Burmistrz z Platformy daje zarobić. Rodzinie i znajomym

Szwagier burmistrza Końskich w Świętokrzyskiem został kierownikiem wysypiska śmieci. Posady dostali też koledzy burmistrza z PO i harcerstwa. Burmistrz Michał Cichocki potwierdza: jego szwagier został przyjęty do pracy na składowisku odpadów jako p.o. kierownika. Argumentuje, że w związku z rewolucją śmieciową, która czeka gminy, chce mieć na miejscu zaufaną osobę - czytamy w ?Gazecie Wyborczej?.
W Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej Cichocki stworzył stanowisko zastępcy dyrektora, którego wcześniej nie było. Objęła je Agnieszka Majchrzak, siostra wiceburmistrza Jacka Matery. - Wygrała konkurs, jako jedyna złożyła papiery - zapewnia Cichocki. Syn radnego Adama Kurka z PO został pracownikiem gospodarczym urzędu miasta i gminy. Zdaniem burmistrza członkowie rodzin rządzących w gminie "gdzieś muszą pracować, nie mogą być dyskryminowani".

Działacze PO, koledzy z harcerstwa

Cichocki został burmistrzem w grudniu 2010 r. Jest także szefem powiatowych struktur PO - wylicza "Gazeta". Oponenci zarzucają mu, że dał pracę w urzędzie lub załatwił posady w jednostkach gminy wielu działaczom swojej partii, a także kolegom z harcerstwa.

I tak np. Waldemar Szkatuła został prezesem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sielpi, jako kierownik w OSiR pracuje radny powiatowy Krzysztof Wojcierowski, na wiceprezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej awansował Jarosław Kubała. Wszyscy są działaczami PO, Szkatuła jest członkiem zarządu wojewódzkiego. Do urzędu miasta i gminy przyjęto m.in. skarbniczkę powiatowych struktur partii Karolinę Przybyło oraz działaczkę Stowarzyszenia Młodzi Demokraci Magdalenę Michalską.

Cały tekst w "Gazecie Wyborczej" >>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (15)
Burmistrz z Platformy daje zarobić. Rodzinie i znajomym
Zaloguj się
 • lisowski.piotr

  Oceniono 15 razy 15

  Teraz wiadomo dlaczego 10 krotnie wzrosły opłaty za śmieci, PO musi się wyżywić.

 • ciemnyludd

  Oceniono 13 razy 13

  To po prostu TAKIE MIEJSCE W EUROPIE...

 • bilu46

  Oceniono 11 razy 11

  Dziś jest rocznica wydarzeń marcowych . Protestowano m.in. przeciw cenzurze . Dziś G.W. stosuje cenzurę wg najlepszych wzorców dawnego UB . POGratulować POstępu .
  Platforma Obywatelska = Polska Ośmiornica .

 • chudy_jak_pies

  Oceniono 8 razy 8

  Ale to norma w tym kraju. ktoś tu pisał o jakiejś podczęstochowskiej gminie gdzie na kilka etatów w domu kultury jest aż dwóch dyrektorów. Platformiana polityka rodzinna właśnie na tym polega.

 • niktwazny126

  Oceniono 8 razy 8

  Wszyscy radni- bezradni, wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast..... powinni kandydować w moiejscowościach oddalonych od rodzinnej o jakies 200 km. Tylko wtedy będą mogli zatrudniać osoby ze sobą nie pwiązane towarzysko bądź rodzinnie. A u siebie... szwagrowi odmówi? Teściowej? Toż rodzina go wydziedziczy.

 • jaca661

  Oceniono 8 razy 8

  O demokracji tylko się piep..y . W praktyce nic się nie zmienia od średniowiecza. Ciekawym kiedy przywrócą prawo pierwszej nocy.

 • piotr_kolec

  Oceniono 6 razy 6

  Synek na prezesa
  Córcia w dyrektory
  Synowa do rady
  Zięć w ambasadory

  Kolega z boiska
  W ważną delegację
  Żona w ministerstwie
  Załatwi dotacje

  Darmozjadów mamy wielu
  Z PO oraz z PSL-u
  Synekury, lewa kasa
  Tak się rząd rozpasał

  Nepotyzmem Polska stoi
  Władza ludzi się nie boi
  Tyje koalicji świta
  Wiwat dolce Vita!

  Ale już nie długo
  Przebierze się miarka
  Znów nad ranem przyjdą
  Chłopcy w kominiarkach

  PIS zaciera ręce
  Z tych co przy korycie
  Niejeden w łazience
  Przegra swoje życie

 • alien0

  Oceniono 4 razy 4

  zapraszamy do Wałbrzycha :)

 • gorzejgorzej

  Oceniono 2 razy 2

  O take Polskie walczylyśmy.
  O nepotyzm.
  O złodziejstwo "zgodne z prawem".
  O sprzedaną i rozkradzioną gospodarkę.
  O bezrobocie.
  O bycie kolonią naszych nowych-starych przyjaciół.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX