Komentarze (200)
Za rządów PO umierają dzieci? "Rekordy cynizmu. Wstydu nie mają"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • wolak007

  Oceniono 14 razy 4

  Jak "niektórzy" przez kilka lat okradają ZUS, symulując choroby, to potem nie starcza pieniędzy na leczenie i ratowanie dzieci, Panie Hofman!

 • arvelli_net

  Oceniono 5 razy 3

  ... Pani Moniko:) rozmowa z brudzińskim czy hofmanem nie ma sensu bo oni już rano wstając ze swojego barłogu i spoglądając na PARTNERA (który z lekka popierdując szuka po omacku protezy dentystycznej) już wtedy przeżuwają pierwsze, poranne swoje słowa: TO WINA TUSKA!.... można by odwrócić logikę takiego "rozumowania" i powiedzieć że za rządów pisu ginęli kupcy (hala targów w Katowicach) a za prezydentury pisowca zginął "kwiat" polityczny tejże partii przy okazji zabierając wiele wartościowych osobowości z innych ugrupowań!!!... ale logika hofmana czy brudzińskiego sprowadza się do kota i wycieraczki... czyli "rozumowania" kaczyńskiego:)

 • 3henryk

  Oceniono 5 razy 3

  Był czas gdy w pociągach na trasie do Technikum Rybołówstwa Morskiego grasował rozbójnik BRUDZIŃSKI, który wymuszał od słabszych uczniów haracz w postaci śniadań i kieszonkowego. Ci uczniowie faktycznie głodowali przez tego śmiecia. A teraz mówi tak jakby "ZAPOMNIAŁ WÓŁ GDY CIELĘCIEM BYŁ".

  To szczyt bezczelności i chamstwa ze strony tego indywiduum.
  JOJO to zbój czystej masci. Dawniej mówiono, że za sam wygląd należy mu się 5 LAT ODSIADKI.

 • sharn1

  Oceniono 5 razy 3

  Wielowieyska chce dyskutować z faktami czy jak? Ludzie, nie tylko dzieci coraz częściej umierają nie doczekawszy pomocy medycznej - TO JEST FAKT.

  Więc o co jej chodzi?

 • dacie

  Oceniono 9 razy 3

  Pani prorządowo-propartyjno dziennikarko!
  Kiedy kilka lat temu PO oslarżało PiS o zabijanie na drogach, nie słyszałem o oburzeniu.
  Byliśmy zajęci propagadną wyborczą PO? Czyż nie tak?
  Jak to miło patrzeć na bankructwo propagandy sukcesu, której Pani była awangardą.Szkoda tylko, że bankructwo zagląda w oczy tego kraju.

 • lokator

  Oceniono 5 razy 3

  1. Historia I (WIKI)
  Stworzenie NFZ było częściową realizacją obietnic wyborczych SLD. Projekt ustawy wpłynął do Sejmu latem 2002 roku i mimo sprzeciwu wielu środowisk został 23 stycznia 2003 roku uchwalony przez Sejm. 7 stycznia 2004 Trybunał Konstytucyjny orzekł, że znaczna część przepisów ustawy o powszechnym ubezpieczeniu w Narodowym Funduszu Zdrowia jest niezgodna z Konstytucją. Sejm został zmuszony uchwalić nową ustawę w 2004 r.

  2. Historia II
  PiS - Tworzenie rządu (2005-2007)
  Przed wyborami w 2005 partia prowadziła kampanię wyborczą pod hasłami: "IV Rzeczpospolita - sprawiedliwość dla wszystkich", "Twój Wybór silne i sprawne państwo", "Bezpieczna, Szczęśliwa rodzina Polska krajem ludzi zdrowych", "Dobra nauka i edukacja kluczem do sukcesu", "Polska kultura narodowa - racją stanu", "Sport - duma i sposób na życie". W kampanii partia promowała ideę Polski solidarnej przeciwstawiając ją wizji Polski liberalnej.

  3. Teraźniejszość
  PO - Od 2007 Platforma Obywatelska jest największą siłą polityczną w Sejmie oraz Senacie i wspólnie z Polskim Stronnictwem Ludowym tworzy koalicję rządową, która jest zapleczem parlamentarnym rządu Donalda Tuska.

  4. Dominika Wielowieyska
  Prowadząca Poranek Radia TOK FM przypomniała doniesienia prasowe sprzed kilku lat. - Styczeń 2007 roku. Bolesław Piecha był wiceministrem zdrowia. "Roczny Kacper zmarł w wyniku sepsy w radomskim szpitalu. Dostał wysokiej gorączki. Ojciec chłopca zadzwonił na pogotowie, dyspozytorka odmówiła przysłania karetki, połączyła z lekarzem. Ten stwierdził, że to infekcja wirusowa, kazał dziecko wykąpać w chłodnej wodzie. To nie pomogło" - czytała Wielowieyska. - Wystarczą trzy minuty, żeby zajrzeć do prasy z 2007 roku, żeby znaleźć więcej takich przypadków.

  5. Pacjent, czyli strata dla systemu
  wyborcza.pl/1,75478,13503604,Pacjent__czyli_strata_dla_systemu.html#MT
  Mariusz Dudkiewicz jest chirurgiem i współwłaścicielem firmy zajmującej się transportem medycznym:
  - Póki pacjent w Polsce będzie przynosił stratę jednostce medycznej, która go leczy, tak się będzie działo w każdej dziedzinie: w ratownictwie, nocnej pomocy, szpitalnictwie. Bo dla wielu ogniw systemu pacjent to strata. I w pewnym momencie placówka zaczyna dokładać do tego interesu.
  - Ludzie, którzy są zatrudnieni w pogotowiach, na co dzień są świadkami kolejnych zwolnień i szukania oszczędności. I zaczynają myśleć, że jeśli dalej będą przyjmować, jak leci, to te redukcje będą trwały nadal i w końcu obejmą i ich.
  - To wina systemu. Jeśli system jest zły i chory, ludzie dopasowują się do niego i funkcjonują w nim, tak jak system na to pozwala.

  Wnioski:
  1. PiS miał do czynienia z nowym tworem. Przez pierwsze parę lat istnienia NFZ-u obserwowaliśmy jak działa ten sztandarowy pomysł SLD.
  2. Minęło już dziewięć lat od utworzenia Narodowego Funduszu Zdrowia.
  3. Dzieci jak umierały tak umierają.
  4. Od sześciu lat NFZ działa pod kontrolą Platformy Obywatelskiej, która do dyspozycji ma zbiór doświadczeń z dziewięciu lat działalności tego systemu.
  5. Pieniądze w deklaracjach miały iść za pacjemtem, ale system kontraktów i limitów powoduje, że to pacjent szuka pieniędzy na swoje leczenie.
  6. PO broni swoich ministrów za wszelką cenę, a Cezary Grabarczyk to dostał nawet kwiaty za to, że nie udało się go odwołać. Minister Arłukowicz też jest nadal ministrem tylko i wyłącznie dla zaspokojenia ambicji Tuska.
  7. PO pracuje nad uszczelnieniem i uzyskowieniem służby zdrowia tak, aby żadna PODEJRZANA złotówka nigdzie nie uciekła. Podejrzana złotówka to taka, której efektywność nie jest pewna czyli lepiej, żeby dziecko umarło niż paliwo miało by się zmarnować w karetce.

  Ta Tuskowa niewidzialna ręka rynku zaciska się na naszych gardłach, ale i tak ważniejsze jest rozpaczanie nad niedolą homoseksualistów.

 • jerzy30

  Oceniono 11 razy 3

  Płaszczak - a żona w ZUSie juz cztery lata "choruje" i pobiera zasiłek.

  Wiecej takiego czadu a jest pewność ze PiS do wladzy nigdy nie wroci.

  Nawet nie wiesz jaki jestes pożyteczny dla PO. Ile ci placa?

 • jami8

  Oceniono 9 razy 3

  Tak, winny jest system.

  System naszego życia, w którym relacje zamieniliśmy na transakcje.

  Mamy przepisy na wszystko - ale ponieważ słów przyzwoitość, empatia czy miłość prawnicy i biurokraci nie się zdefiniować - zanikają.

  Mamy internet, 100 kanałów w kablu - ale nie rozmawiamy ze sobą.

  Ten system, przenikający wszystko warto zmieniać.

 • hunter1111

  Oceniono 11 razy 3

  hofman mowi do potencjalnych wyboprcow

  a cynizmem z jego strony ze wie jak kozystac z internenetu i doskonale wieze umieralnosc za rzadow po nie wzrosla..podobnie jak za rzadow po liczba ludnosci w polsce sie zwieksza
  czyli po prostu klamie

  jak wiekszosc pis forumopwiczow tutaj podajac falszywe dane..
  pl.wikipedia.org/wiki/Ludno%C5%9B%C4%87_Polski
  neich kazdy sbie wipsze np. umieralnosc wsrod dzieci polska itd

 • zmuzbi

  Oceniono 13 razy 3

  Hofman i Brudziński to pitbule PiS-u oni zawsze są w pogotowiu do gryzienia i oszczekiwania -!

 • bialy_jednorozec

  Oceniono 5 razy 3

  Proponuję GW zatrudnienie odpowiedzialnego moderatora. Rynsztokowe słownictwo, groźby i mowa nienawiści powinny chyba być ograniczane.
  Nie można sobie wybierać wszystkich czytelników, ale można filtrować wypowiedzi najbardziej prymitywne i agresywne.
  Poza tym publikowanie gróźb skierowanych do konkretnych osób czyni was współodpowiedzialnymi za te groźby.

 • azteci

  Oceniono 11 razy 3

  "Hofman - dzieci umierają masowo" - na początku taka myśl mnie naszła, że to krzyk rozpaczy i niemocy, że... ale wystarczy posłuchać tego pana, to nie cynizm, to coś gorszego. To pisokryzja.
  Ale czemu tu się dziwić jeśli interesy partyjne i chore fobie kacyków partyjnych są ważniejsze niż dobro Narodu. (i nie mam tu na myśli tylko PiSu)

 • lactum

  Oceniono 17 razy 3

  Bo mentalnosc Hofmana jest inna od mentalnosci przecietnego obywatela w tym kraju. Glosno mowi, ze wszystkie nieszczescia nie pochodza od ludzi, ktorzy je zawinili lecz steruje nimi rzad. I takie cos ma prawo zasiadac na lawie poselskiej.

 • mmeydey

  Oceniono 19 razy 3

  Jaroslaw Kaczynski ze Zbigniewem Ziobro co zrobili z transplantologia panie Hofman??

 • koballt

  Oceniono 9 razy 3

  Dziennikarki tak jak politycy wyalienowały się ze społeczeństwa. W końcu znana dziennikarkę i jej dziecko lekarz - wszak wykształciuch oglądający telewizję, prase i internet - obsłuży starannie żeby nie oberwać w publikacji potem.

 • staszek_psychiatra

  Oceniono 7 razy 3

  To se pogadali. Jojo z Dominiką to niezły zestaw.

 • ganro

  Oceniono 15 razy 3

  Ale też PO nic nie robi, żeby DZIECI ratować. A ja nie zamierzam dalej głosować na tych, którzy przyglądają się jak dzieci umierają.

 • 1-mark-adams

  Oceniono 15 razy 3

  No. A za rządów pisu się rodziły. Zwłaszcza kaczora.

 • tenare

  Oceniono 9 razy 3

  Celebrytom przypominam, że dziś, tj. 5 marca przypada 60-ta rocznica śmierci Józefa Stalina - Generalissimusa , Ojca i Wodza Narodów, Wielkiego Językoznawcy - Józefa Wissarionowicza.
  Obecnie smaży się w Piekle.

 • pan_paradoks

  Oceniono 29 razy 3

  To jest skandal !!! Za rządów PO paznokieć mi wypadł... I i.... Za rządów PO to ... to... złapałem gume w samochodzie... A żeby tego było mało... to to... za rządów PO... to nawet rachunek za prąd dostałem... I co najgorsze... Teściowa mnie częściej odwiedza...

  SKANDAL... HAŃBA.... HAŃBA....SKANDAL....

 • jerzy30

  Oceniono 25 razy 3

  Hofman - takiego wala jak ty to nie ma na swiecie drugiego

  Hofman - dobze zes taki wał - dzieki tobie - wale - PiS nigdy do wladzy nie wroci

 • berecik-niemoherowy

  Oceniono 2 razy 2

  Nie rozumiem, dlaczego złodzieja o wyglądzie bandziora zaprasza się do studia?

 • berecik-niemoherowy

  Oceniono 2 razy 2

  Aby zdobyć władzę, pisuarowe ścierwa wykorzystywały już : trumny, trupy, groby, a teraz chore dzieci! Obrzydliwe, skarłowaciałe typy!

 • gblo

  Oceniono 2 razy 2

  Oczywiście ustawy piszą "polityczni mędrcy" ,jest tylko jeden najważniejszy problem ,który charakteryzuje wszystkie te wypociny ; SZCZEGÓŁY. Diabeł tkwi w szczegółch. Dodam,że z tego co wiem zespoły ratunkowe / karetki / zubożono o wiele medykamentów ratujących życie , powód -oszczędności. Wiele ustaw to sprzeczności i zupełny brak logiki. Przepraszam jest jedna ,rwać kasę od podatników.

 • jozekzzokopanego

  Oceniono 4 razy 2

  ależ zestaw-człowiek wazelina, który od lizania kaczego kupra dostaje już zeza i pan Bredziński, znany z tego, ze jeszcze nigdy nic sensownego nie powiedział tylko nieustająco bredzi!!!! i tacy ludzie chcą rządzić Polską?!!!!

 • xtalatx

  Oceniono 4 razy 2

  Jan Maria Rokita pisze "Od końca 2005 r. obsesyjne stało się przypominanie o powinności walenia w PiS. Jeśli jesteś aktywistą PO, to wziąłeś na siebie zobowiązanie bicia w PiS każdego dnia, gdziekolwiek jesteś, kogokolwiek spotkasz, w pracy, w telewizji czy na trybunie sejmowej, bez znaczenia. Bijesz w PiS, to jesteś patriotą Platformy i leży ci na sercu dobro Polski, nie chcesz bić, jesteś co najmniej podejrzany, do Platformy się nie nadajesz"

 • 2perfecthousewife

  Oceniono 4 razy 2

  Oczywiście, że Hoffman i Brudziński to polityczne hieny bez sumienia, które rzucają się na okazję, żeby dokopać PO. Ale to, ze za rządów PO umierają ludzie, którzy maja prawo liczyć na uratowanie życia, bo zapłacili państwu w formie podatków, to fakt niepodważalny. Media pro PO-wskie ( a więc prawie wszystkie) kierują odium społecznego potępienia na dyspozytora i lekarza. Oczywiście - zabrakło im empatii, intuicji , a w gruncie rzeczy zwykłej zawodowej kompetencji. Ale czy tylko? Przecież w tym systemie oni nie mogą działać inaczej. Za nieuzasadnione wysłanie karetki dyspozytor odpowiada materialnie, a w przypadku powtórzenia "błędu" wylatuje z pracy. Woli więc nie ryzykować.Lekarz, który przyjmie na oddział pacjenta w sytuacji nadwykonań, generuje straty dla szpitala i w przyszłości nie może liczyć na kontrakt z NFZ. Ci ludzie rozpaczliwie walczą o swój byt. A takie wartości jak empatia, współczucie, odpowiedzialność i miłosierdzia nie są dla systemu czytelne, bo to nie są kategorie ekonomiczne. Przecież o to właśnie chodzi w kapitalizmie, prawda? Zysk jest jedynym miernikiem wartości wszystkiego. Co się nie opłaca, powinno zostać wyeliminowane z życia. Taka jest filozofia PO, czyż nie ?

 • radar0

  Oceniono 10 razy 2

  Oto Partia - ludzkości wzrok.
  Oto Partia: siła ludów i sumienie.

  Czuwaj!!! Dominiko - w służbie PARTII i Wodza Donalda

 • uzdek98

  Oceniono 6 razy 2

  no i mamy ostateczne POdsumowanie sprawy ... za PISiora tez dzieci umieraly, zatem jest to sprawa calkiem naturalna ... tak byc musi w POlaczkowie ... niezaleznie od tego czy przy zlobie jest ryzy kominiarz czy kurdupel ...

 • 3henryk

  Oceniono 6 razy 2

  Był czas gdy w pociągach na trasie do Technikum Rybołówstwa Morskiego grasował rozbójnik BRUDZIŃSKI, który wymuszał od słabszych uczniów haracz w postaci śniadań i kieszonkowego. Ci uczniowie faktycznie głodowali przez tego śmiecia. A teraz mówi tak jakby "ZAPOMNIAŁ WÓŁ GDY CIELĘCIEM BYŁ".

  To szczyt bezczelności i chamstwa ze strony tego indywiduum.

 • hunter1111

  Oceniono 2 razy 2

  iem ze zzle to taj zabrzmi ale dysposytirze to tez ludzie tyle ze ich pomylki w pracy moga kosztowac zycie ludzkie, chociaz nei skazujmy poczekajmy na sledztwo nie jest to takie pewnne czy sa winni,
  i niech rzuci kamieniem ten co nie pomylil sie w pracy..

 • stef0909

  Oceniono 8 razy 2

  Hofmanie tam prawie konklawe a ty tu bełkotasz święty Pośle do RZYMU!!!

 • nex_us

  Oceniono 24 razy 2

  Nie ma kurestwa do którego nie byłoby zdolne PiSowskie bydło.

 • matylda1963

  Oceniono 6 razy 2

  Pieniądze które płaci NFZ za nocną pomoc lekarską i pogotowie to są naprawdę spore pieniądze. Takie, które po zatrudnieniu wymaganej przez kontrakt liczby lekarzy , którym spokojnie można zapłacić 1800 zł za dobowy dyżur dają jeszcze pokażny zysk. Wiem, bo się tym zajmuję. I nie mogę słuchać bredni, które się opowiada w związku ze śmiercią tego dziecka. To nie jest żaden błąd "systemu" - to błąd człowieka, lub może dwóch osób, któremu żaden system nie zapobiegnie. Jak dzwonisz na pogotowie to po drugiej stronie siedzi nie system lecz człowiek, który podejmuje decyzję.Wszyscy, którzy mają choćby blade pojęcie jak to funkcjonuje dobrze o tym wiedzą. Na pewno wiedzą o tym także pan Hofman , Brudziński i Piecha, który parę lat temu zajmował się aktywnie organizacją opieki zdrowotnej. dlatego opowieści tych polityków PIS , że PO zabija dzieci to jest świadome, cyniczne kłamstwo , próba wylansowania się - znowu jak w wypadku Smoleńska - na trumnach, na czyimś nieszczęściu, rozgrywania politycznego tragedii dla własnej korzyści. Ci ludzie to zwyczajni dranie i łajzy, a nie politycy.

 • kkes

  Oceniono 16 razy 2

  Towarzyszko Wielowiejska, mówi towarzyszka o rekordach cynizmu, a ja sobie nie przypominam wypowiedzi towarzyszki chociażby w podobnym tonie, gdy podczas kampanii w 2007 Tusk mówił, że Kaczyński ma krew na rękach ofiar wypadków drogowych. Jak to jest towarzyszko z tym waszym obiektywizmem i uczciwością? Znacie towarzyszko w ogóle takie pojęcia?

 • jeruzalemo

  Oceniono 18 razy 2

  Zawsze zastanawia mnie dlaczego zapraszani sa do radia czy telewizji osoby pokroju Hofman czy Brudzinski, czy chodzi o sluchaczy czy widzow? A moze ich obecnosc napedza roznego rodzaju sensatow?

 • zorn.gottes

  Oceniono 20 razy 2

  i znowu na trupach psychopaci z pisu chcą podnieść sobie słupki.
  hieny!
  szkoda gadać.
  :((

 • koballt

  Oceniono 28 razy 2

  No trzeba cynizmu żeby nie łączyć takich niepokojących zjawisk z rządami. Także zresztą Owsiak, nie tylko Hoffman, dostrzegł ten związek opani redaktor. Rządza nami ludzie cyniczni i znieczulica przenika.

 • wojnier

  Oceniono 1 raz 1

  "No tak, wszystkiemu winni dziennikarze" ten komentarz jest odpowiedzią na każdą próbę oceny stylu uprawiania polityki w mediach. To, że kampania wyborcza trwa non stop a nie jak w normalnej sytuacji miesiąc, dwa to oczywiście wina głupawej gawiedzi co lubi jak się na ekranie wyzywają. Szkoda, że uwidaczniając swoją inteligencję w innych sytuacjach są tacy bezradni w kwestiach zasadniczych. Podpowiem więc następny krok, stoły i krzesła w studio, to one przeszkadzają w lepszym zamachu czy uniku no i krew, musi być do pierwszej krwi.

 • public_enemy

  Oceniono 3 razy 1

  a pan Piecha ile zabił dzieci (no bo przecież płody to dla oszołomów dzieci)? Tysiąc czy dwa? A teraz to święty, a podobno piss nie wybacza mordercom, gorzej bo chce ich wieszać!

 • queserasera

  Oceniono 1 raz 1

  "Rekordy cynizmu. Wstydu nie mają", bo jak wiadomo nie umierają pozostawione samym sobie. Czyż nie?

 • pedersdorfer

  Oceniono 5 razy 1

  Z masmediów stopniowo będziemy wypychać osoby o poglądach narodowych.

  Z masmediów – radia, telewizji, prasy, sztuki, literatury, teatru i kina, w końcu stopniowo będziemy wypychać pracowników narodowych i zastępować ich naszymi, lub w skrajnych przypadkach, kosmopolitycznymi.

  Dokonamy humanizacji edukacji, w wyniku której wszystkie dyscypliny wiążące się ze strukturyzacją procesu myślowego lewej i prawej półkuli mózgu zostaną zmniejszone i zmienione
  а) Język i literatura
  b) Fizyka i matematyka.

  Stadu dostarczymy nasz własny osąd historii, i pokażemy, że cała historia ludzkości prowadziła do uznania wybranej przez boga rasy jako panów całego świata.

  Nie da się nic powiedzieć w kwestii historii. Bydłu damy takie spojrzenie na historię, żeby pokazać mu, iż cała ewolucja ludzka szła w kierunku uznania wybranego przez boga narodu Żydów, by byli panami całego świata. Zamiast wartości narodowych damy wam bałałajkowy patriotyzm i pijane łzy. Tutaj naszym celem jest zastąpienie czerwono-brązowej elity naszą.
  W tych krajach nie pozwolimy na rozwój nauki. Ośrodek naukowy (Akademia Nauk) będzie składać się z naszych ludzi. Nie pozwolimy na żaden przemysł wysokiej technologii, co doprowadzi do całkowitego upadku przemysłu, który zawężymy do produkcji podstawowych rzeczy przez ograniczony kontyngent niewolników, produkujących dla nas surowców.
  Wśród obywateli jest tam wielu inżynierów, wykwalifikowanych robotników i nauczycieli. Dla nich stworzymy takie warunki przetrwania (żadnej pracy, wysoki czynsz, ceny za narzędzia, transport), że sami będą uciekać, tak jak teraz Rosjanie uciekają z krajów WNP, do dalekich wiosek na północy, gdzie będą myśleć będzie łatwiej żyć, co w rzeczywistości będzie także oszustwem.

  Zepsuj młodzież i zrób z niej zboczeńców, a zdobędziesz naród, takie jest nasze motto. Społeczeństwo pozbawimy młodych ludzi, upodlimy je seksem, muzyką rockową, przemocą, alkoholem, paleniem, narkotykami, tzn. pozbawimy społeczeństwo przyszłości.

  Uderzymy w rodzinę, zniszczymy ją, zmniejszymy rozrodczość.

  Hitler był głupim chłopcem. Działał bezpośrednio i otwarcie. I musiał wykonywać wyjątkowo trudną robotę – palić, strzelać, grzebać miliony itp. Pozostawił po sobie krwawe ślady. My działamy sprytniej: nie będzie żadnych śladów. Zmniejszmy rozrodczość co najmniej o połowę – i zniszczymy 2-3 miliony Rosjan w ciągu jednego roku bez żadnego wysiłku fizycznego. Nie ma potrzeby na piece, amunicję, groby. I nie ma żadnych śladów.
  Nie urodzony – nie ma winnego.

  Stworzymy lepsze warunki życiowe dla kryminalistów, niż dla pracującego bydła, z więzień będziemy wypuszczać kryminalistów, po to żeby zwiększyć liczbę mordów, rabunków i niestabilność. Amnestia będzie dotyczyć tylko złodziei i morderców, krótko mówiąc, wszystkich oprócz skazanych z artykułu o “podżeganiu do nienawiści etnicznej”, który zastąpi istniejące prawo dotyczące antysemityzmu.

  Wśród ludzi zasiejemy strach. Strach o życie, które nie będzie nic warte. Będziemy rządzić strachem.

 • jkredman

  Oceniono 1 raz 1

  *
  ten system powstał w czasach PIS - Ustawa z dnia 8 września 2006 roku o Państwowym Ratownictwie Medycznym, ale w 2009 roku dokonano istotnej zmiany

  Art. 56a. 1. W 2009 r. na podstawie założeń, o których mowa w art. 46 ust. 3, minister właściwy do spraw zdrowia, do dnia 15 stycznia 2009 r., przedstawia ministrowi właściwemu do spraw finansów publicznych wysokość środków na finansowanie zadań, o których mowa w art. 46 ust. 1, wraz z podziałem tych środków pomiędzy poszczególne województwa.
  2. W celu ustalenia wysokości środków na finansowanie zespołów ratownictwa medycznego pomiędzy poszczególne województwa należy kolejno obliczyć:
  1) dla każdego województwa - sumę:
  a) iloczynu liczby zespołów podstawowych w tym województwie i wskaźnika kosztów całodobowego utrzymania zespołu podstawowego stanowiącego 0,75 kosztów całodobowego utrzymania zespołu specjalistycznego oraz
  b) liczby zespołów specjalistycznych
  - zwaną dalej "unormowaną liczbą zespołów";
  2) sumę unormowanej liczby zespołów łącznie dla wszystkich województw;
  3) dla każdego województwa - udział procentowy unormowanej liczby zespołów w sumie, o której mowa w pkt 2.
  3. Wysokość środków na finansowanie zespołów ratownictwa medycznego dla danego województwa stanowi iloczyn środków ustalonych w ustawie budżetowej z przeznaczeniem na finansowanie zadań zespołów ratownictwa medycznego i udziału procentowego, o którym mowa w ust. 2 pkt 3.
  4. Na rok 2009 liczby zespołów, o których mowa w ust. 2 pkt 1, ustala się na podstawie planów, o których mowa w art. 21, uwzględniając współczynniki stanowiące stosunek okresu funkcjonowania zespołu ratownictwa medycznego w danym roku do całego roku.".

  wielkość nakładów z ratownictwem medycznych uzależniona od ilości zespołów ratowniczych a nie od faktycznych potrzeb wynikających ze stanu zdrowotnego na danym obszarze [wiek mieszkańców, ilość dzieci, ilość rencistów i osób chorych - wg danych o leczonych na danym terenie, ilość osób chorych na schorzenia kardiologiczne, zagrożenie epidemiologiczne, zagrożenie katastrofami drogowymi, kolejowymi i przemysłowymi, stan środowiska naturalnego - czy ktoś to bierze pod uwagę określając potrzeby rzeczowe i finansowe oraz budując dyslokację jednostek ratowniczych,
  oczywiście obiektywne potrzeby nie mogą i nie powinny usprawiedliwiać i tolerować rozrzutności i niegospodarności,

 • tusk-nera

  Oceniono 9 razy 1

  i oczywiście Brudziński, Hofman, Owsiak i inni mają rację
  w czasach, gdy rolę pacjenta zredukowano do roli "niepotrzebnego problemu" generującemu koszty system wprowadzony przez tandem Tusk-Komorowski trzeba zmienić
  a jak nie, to trzeba zmienić tych ludzi
  za rządów PiS czy SLD taka sytuacja byłaby niedopomyślenia
  najpierw człowiek potem rachunek kosztów

 • kkes

  Oceniono 11 razy 1

  Towarzyszko Wielowiejska, mówi towarzyszka o rekordach cynizmu, a ja sobie nie przypominam wypowiedzi towarzyszki chociażby w podobnym tonie, gdy podczas kampanii w 2007 Tusk mówił, że Kaczyński ma krew na rękach ofiar wypadków drogowych. Jak to jest towarzyszko z tym waszym obiektywizmem i uczciwością? Znacie towarzyszko w ogóle takie pojęcia?

 • rychusa

  Oceniono 3 razy 1

  Jakaś taka piosenka była."Po trupach do celu" czy coś takiego?

 • emerytgw

  Oceniono 9 razy 1

  Pis-kundle polityczne Hofman i Brudziński to szczyt cynizmu i nikczemności, aby znowu bełkotać o odpowiedzialności legalnych władz. Jest to wredna metoda pis-hien powtarzać bzdety podobnie jak było z tragedią smoleńską,tak teraz śmierć dzieci wykorzystuje się w celu szerzenia nienawiści do rządu. Podobnie jest z takimi @ beblokami,citiisusami i tp. pis-bałwanami.

 • beblok

  Oceniono 9 razy 1

  Za rzadow tej smiesznej pozal sie Boze PO partii nie tylko dzieci umieraja ale takze i cala Polska. Nieudolne i zlodziejskie rzadzenie polega na notorycznym okradaniu kazdego biednego obywatela ile sie da i z czego sie da. Kiedys Janosik okradal bogatych i dawal biednym a te paszczury okradaja biednych i daja bogatym.

  Gleboko w to wierze ze przyjdzie kiedys taki dzien ze wszyscy zlodzieje zostana rozliczeni i tak jak Janosik zawisna hakiem za ziobro.

 • citisus

  Oceniono 13 razy 1

  Co tam dzieci, najważniejsze to związki partnerskie, aborcja i in vitro. Pakt fiskalny przyjeli i ratyfikowali w TYDZIEŃ, choć nikt tego od nas nie wymagał. Mało sobie rąk i nóg nie połamali tak się spieszyli.
  A dzieci? No wicie, rozumicie jest problem, ale my z tym walczymy....

 • polak189

  Oceniono 7 razy 1

  Tak, niestety to prawda. Za reżimu Donak dzieją się rzeczy straszne. Nigdy nie było tak źle, aby np. Centrum Zdrowia Dziecka zawieszało swoją działalność, a to tylko jeden przykład z wielu. Czy tak wygląda zielona wyspa?
  www.youtube.com/watch?v=Gsf9GwAhseI
  www.swietlistedusze.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX