PiS tylko jeden punkt procentowy za PO. Inne partie daleko [SONDAŻ]

Platforma Obywatelska wciąż jest na czele w sondażu poparcia dla partii politycznych, ale zaledwie o jeden punkt procentowy wyprzedza Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu SMG/KRC dla "Faktów TVN". Obie partie powiększają przewagę nad resztą ugrupowań.
Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, PO uzyskałaby 32 proc. głosów. PiS mogłoby liczyć na 31 proc. Do Sejmu weszłyby jeszcze trzy partie. Sojusz Lewicy Demokratycznej dostałby 9 proc. głosów, Ruch Palikota 7 proc., a PSL 6 proc. Zaledwie po 1 proc. głosów przypadłoby Solidarnej Polsce i ugrupowaniu Polska Jest Najważniejsza.

Do wyborów, gdyby odbyły się one 10 marca, poszłoby 48 proc. Polaków, jednak 31 proc. odpowiedziało, że "na pewno nie". 21 proc. pytanych jeszcze w tej sprawie nie było zdecydowanych.

PO zebrałaby 39 proc. głosów kobiet i 26 proc. mężczyzn. PiS mogłoby liczyć na 33 proc. głosujących kobiet i 29 proc. mężczyzn. W przypadku SLD te proporcje rozkładają się w stosunku 10 do 8 proc. Ruch Palikota przekonuje do siebie dwa razy mniej kobiet i o jeden punkt proc. więcej mężczyzn niż Lewica Leszka Millera.

PO wciąż jest najbardziej popularną partią wśród ludzi młodych. W grupie wiekowej 18-24 lata zdobyłaby 28 proc. głosów, a w grupie 25-34 lata - 40 proc. Na PiS głosowałoby odpowiednio 19 proc. i 24 proc. Młodzi chętnie oddaliby swoje głosy na Ruch Palikota. W grupie wiekowej 18-24 lata partia mogłaby liczyć na 20 proc. głosów.

Sondaż został zrealizowany przez MillwardBrown SMG/KRC metodą telefoniczną na grupie 1009 osób w wieku 18 lat lub starszych.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
PiS tylko jeden punkt procentowy za PO. Inne partie daleko [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 15 razy 5

  Najdziwniejsze że WYSTAJĄCA Z POD SUTANNY PLATFORMA JESZCZE W OGÓLE PROWADZI....

 • zelalem

  Oceniono 6 razy 4

  Niech podadzą pytania z ankiety i sposób liczenia.
  Bo jutro będzie inny sondaż i pokaże 10 pkt różnicy.

 • fromagge

  Oceniono 3 razy 1

  Suma wartości na wykresie wynosi 85%.

  Gdyby wybory odbyły się dziś, suma wszystkich głosów oddanych na partię wynosiłaby 100%.

 • paw73

  Oceniono 3 razy -1

  ZAMIAST SONDAŻY, OBIEKTYWNEJ PRAWDY W MEDIACH.
  JAK ŹLE SIĘ DZIEJE W PO, WTEDY W TVN24 AGORZE ITD SONDAŻE,KTÓRE ZAZWYCZAJ ROBI SMG/KRC POLONIA ITP.
  KLERYKALNY POPiS ZAWSZE WSPIERANY PRZEZ KLERYKALNE MEDIA!

 • romp6

  Oceniono 3 razy -1

  Sondaże sondaże sondaże, czyli ogłupianie społeczeństwa przez media i polityków. Od siedmiu lat sondaże są używane jako propaganda w czystej postaci.
  Jakie to badanie skoro "zrobione" na grupie 1009 osób, na dodatek telefonicznie.
  Mainstreamowi medialni spece od PR , najchętniej sięgają po sondaże, aby sugerować społeczeństwu,że głos oddany na małą partie nic nie daje, a jeżeli chcesz głosować to głosuj na PO, bo PiS wróci do władzy, tak od siedmiu lat.
  Mainstream mówi obywatelom,że super nam się żyje bo rządzi Tusk i PO.
  Nieważne ,że jest 15% bezrobocia ale rządzi PO.
  Nieważne ,że gdański przestępca zaprzyjaźniony z synem Donalda Tuska i innymi działaczami PO, stworzył firmę okradającą ludzi -Amber Gold, ale cieszcie się ,ze rządzi Tusk i PO.
  Nieważne,ze zamykane są szpitale i przychodnie dziecięce i onkologiczne, ale ciszcie się rządzi Tusk i PO.
  Nieważne ,ze pomorscy pedofile z Po i w sutannach chodzą sobie na wolności, ale cieszcie się ,ze rządzi Tusk i PO.
  Nieważne,ze wydłużono wiek pracy o 7 lat, ale cieszcie się,że rządzi Tusk i PO.
  Nieważne ,ze wczoraj magister Jan Vincent Rostowski PO obecnie minister finansów , złożył wniosek o zmniejszenie zarobków , dla najmniej zarabiających, czyli zmniejszenie najniższej krajowej.
  Nieważne,ze kler od prawicy dostał w prezencie 20,5 mld zł , teraz Tusk i Po dokładaj im kolejne 260 mln zł co rok, ale cieszcie się bo rządzi Tusk i PO.
  Nieważne,ze w Polsce mamy 3,5 mln podsłuchów, które założył nam Donald Tusk i jego ekipa, ale cieszcie się,że rządzi Tusk i PO.
  POPiS TO SZKODNIK POLSKIEJ DEMOKRACJI!

 • jaca661

  Oceniono 9 razy -3

  Tak na prawdę ja tu widzę 54% na PO i 31 na PIS. PIS to jedyna tu wymieniona opozycja. PSL , RP i SLD marzą tylko żeby PO dała im jakieś nieistotne stołki i dalej będą podnosić wiek emerytalny i zajmować się pederastami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX