Hofman: Mam żonę i córkę. Obie są bardziej zdecydowane i bardziej twarde od Tuska

- Donald Tusk przegrał potyczkę z Gowinem i ze Schetyną. To jest dzień jego porażki. Trochę mnie to dziwi, bo po tym pierwszym spotkaniu premier zdymisjonował Gowina, potem zrobił drugie spotkanie i go ocalił - komentował fakt pozostawienia na stanowisku ministra sprawiedliwości Adam Hofman z PiS.
- Ja mam w domu dwie kobiety: żonę i córkę. Obie są bardziej zdecydowane i bardziej twarde od premiera - mówił na konferencji Adam Hofman. - Tusk przegrał potyczkę z Gowinem i Schetyną. To jest dzień jego porażki. W środę ogłosił, że rozprawi się z Gowinem. Gdyby nie miał tego zrobić, temat skończyłby się w środę. Dzisiaj planem premiera było zdymisjonować ministra sprawiedliwości - dodał.

- Dymisjonowanie kogoś za poglądy w sprawach ważnych, takich jak ochrona rodziny, byłoby bardzo złym precedensem. Ale przecież nie chodziło o te wartości i poglądy. Spór dotyczył: kto kogo. Okazało się, że Gowin Tuska, a nie Tusk Gowina - powiedział Hofman.

- Trochę mnie to też dziwi, bo po 11, po tym pierwszym spotkaniu, premier zdymisjonował Gowina, potem zrobił drugie spotkanie i go ocalił. Coś musiało się stać między 12 a 14, że premier się wycofał i przestraszył. Nie miał tęgiej miny, to nie będzie jego ulubiony dzień. Trudno, widocznie uznał, że taki silny, by rozprawić się z Gowinem, nie jest - mówił.

Jak podkreślił, w PO jest kilku zawodników, od prezydenta przez Schetynę i Gowina, którzy sympatią do premiera nie pałają. - Być może połączyli siły i na to Donald Tusk okazał się za słaby - dodał Hofman. Według niego ktoś z partyjnej opozycji wystartuje przeciwko premierowi w wyborach na szefa PO w 2014 roku. - Niekoniecznie będzie to Gowin, być może Grzegorz Schetyna. Jeśli połączą siły, to wyścig będzie ciekawy - powiedział poseł PiS.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (30)
Hofman: Mam żonę i córkę. Obie są bardziej zdecydowane i bardziej twarde od Tuska
Zaloguj się
 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 34 razy 32

  I my wiemy..i KGHM wie....i ZUS wie.....
  Tak pośle Hofman....macie babę kutą na cztery kopyta.

 • niktwazny126

  Oceniono 23 razy 21

  Coś w tym postępowaniu premiera niewątpliwie jest. Ale o ogromnym zdecydowaniu żony i corki pan Hofman powinien milczeć... żadna zdecydowana kobieta nie trzymalaby takiego Hofmana w domu.

 • kadykianus

  Oceniono 21 razy 19

  Hofman, to że masz żonę i córkę niczego nie przesądza.
  Jesteś taki gładki, upudrowany zawsze i jakiś taki ... masz w sobie ten pierwiastek, no wiesz :)

 • zorn.gottes

  Oceniono 21 razy 19

  przestań się już hofman wymądrzać.
  nikt normalny się ciebie o zdanie nie pyta, bo robisz z siebie pajaca, notoryczny kłamco.
  czepiaj się lepiej twojej żony.

 • ekomorda

  Oceniono 18 razy 18

  P.Hofman, skąd pan bierzesz te informacje co chciał a czego nie chciał premier? Jak długo można rżnąć takiego głupa i pleść bzdety dla samego faktu występowania w tv? Kogo chce pan przekonać do tych swoich zwierzeń? Polityk wolski to ma klawe życie, jednego zwyzywa od leszczy innemu wjedzie na ambicje pokazując z dumą jak żona dmucha instytucje państwowe i bierze kasę za nic i nawet spanie na wycieraczce u prezesa jest dla niego nagrodą. I za to mu płacimy...

 • azteci

  Oceniono 17 razy 17

  "Mam żonę i córkę. Obie są bardziej zdecydowane i bardziej twarde od Tuska" - to widać, słychać i czuć. Ale czy facetowi wypada się tym chwalić? No chyba że, żona mu kazała ;)

 • ciemnyludd

  Oceniono 16 razy 16

  HOFMAN KOMENTUJE... A wszystko dlatego że Jarosław Kaczyński jest ...BRZUCHOMÓWCĄ...

 • beliar323

  Oceniono 17 razy 15

  To chyba prawda. Żeby sobie załatwić tak długie zwolnienie lekarskie i nie zostać odesłaną do komisji przyznającej renty inwalickie, trzeba być twardą.

 • lars818

  Oceniono 15 razy 15

  Najpierw poseł Górski "kazałby nawet własnej żonie rodzić po gwałcie" (ciekawe, co jego żona miałaby na ten temat temat do powiedzenia, bo pewnie jest spora szansa, że splunęłaby posłowi Górskiemu w twarz, gdyby się tak do niej odezwał), a teraz poseł Hoffman stwierdza, że "jego córka jest bardziej zdecydowana i stanowcza" od premiera Tuska i to ma być dla premiera obelga... Zastanawiające, że nikt nie zwraca uwagi na seksizm obu tych panów (i zapewne co poniektórych ich partyjnych kamratów), który się z tego typu wypowiedzi wyłania. Smutne.

  A minister Gowin? Szkoda gadać. Zrobił się szum i jak zwykle nic z tego nie wyszło. A szkoda. No ale przynajmniej może Tusk Gowina troszkę przytemperował. Gowin niech się zajmuje sądownictwem, a nie związkami partnerskimi... a swoje poglądy religijne zostawia za progiem przed wejściem do sejmu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX