Pyskówka jak zwykle u Rymanowskiego, opowieść o ojcu, który "chla". I nagle... Kalisz wygłasza oświadczenie

W programie Bogdana Rymanowskiego w TVN24 zaproszeni goście standardowo przerywali sobie i przekrzykiwali się nawzajem. Po reklamach Ryszard Kalisz wygłosił zaskakujące oświadczenie. - Chciałem w imieniu wszystkich kolegów państwa przeprosić za bardzo emocjonalną dyskusję - powiedział i zapewnił, że będą już spokojni, bo... Rymanowski zagroził, że ich wszystkich zawiesi.
W dzisiejszej "Kawie na ławę" pojawili się Ryszard Kalisz z SLD, Tadeusz Cymański z SP, Zbigniew Girzyński z PiS, Adam Szejnfeld z PO, Eugeniusz Kłopotek z PSL i Artur Dębski z Ruchu Palikota.

Zawsze krzyki

Słowne przepychanki i przekrzykiwanie się towarzyszyło rozmowom nawet wtedy, kiedy politycy się ze sobą zgadzali. - Tadziu, masz rację! - krzyczał Kalisz, kiedy Cymański krytykował obniżenie podatków za czasów rządów PiS. Wystarczyło jednak zdanie krytyki pod adresem SLD, by Kalisz zmienił front. - Nie! A właśnie się, Tadziu, tutaj akurat z tobą nie zgadzam! - przekrzykiwał. - Panie pośle, bo ja pana zawieszę w prawach czło... gościa - powiedział Rymanowski, czym na chwilę uspokoił atmosferę.

Na Kalisza taka groźba zadziałała - za włączenie się w inicjatywę obywatelską Europa Plus dopiero co został zawieszony w prawach członka macierzystej partii - SLD.

- Na szczęście za gospodarkę w czasach rządów PiS odpowiadała prof. Zyta Gilowska i wszyscy na tym zyskali, a najbardziej polska gospodarka - zaczął Girzyński, by za chwilę wtrącił się Cymański ws. zasiłku rodzinnego. - Pytanie, o ile myśmy go podnieśli. Zbyszku, powiedz, o ile! Zero! - zaczął krzyczeć i nagle przyłączyli się do niego inni goście.

- Panie pośle, proszę się uspokoić, dałem panu szansę... - powiedział Rymanowski do Cymańskiego. - Ale trudno mówić spokojnie, kiedy mamy tę sytuację... - tłumaczył poseł SP, by po chwili zacząć przekrzykiwać Szejnfelda. - Tadziu, uspokój się - odezwał się tym razem Kalisz.

"Co to dziecko jest winne!"

Do głosu w końcu doszedł Adam Szejnfeld. Opowiedział o rodzinie, w której widział niedożywione dziecko. - Ma rodziców. Ojciec nie pracuje od kilkunastu lat, bo nie chce. Ale chla - przepraszam za słowa - chla codziennie, chleje wódę dzień w dzień i ma na to skądś pieniądze, mało tego... Pali do tego jeszcze papierosy. Matka to samo - chla wódę i pali papierosy - mówił.

- Teraz stawiamy nie kropkę, tylko trzy kropki - powiedział Rymanowski, zapowiadając przerwę na reklamy. Zanim skończył mówić, posłowie zaczęli się przekrzykiwać w sprawie wypowiedzi posła PO. "Co to dziecko jest winne!", "No właśnie!" - można było usłyszeć.

Zobowiązanie podszyte strachem

Dyskusja w studiu musiała być gorąca, ponieważ po przerwie Rymanowski powiedział, że Ryszard Kalisz pragnie wygłosić oświadczenie. - Szanowni państwo, w czasie przerwy doszliśmy do pewnego wniosku i w imieniu wszystkich sześciu kolegów chciałem państwa przeprosić za tę bardzo emocjonalną dyskusję. Koledzy się wszyscy zobowiązali już, że teraz będą mówili spokojnie, nie będą przerywali. Ale oczywiście to zobowiązanie jest również pod strachem, że nas pan redaktor Rymanowski wszystkich zawiesi - powiedział poseł SLD.

Zapewnienia Kalisza widocznie zostały potraktowane poważnie, bo posłowie się uspokoili i pozwolili mówić kolegom, nie przerywając przy tym co chwilę.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
Pyskówka jak zwykle u Rymanowskiego, opowieść o ojcu, który "chla". I nagle... Kalisz wygłasza oświadczenie
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 36 razy 36

  Kiedy przypadkiem zobaczę w okienku to całe TOWARZYSTWO dobrane przez Rymanowskiego, mój palec nawet BEZ UDZIAŁU GŁOWY....Przełącza kanał

 • buk.horror.dulszczyzna

  Oceniono 22 razy 18

  Walki psów sa w Polsce zakazane!!!

 • piotr_kolec

  Oceniono 17 razy 15

  Towarzystwo wzajemnej adoracji
  - Dzisiaj ja, za tydzień ty
  Nie będziesz miał kolego racji

  Pokazówka, pyskówka, drobina i agresji
  Po programie normalka - układy, interesy
  Idą klepiąc się po plecach szerokim korytarzem
  Potem piją wódkę niedawni „adwersarze”

 • niktwazny126

  Oceniono 27 razy 15

  Zadziałała charyzma Kalisza czy bardziej strach przed wyrzuceniem ze studia?
  Czy dziecko jest winne, prosze panów? Na pewno nie. Ale dzieci glodne to te, ktore zostaly prawidlowo poczęte, po chrześcijańsku ochrzczone, w slubnych rodzinach. Tu pole do popisu dla instytucji opiekuńczych, ale też dla kościoła, ktoremu nie przeszkadza, że po niedzielnej mszy ojciec rodziny wyskakuje z kumplami na kielicha, nastepnie musztruje w domu żonę, wlecze do łóżka i sprowadza na świat kolejne dziecko, dla ktorego brakuje na kanapkę. Bo na browarek jakoś zawsze wystarcza.

 • zorn.gottes

  0

  która kobieta wytrzymałaby z kłopotkiem albo cymańskim??

 • trajkotek

  Oceniono 2 razy -2

  przeprosil, to rozumiem ... rozumiem też rozemocjonowanie tych mężczyzn >>> glosmichnika.blox.pl/2013/03/Jak-Kuba-bogu-tak-Leszek-Januszowi.html

 • warmiak87

  Oceniono 27 razy -9

  Pan Adam Szejnfeld z PO to zwykły kawał gnoja, za wypowiedz o alkoholikach skądinąd ludziach chorych, pełną nienawiści, nie powinien być posłem w następnej kadencji.
  Człowiek który darzy pogardą innego człowieka nie powinien pełnić funkcji publicznych.

 • xxx11_w

  Oceniono 23 razy -9

  Tusek mogl w tok fm sie swobodnie wypowiedziec...wazelinka od panow Zakowskiego Lisa Wołka lała sie litrami było tak milutko.

 • polak189

  Oceniono 26 razy -12

  Ci panowie zarabiają średnio po kilkadziesiąt tys. zł miesięcznie i sobie debatują, a dzieci w Polsce są niedożywione. Mamy XXI, Polska w centrum Europy, w UE, NATO, ONZ, a dzieci chodzą głodne jak w państwach trzeciego świata? Czy na tym polega zielona wyspa Donaka?
  www.youtube.com/watch?v=Gsf9GwAhseI
  www.swietlistedusze.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX