Orban poucza PiS, jak wygrać wybory

- Konieczne jest stworzenie własnych mediów. Bez nich nie wygracie żadnych wyborów - radził PiS-owi premier Węgier na Uniwersytecie Warszawskim. O wykładzie Viktora Orbana, który przyjechał do Warszawy przy okazji spotkania Grupy Wyszehradzkiej, pisze dzisiejsza ?Gazeta Wyborcza?.
- Bez Boga nie można być uczciwym i dobrym człowiekiem, ale z drugiej strony ciągłe odnoszenie się do chrześcijaństwa nie pozwoli zdobyć większości wyborców - mówił w czasie wykładu na UW premier Węgier, pytany przez posłów PiS, co mają zrobić, żeby osiągnąć sukces wyborczy jak kierowany przez niego Fidesz.

Orban podkreślał również znaczącą rolę mediów. - Bez nich nie wygracie żadnych wyborów. Media w większości są liberalne, elektryzują je nowinki i innowacje. Trudno tam o inne poglądy- mówił Orban. Dlatego też według premiera Węgier kluczowe jest stworzenie własnych środków masowego przekazu.

W czasie wykładu premier Węgier skarżył się też m.in. na to, że Unia Europejska traktuje jego kraj jak czarną owcę. Według niego wszystko przez to, że Węgry "kierują się wartościami chrześcijańskimi". Nie wspomniał jednak, że Unia krytykuje Węgry głównie za ograniczenie wolności słowa i tłamszenie działalności niezależnych instytucji.

Cały tekst czytaj w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" >>

DOSTĘP PREMIUM