Gowin zostaje na stanowisku. Tusk: Przekonał mnie. Na starość serce mięknie

- Potrzebowaliśmy z ministrem Gowinem czasu nie po to, by ?grillować?, ale by zastanowić się, czy możemy współpracować - powiedział Donald Tusk. - Dziś Jarosław Gowin przekonał mnie, że jest to jeszcze możliwe - dodał premier. Zapowiedział też, że kwestia związków partnerskich znajdzie swoje zakończenie.
- Doszło do publicznej wymiany zdań między mną a ministrem Gowinem w kwestii związków partnerskich. Nasze dwa dzisiejsze spotkania zakończyły ten dylemat. Potrzebowaliśmy z ministrem Gowinem czasu nie po to, by "grillować", ale by zastanowić się, czy możemy współpracować. Jarosław Gowin przekonał mnie, że jest to możliwe, więc pozostanie na swoim stanowisku - poinformował premier na konferencji prasowej.

"To kwestia wzajemnej lojalności"

Komentując ew. odwołanie ministra Gowina, premier podkreślił, że jest to kwestia wzajemnej lojalności. - Z ulgą przyjąłem gotowość min. Gowina do dalszej współpracy, bo na starość serce mięknie i nie chcę przesadzać z tym. Także w polityce możliwe są ludzkie odruchy - powiedział premier.

Donalda Tuska miała przekonać deklaracja ministra sprawiedliwości, że nie będzie miał kłopotów z rozróżnieniem kwestii własnych poglądów a lojalnością członka rządu. Premier podkreślił, że są to dwie różne rzeczy. - Ja nikogo nie zamierzam łamać kołem w kwestii poglądów. Trochę roboty jest do wykonania w Ministerstwie Sprawiedliwości - dodał.

- Chyba nie podejmuję zbyt dużego ryzyka. Pamiętajmy, że umówiliśmy się publicznie, że latem będzie przegląd całego rządu, także minister Gowin będzie podlegał ocenie. Zobaczymy, czy przez tych kilka miesięcy wytrzyma próbę tego wyzwania, jakie sam przed sobą postawił - powiedział.

Związki partnerskie zostaną załatwione?

- Wydaje się także bardzo prawdopodobne, że kwestia związków partnerskich znajdzie swoje konstytucyjne (i lepsze niż do tej pory) rozwiązanie. Zwróciłem się do marszałek Sejmu Ewy Kopacz i marszałka Senatu Bogdana Borusewicza, by zaopiekowali się tym projektem przynajmniej w takim stopniu, by nie budził emocji konstytucyjnych - poinformował Tusk.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (21)
Gowin zostaje na stanowisku. Tusk: Przekonał mnie. Na starość serce mięknie
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 19 razy 17

  Przecież to było wiadomo z góry... To tak jakby Gomółka chciałby zdymisjonować Rokossowskiego.. Czy my już zawsze musimy mieć PRZECHLAPANE ? Albo ZSRR z Paktem Warszawskim, albo Watykan z konkordatem...

 • adres_na_swinstwa

  Oceniono 16 razy 16

  PRowska szopka, majaca pokazać jak bardzo pan Tusk nie klęka. Za jakiś czas klepną jakiegoś bezużytecznego gniota, w pierwszym czytaniu tylko, mającego pokazać jak liberalnym jest Tusk. Może do tego jeszcze parę razy pokażą tego koleżkę premiera, co to woli facetów. I na tym koniec. Kościół na więcej nie pozwoli Tuskowi.

 • piotr_kolec

  Oceniono 13 razy 11

  Na nic presji kupa
  Kiedy premier dupa

 • warmiak87

  Oceniono 11 razy 9

  Happener Tusk. Palikot i Kaczyński mogą się uczyć od mistrza. Przez kilka tygodni było dmuchanie balona i co? i gó..., a ten zły Gowin pozostał i nie będzie liberalnej platformy.

 • oldmike

  Oceniono 15 razy 9

  Najkrótsze konklawe w historii RP. Następcą Gowina jest Gowin. Kończ Tusk, wstydu oszczędź. Słuchać Cię hadko. A w czasie następnych wyborów "boczku przypieczem". Jakem były leming.

 • mirekch60

  Oceniono 8 razy 8

  To można było się spodziewać,widocznie hierarchowie kościelni postraszyli premiera ekskomuniką.Żenada,pozdrawiam.

 • bezspokoju

  Oceniono 8 razy 4

  Źle Panie Premierze. Gowin powinien wylecieć na zbity pysk. Teraz rozmodlony świętoszek poczuje się mocny i dopiero będzie bruździł i świnie Panu podkładał na każdym kroku.

 • romp6

  Oceniono 8 razy 4

  Jak tylko to Tuskowy zapowiedział, wiadomo było,że to ściema.
  Służba zdrowia leży, infrastruktura i kolejnictwo leżą. Bielsko 23% wybudowanych w ostatnim roku dróg, nadaje się tylko do remontu.
  Tusk robi szopki od 6 lat, byleby tylko nie dopuścić do rozmów o prawdziwych problemach.

 • niktwazny126

  Oceniono 9 razy 3

  Kto ma miękkie serce, powinien mieć twardą d...ę. Za niedługi czas się okaże, na ile wzajemna jest ta lojalność.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX