Szpieg PiS wynosił informacje z SP? Ziobro: Tym ktoś kierował. W PiS nic się nie dzieje bez wiedzy kierownictwa

Dalszy ciąg ?afery szpiegowskiej? w PiS i SP. Zbigniew Ziobro zdaje się sugerować, że wiedział o niej Jarosław Kaczyński. - Tym ktoś kierował, ktoś czerpał z tego korzyść. W PiS nic się nie dzieje bez wiedzy samego kierownictwa - mówi. - Pozwę za słowa o ubeckich metodach - kontruje Ilona Klejnowska, działaczka PiS oskarżana przez polityków SP o szpiegostwo.
Jak ustalił tygodnik "Wprost" , Klejnowska miała "omotać" działacza Solidarnej Polski Mariusza Łuszczka, który wynosił dla niej tajne informacje o partii. - "Wielokrotnie okazywało się, że PiS robi szybko konferencję przed SP, wykorzystując nasze pomysły (...) Dopiero teraz dowiadujemy się straszliwej prawdy (...) PiS w osobie czołowej celebrytki PiS stosowało wobec Solidarnej Polski ubeckie metody prosto z szafy Lesiaka" - napisał w oświadczeniu dla tygodnika poseł SP Patryk Jaki.

"Tym ktoś kieruje, kto czerpie z tego korzyść"

Dzisiaj sprawę relacji Klejnowskiej z Łuszczakiem komentował w TVN24 Zbigniew Ziobro. Szef SP uważa, że omotanie działacza jego partii mogło być zaplanowaną przez kierownictwo PiS akcją. - Długo byłem w PiS i wiem, że tam się nic nie dzieje bez wiedzy samego kierownictwa. Tym ktoś kieruje, kto czerpie z tego korzyść - podkreśla.

Jak zaznaczył, SP musiała za swoje badania czy strategie płacić z własnych składek. - SP w odróżnieniu od PiS nie ma gigantycznych pieniędzy, milionów złotych każdego roku na przeróżne działalności. To są nasze prywatne pieniądze. I jeśli później dowiadujemy się, że ktoś wyniki naszych badań wyprowadza na zewnątrz metodami, metodami, które są po prostu niegodziwe, to ja z przykrością na to patrzę - powiedział Ziobro.

Ziobro: Takie działania burzą zaufanie do PiS

Pytany przez Bogdana Rymanowskiego, czy słowa o "ubeckich metodach prosto z szafy Lesiaka" nie były za ostre, szef SP unikał odpowiedzi. Kiedy usłyszał, że Ilona Klejnowska zamierza wytoczyć politykom jego partii proces za kontrowersyjną wypowiedź, Ziobro odparł: - To w takim razie na ten proces zaczekamy.

Zdaniem Ziobry działania Klejnowskiej i korzystanie przez nią z tajnych dokumentów SP całkowicie burzą zaufanie do jej partii. - Ja z wielkim smutkiem i z troską o pewne standardy moralne w PiS obserwuję to, co tam się dzieje. Przez długie miesiące akceptowana jest praktyka wykradania informacji z konkurencyjnej partii politycznej, metodami niegodziwymi i używa się do tego młodych ludzi - powiedział szef SP.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (21)
Szpieg PiS wynosił informacje z SP? Ziobro: Tym ktoś kierował. W PiS nic się nie dzieje bez wiedzy kierownictwa
Zaloguj się
 • aniechich03

  Oceniono 32 razy 32

  "Dzisiaj sprawę relacji Klejnowskiej z Łuszczakiem komentował w TVN24 Zbigniew Ziobro. Szef SP uważa, że omotanie działacza jego partii mogło być zaplanowaną przez kierownictwo PiS akcją. - Długo byłem w PiS i wiem, że tam się nic nie dzieje bez wiedzy samego kierownictwa. Tym ktoś kieruje, kto czerpie z tego korzyść - powiedział."
  ...
  he,he...
  właśnie Ziobro uzasadnił wniosek o postawienie Jarosława Kaczyńskiego i jego samego przed Trybunałem Stanu...
  Moje gratulacje

 • nadordynariusz

  Oceniono 21 razy 21

  Na ubeckich metodach Zbyś zna się jak mało kto. Ale skoro w PiS nic sie nie dzieje bez wiedzy władz, wniosek do TS jest zasadny jak szlag.

 • 1ewkas

  Oceniono 19 razy 19

  "Dopiero teraz dowiadujemy się straszliwej prawdy".
  Poczekajcie do wyborów. Dopiero wtedy będziecie wiedzieć, co to jest straszliwa prawda.

 • ciemnyludd

  Oceniono 16 razy 14

  A już zaczęło być nudnawo...nikt już nie występuje w "obronie krzyża"... To przynajmniej w obronie DAMSKIEJ CZCI...

 • pannamarianna777

  Oceniono 14 razy 12

  To straszne.
  Baba chłopa omotała!!
  Nie tak miało być?

 • antypiskopat

  Oceniono 11 razy 11

  Zbyszku! Czy jesteś pewien, że tylko jednego działacza Ci omotali? Mam podejrzenia, że agent Tomek nie został posłem PiS przypadkowo, że to grubymi nićmi szyta intryga na szczytach prawicowych partii... To się układa w niepokojącą całość. Omotanych w SP może być więcej... Może nawet wszyscy??
  ----------------
  antypiskopat.blogspot.com/

 • zorn.gottes

  Oceniono 13 razy 11

  przecież podkładanie świni, intrygi, haki i szpiegostwo to domena ziobry.

 • jezierskiadam

  Oceniono 6 razy 4

  www.youtube.com/watch?v=kCVcIc5Uwmc

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX