Senyszyn o Wałęsie: "Zła wola? Nie, to głupota"

- To są oczywiście słowa skandaliczne. Ale przecież on przez całą prezydenturę mówił wiele skandalicznych rzeczy - powiedziała w "Kropce nad i" Joanna Senyszyn o wypowiedzi Lecha Wałęsy na temat homoseksualizmu. - O wiele bardziej mnie oburza, jeżeli PiS-łanka Pawłowicz mówi takie rzeczy. Ostatecznie ona jest doktorem habilitowanym. A to do czegoś zobowiązuje - dodała.
- Wałęsie marzą się takie przedwojenne getta ławkowe. Najchętniej trzymałby osoby LGBT w klatkach - powiedziała prof. Senyszyn o Lechu Wałęsie, który stwierdził niedawno, że geje w polskim Sejmie powinni siedzieć za murem. - I on się tym chełpi. Chwali się, że ma takie głupie poglądy - dodała europosłanka.

W jej ocenie Wałęsie nie powinno się jednak przypisywać szczególnie złej woli. - On zawsze miał kłopoty z językiem polskim, z wyrażaniem myśli. Przez całą prezydenturę mówił wiele skandalicznych rzeczy - powiedziała. - Nie należy się dopatrywać złej woli tam, gdzie rzecz można wyjaśnić głupotą. A to jest wypowiedź skrajnie głupia - skwitowała prof. Senyszyn.

Europosłanka podkreśliła, że nawet syn Lecha Wałęsy skrytykował ojca za jego słowa. - Nawet Jarosław Wałęsa krytykuje ojca. Mówi, że jego ojciec nie dorósł do demokracji, do XXI wieku - powiedziała.

Niesiołowski: "To jest słuszne, że mniejszość nie może rządzić większością"

Byłego prezydenta bronił Stefan Niesiołowski. - To jest krzywdzący sąd. Niegodny pani profesor - odparł europosłance. Poseł PO przyznał, że słowa Lecha Wałęsy "były niefortunne", jednak zaznaczył, że jego zdaniem nie warto przywiązywać do nich dużej wagi. - Znamy Lecha Wałęsę. Nikt nie kwestionuje jego demokratycznych przekonań - stwierdził.

Niesiołowski jest zdania, że istotą wypowiedzi byłego prezydenta była teza, że każda grupa społeczna powinna mieć ilość praw zależną od jej liczebności. - Z tym by się można zgodzić, z wyjątkiem tego, że pewne prawa są wszystkim przydzielone - powiedział poseł PO. - Człowiek - rodząc się - ma prawo do godności, życia, szacunku. Natomiast co do pewnych praw politycznych, to można dyskutować. To jest słuszne, że mniejszość nie może rządzić większością. - dodał, nawiązując do słów Wałęsy.

Joanna Senyszyn absolutnie nie zgodziła się ze Stefanem Niesiołowskim. - Wałęsa niepotrzebnie obala swój mit demokraty, noblisty. Podcina gałąź, na której siedzi - stwierdziła.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (7)
Senyszyn o Wałęsie: "Zła wola? Nie, to głupota"
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 18 razy 14

  Wałęsa był i pozostał prymitywnym człowiekiem, mimo że miał okazji wiele do zetknięcia się z ludźmi o szerokich horyzontach. On jest taki chłopek- roztropek, myślący, że pozjadal wszystkie rozumy, bo ktoś go zaprosił na salony i pozwlił mowić. Prawda jest taka, panie prezydencie były, że te światowe salony się przed panem zamkną. Pozostaną (może) salony u biskupów.

 • kadykianus

  Oceniono 15 razy 11

  Mówienie, że ludziom należy się tyle praw ile jest ich w społeczeństwie jest tak głupie, że muszę przyznać iż chyba nikt na to nigdy przed Wałęsą nie wpadł.

  Od strony matematycznej :)
  Biorąc pod uwagę wiele cech, które posiada człowiek (kolor oczu, zasobność portfela, liczbę włosów na głowie, liczbę metrów kwadratowych w mieszkaniu itd.) to jest to twierdzenie, które prowadzi do tego, że zasadniczo każdy i tak ma tyle samo praw. No, powiedzmy, że bezdomna, zielonooka, długowłosa kobieta bez ręki ma ich trochę mniej niż średnio w populacji...

  Oczywiście debilizm niepojęty, ale od homofobów typu Niesiołowski i Wałęsa niczego sensownego bym nie oczekiwał.

 • piotr_kolec

  Oceniono 11 razy 9

  Jeszcze momencik,
  Jeszcze mała chwilka
  Stefan zmieni swój pogląd
  Z lekkością motylka

  Za to Senyszyn jest stała w poglądach
  Dobrze baba mówi i dobrze wygląda
  Że - Wałęsa plecie skandaliczne rzeczy
  To głupota, nie zła wola – pani Asia skrzeczy

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 13 razy 9

  Pani prof. Senyszyn jak zawsze ma celne opinie. Wałęsa to przeżytek wśród młodych ludzi zwłaszcza. Nikt z Nich nie wie o co chodziło temu Lechowi i jeszcze bardziej dziwia sie,że facet ciagle żyje w mediach. Przygłup,któremu doradcy załatwili furmanke na której wjechał do Europy,ale nijak nie potrafi sie w tej Europie poruszać.

 • buk.horror.dulszczyzna

  Oceniono 8 razy 8

  I dziwicie się,że go żona opuściła!!

 • jagger2009

  Oceniono 7 razy 5

  NIT TO NIE GLUPOTA TO PROSTACTWO TOTALNY BRAK INTELIGENCJI I NA TO SIE NI EPORADZI BO JEST ZA STARY WIEC USUNAC GO Z WYSTAPIEN PUBLICZNYCH

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX