Orban poucza PiS, jak wygrać wybory

- Konieczne jest stworzenie własnych mediów. Bez nich nie wygracie żadnych wyborów - radził PiS-owi premier Węgier na Uniwersytecie Warszawskim. O wykładzie Viktora Orbana, który przyjechał do Warszawy przy okazji spotkania Grupy Wyszehradzkiej, pisze dzisiejsza ?Gazeta Wyborcza?.
- Bez Boga nie można być uczciwym i dobrym człowiekiem, ale z drugiej strony ciągłe odnoszenie się do chrześcijaństwa nie pozwoli zdobyć większości wyborców - mówił w czasie wykładu na UW premier Węgier, pytany przez posłów PiS, co mają zrobić, żeby osiągnąć sukces wyborczy jak kierowany przez niego Fidesz.

Orban podkreślał również znaczącą rolę mediów. - Bez nich nie wygracie żadnych wyborów. Media w większości są liberalne, elektryzują je nowinki i innowacje. Trudno tam o inne poglądy- mówił Orban. Dlatego też według premiera Węgier kluczowe jest stworzenie własnych środków masowego przekazu.

W czasie wykładu premier Węgier skarżył się też m.in. na to, że Unia Europejska traktuje jego kraj jak czarną owcę. Według niego wszystko przez to, że Węgry "kierują się wartościami chrześcijańskimi". Nie wspomniał jednak, że Unia krytykuje Węgry głównie za ograniczenie wolności słowa i tłamszenie działalności niezależnych instytucji.

Cały tekst czytaj w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" >>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (34)
Orban poucza PiS, jak wygrać wybory
Zaloguj się
 • dzielnicowy99

  Oceniono 33 razy 29

  " Bez Boga nie można być uczciwym i dobrym człowiekiem " ??? A z Bogiem ?

 • dzielnicowy99

  Oceniono 29 razy 25

  No to się wyjaśnia marsz TV Trwam na W-we . Rydzyk, Turner, Murdoch , Berlusconi.

 • ciemnyludd

  Oceniono 48 razy 24

  Tego już PIS-u uczyć nie trzeba....Jak przejmować MEDIA PAŃSTWOWE... TVP do dziś nie może się z tego pozbierać, bo w mediach zwłaszcza, "czego PiS dotyka to znika"...,A agonia TVP jest wyjątkowo długa, dzięki takim tuzom dziennikarstwa jak pan Pośpieszalski i jemu npodobni.... Ale na szczęście nic dwa razy się nie zdarza,, panie Orban...

 • saidakbar

  Oceniono 36 razy 22

  pis jednak ma szanse wygrać w końcu naród mamy coraz głupszy :):)

 • td2701

  Oceniono 21 razy 15

  Nauczyciel godny ucznia

 • j4s4

  Oceniono 19 razy 13

  ... tylko jak mnie Kaczorban przymusi do korzystania z jednych tylko mediów?

 • choleryk_wwa

  Oceniono 21 razy 11

  Jak to, ktoś śmie pouczać PIS !?!?!? Motłochu, do kos i szabel!!

 • kkkooolll3

  Oceniono 18 razy 10

  Czego on uczy? Przecież Orban w porównaniu do Kaczyńskiego to harcerzyk. W przejmowaniu wszystkiego to PiS jest mistrzem. Już raz pokazali jak to się robi, tylko czasu im zabrakło na więcej, i wtedy Węgry kojarzyły by się nam jako bardzo liberalny kraj.

 • dzielnicowy99

  Oceniono 15 razy 5

  - Bez Boga nie można być uczciwym i dobrym człowiekiem,mówił w czasie wykładu na UW premier Węgier - ??? Panie Orban ! Z Bogiem jest się dobrym i uczciwym ; ale ze strachu ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX