Pokaz siły czy pokaz słabości? Eksperci o decyzji Tuska ws. Gowina

- To pokazuje, że Donald Tusk to jednak samiec alfa. On jest kapitanem, on strzela bramki - twierdzi dr Norbert Maliszewski, ekspert od marketingu politycznego. Jego zdaniem działania premiera wobec Jarosława Gowina to pokaz siły i przywództwa. Innego zdania jest politolog dr Błażej Poboży. - Tusk ma coraz większy problem z podejmowaniem decyzji - mówi.
W ocenie dr. Norberta Maliszewskiego Donald Tusk, budując atmosferę niepewności co do odwołania ministra sprawiedliwości, a następnie pozostawiając go na stanowisku, udowodnił, że nie ma w PO konkurenta po prawej stronie. - Nikt nie powiedział publicznie, że umrze za Gowina. Nikt się za nim publicznie za bardzo nie wstawił. Był osamotniony - twierdzi ekspert. Jego zdaniem dziś premier obnażył słabość Jarosława Gowina.

- Gowin był grillowany i za bardzo się temu nie przeciwstawiał. Teraz ma wybór. Albo będzie lojalny, albo zostanie zmieciony podczas rekonstrukcji - ocenia dr Maliszewski. - To pokaz siły i przywództwa. Łaskawie pozostawił mu tekę ministra, nie wiadomo, na jak długo - dodaje.

Tusk zjadł ciastko i ma ciastko

Zdaniem eksperta Donald Tusk w ten sposób przygotowuje sobie grunt do dalszego porządkowania partii. - Prawdopodobnie za chwilę Donald Tusk zacznie zajmować się lewą stroną - zapowiada. - Ustawił Gowina, a zaraz podporządkuje sobie Schetynę - podkreśla.

W ocenie dr. Maliszewskiego najciekawsze w ruchu premiera jest to, że udało mu się pokazać swoją siłę, nie tracąc przy tym ludzi. - Tusk porządkuje, ale nie traci, nikogo nie wyrzuca. Zjadł ciastko i ma ciastko - mówi Norbert Maliszewski. - To pokazuje, że Donald Tusk to jednak samiec alfa. On jest kapitanem, on strzela bramki - przekonuje.

Poboży: Tusk pokazuje, że ma problem z podejmowaniem decyzji

Inaczej działania premiera ocenia dr Błażej Poboży. Jego zdaniem zachowanie i decyzja Tuska ws. Gowina przyniesie mu zdecydowanie negatywny skutek wizerunkowy. - Tusk pokazuje, że jest politykiem, który ma coraz większy problem z podejmowaniem decyzji - twierdzi politolog.

Poboży jest zdania, że Donald Tusk sam wykreował podsycaną przez media atmosferę oczekiwania na zmiany w rządzie. - Tego typu rzucanie tematów, a następnie, po kilkudniowym grillowniu ministra czy ministrów, brak podjęcia żadnej decyzji, tworzy bardzo zły przekaz wizerunkowy - twierdzi dr Błażej Poboży.

Ekspert negatywnie ocenia także zachowanie samego Jarosława Gowina. -

Ta wycofana postawa i bierność Gowina jest zupełnie niezrozumiała. Jeżeli ma jakieś polityczne aspiracje, to nie powinien sobie pozwolić na to, żeby premier traktował go w ten sposób - mówi politolog. - Czasem trzeba odważnie stanąć w prawdzie i zdecydować o swojej obecności bądź nie. Albo manifestujemy swoje poglądy i ciągniemy to do końca, albo od razu powstrzymujemy się od tego typu demonstracji - dodaje.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (24)
Pokaz siły czy pokaz słabości? Eksperci o decyzji Tuska ws. Gowina
Zaloguj się
 • nadordynariusz

  Oceniono 11 razy 9

  Samiec alfa......heheee. Zwykła ci... i tyle.

  A swoją drogą po kiego chooya prezentujecie brednie kogoś takiego jak ekspert od marketingu politycznego? Wolę w zamian analizę wymiaru sprawiedliwości i dokładne wyjaśnienie, dlaczego Tusk z Gowinem to zwykłe gnojki niszczące ten kraj. Nie interesuje mnie co robi Tusk w sprawie PRu, interesuje mnie czego nie robi w sprawie reform. www.tokfm.pl/blogi/stop-obludzie/2013/03/gowin_/1

 • ciemnyludd

  Oceniono 10 razy 8

  Znowu "EKSPERT"..."Mianowany" nie wiadomo przez kogo...Jak polski profesor...ŻENADA

 • siwywaldi

  Oceniono 6 razy 4

  Od kilku tygodni, z uporem maniaka piszę na forach Tokfm i Gazeta.pl, że Gowin jest nietykalny, bo na stanowisko ministra desygnował go pewien brzuchaty, ubrany w purpurową piuskę wpływowy facet z Krakowa. Ten gość jest obecnie we Włoszech i przez najblizsze dwa - trzy tygodnie ma WAŻNIEJSZE sprawy niż gadanie z Tuskiem o Gowinie. Gdyby Tusk zdymisjonował Gowina BEZ UZGODNIEŃ, za miesiąc NIE MIAŁ BY czego szukać w wyborach na całym Podkarpaciu.
  I tyle w temacie !

 • aldisek

  Oceniono 7 razy 3

  I o czym teraz będą mówić nasi "specjaliści" wszystkowoiedzący? Premier Tusk zrobił wszystkich wwas w konia i postąpił tak, jak postąpił.

 • 1ewkas

  Oceniono 9 razy 3

  W czasie pierwszej rozmowy premier dał mu do wyboru: albo podaje się do dymisji, albo zostanie usunięty z rządu. I ta jedna rozmowa w normalnym kraju by wystarczyła. Ale oczywiście nie w Polsce. W międzyczasie premier odebrał telefon z Episkopatu i...następuje druga rozmowa, kilkanaście minut po pierwszej.
  I wreszcie przełomowa, wiekopomna decyzja: Gowin zostaje.
  Ciekawe czy premier zdaje sobie sprawę, jak bardzo się ośmieszył.

 • krukpl

  Oceniono 10 razy 2

  Tacy eksperci a ignorują głos społeczeństwa a jest on taki ze z wyłączeniem serwisów zalanych przez pis za osunięciem Gowina jest zawsze większość to raczej nie świadczy o tym że obywatele go popierają

 • uszatek_2

  Oceniono 3 razy 1

  ... no cóż, Tusk zapłaci niebawem bardzo wysoką cenę za swoją dzisiejszą decyzję. ....Po tej nieszczęsnej decyzji, gdy Gowin zostaje w rządzie, MNÓSTWO wyborców PO odwróci się od premiera i jego partii... , bo nie znoszą tego (związanego z kościołem) cynicznego DYLETANTA !!! PYSZAŁKOWATOŚĆ Gowina jest codziennie widoczna gołym okiem, a odbierane jest to także, jako "robienie sobie jaj" z premiera i rządu.... Ja też to niestety tak to odbieram i zaczynam obawiać się KACZYZMU, ZIOBRYZMU, KORWINIZMU i ... "wzdęć godnościowych" małoletnich narodowców (Winnicki,Bosak i inni).... i ich poronionych pomysłów na obecną rzeczywistość...... Boże chroń...Polaków.....

 • mirekch60

  Oceniono 3 razy 1

  Jestem zaskoczony decyzją premiera i zmieniłem o premierze zdanie.Gowin nie nadaje się na ministra sprawiedliwości raczej na ministranta.I powinien być usunięty .

 • pannamarianna777

  Oceniono 3 razy 1

  Eksperci?????????????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX