Kalisz: Bardzo mi przykro. Przez te lata wiele dla partii zrobiłem

- Było mi bardzo przykro. Mam poczucie, zdaniem ludzi w zarządzie, że przez te lata mojego członkostwa w SLD ja coś dla tej partii zrobiłem - powiedział Ryszard Kalisz w ?Faktach po faktach?. - Senyszyn powiedziała, że ja działam na rzecz innego ugrupowania. Ja działam na rzecz nowoczesnej lewicy - dodał.
Ryszard Kalisz nie ukrywa, że fakt zawieszenia go przez zarząd SLD w prawach członka partii sprawił mu zawód. - Ja działam na rzecz nowoczesnej lewicy, takiej, która jest dzisiaj potrzebna polskim obywatelom. Żeby zechcieli na tę lewicę głosować - powiedział na antenie TVN24. - My pracujemy nad wspólną listą lewicy. Ona powinna być tworzona przy współpracy SLD. Aleksander Kwaśniewski powiedział, że zaprasza Leszka Millera - podkreślił Kalisz.

Zdaniem Ryszarda Kalisza sąd partyjny, który zadecyduje o jego dalszym losie w SLD, nie ma podstaw do wyrzucenia go z szeregów Sojuszu. - Apeluję do sądu partyjnego, żeby to posiedzenie było otwarte - powiedział. - Nie mam nic przeciwko temu, żeby jawne były też wszystkie dokumenty, które będą do sądu składane - dodał.

Kalisz przyznał, że martwi go "stopień agresji w stosunku do niego", ale zaznacza, że wciąż wiele osób jest po jego stronie. - Od ludzi SLD z całej Polski dostaję masę słów poparcia. Dla mnie jest ono bardzo ważne. Najbardziej mnie cieszy - stwierdził. Nie chciał jednak zdradzić, jak dużym poparciem cieszy się w partii. - Gdybym powiedział, jak duża jest frakcja Kalisza, to rozpoczęłoby się poszukiwanie, tropienie - powiedział.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
Kalisz: Bardzo mi przykro. Przez te lata wiele dla partii zrobiłem
Zaloguj się
 • grzeg27

  Oceniono 20 razy 14

  To tak sobie SLD w stopę strzela poseł Kalisz jest jednym najmądrzejszych posłów w porównaniu z innymi
  jest super.

 • ciemnyludd

  Oceniono 18 razy 12

  SLD to Miller....A Miller to czerwoni baronowie na prowincji, którzy jeszcze pamiętają dobre czasy PRL. Dlatego dla takich ludzi jak Kalisz, Cimoszewicz, Borowski, Siwiec i podobni socjaliści o otwartych głowach w stylu lewicy europejskiej nie mają tam czego szukać....

 • skynet1234

  Oceniono 12 razy 4

  Jeśli SLD wyrzuci Kalisza to jest już politycznym trupem. Zresztą i tak już dogorywa a po tym zagraniu tej partii nie będzie, ewentualnie z poparciem poniżej progu wyborczego. I dobrze - Miller to dinozaur polityki, niech tam sobie na marginesie coś robi - może kwiatki uprawiać na przykład.

 • jaca661

  Oceniono 7 razy 3

  Zeżarłeś ze dwa miliony pączków szołmenie. Dzięki twoim pogadankom SLD wygląda dziś na dywanik przed gabinetem PO.

 • td2701

  Oceniono 5 razy 3

  A ile dla sieeebie. ho ho

 • okmijn_pl

  Oceniono 7 razy 3

  "Senyszyn powiedziała, że ja działam na rzecz innego ugrupowania. Ja działam na rzecz nowoczesnej lewicy"
  - czyli nie na rzecz SLD, raczej.
  Kalisz to kabareciarz a nie polityk.

 • theorema

  Oceniono 5 razy 3

  i tak to jest w naszym - i nie tylko zreszta naszym - pięknym kraju. Cokolwiek, co wykracza poza zwyczajowe, utarte ramy, budzi niechęć i niepokój. Partie muszą być wrogie wobec siebie, muszą rywalizować, w żadnym wypadku jakichś inicjatyw łączących różne ugrupowania. Pomysły, inicjatywy, chociażby kulturalne, nowe idee - niech będą, byle wpasowały się w już gotowe formularze wniosków w przeróżnych ministerstwach i instytucjach. Żadnego przełamywania schematów, bo od razu jest się wrogiem, zakałą i mącicielem. jak w piosence Elektrycznych Gitar - wszyscy zgadzają sie ze sobą, a będzie nadal tak, jak jest. Wszyscy dużo mówią, że potrzeba zmian, ale jak ktoś ma konkretną propozycję, to od razu blady strach szczerzy kły - bo a nuż naprawdę coś się zmieni...

 • l1l2l3

  Oceniono 4 razy 2

  W TV ,, Kawa na ławę,, jest w roli gaduły zagłuszacza, i lubi śmiać się do siebie...

 • pannamarianna777

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Kalisz - jako poseł powinien pan "robić dużo" na rzecz obywateli Rzeczpospolitej, nie SLD
  Nie wykorzystał pan swoich talentów i umiejętności. Nawet nie ma pan prawidłowej wymowy - bo to też wymagałoby wysiłku. Nie użalaj się Misiu, nie użalaj

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX