Kukiz szykuje nową Wiosnę Ludów: Komuna w manipulacji Platformie do pięt nie dorosła

Paweł Kukiz, jego Zmieleni i NSZZ "Solidarność" szykują kolejną Wiosnę Ludów, która będzie początkiem końca III RP - zapowiada dzisiejsze "Do Rzeczy". Sam Kukiz tymczasem w rozmowie z tygodnikiem dobitnie tłumaczy, dlaczego chce zmienić ustrój i usunąć PO od władzy: - W oszustwie, manipulacji, socjotechnice i propagandzie sukcesu komuna nie dorosła Platformie do pięt.
- Mam domieszkę tatarskiej krwi. Pozwolę więc sobie porównać siebie i Zmielonych do jazdy tatarskiej, działającej oczywiście na rzecz Rzeczpospolitej, która ma celu zwiad i spowodowanie zamieszania w szeregach wroga. Potem nasze chorągwie pozorują odwrót i znienacka uderza husaria dozbrojona strzelcami, piechotą, lekką jazdą. Ta husaria to "Solidarność", a piechota i strzelcy - obywatele i stowarzyszenia - tak obrazowo opisał w dzisiejszym "Do Rzeczy" swój plan obalenia obecnego ustroju Paweł Kukiz.

"Konstytucja z 1997? Sankcjonuje ułudę wolności"

Muzyk zapowiedział, że chce zmiany nie tylko ordynacji wyborczej, mającej na celu wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych, ale i konstytucji z 1997 r., która według niego "jest wewnętrznie sprzeczna" i "sankcjonuje ułudę wolności".

Pytany, dlaczego więc do niedawna popierał PO, odpowiedział, że żył w ułudzie, że partia będzie chciała coś zmienić. - Gdy zobaczyłem, że mają prezydenta, który z pomocą Senatu może rozpisać referendum w sprawie ordynacji wyborczej, zapytałem jednego z prominentnych polityków PO: "Jak będzie z tymi JOW-ami?", a on na to: "Myśmy się rozmyślili, bo wiesz, na tym to komuna zyska". Potraktował mnie jak idiotę. Powiedziałem mu więc: "Słuchaj, kolego, komuna to wam do pięt nie dorosła w manipulacji, w oszustwie, w socjotechnice, propagandzie sukcesu". To była nasza ostatnia rozmowa - skwitował muzyk.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (26)
Kukiz szykuje nową Wiosnę Ludów: Komuna w manipulacji Platformie do pięt nie dorosła
Zaloguj się
 • choleryk_wwa

  Oceniono 29 razy 17

  Kukiz z niezależnego muzyka twardo stąpającego po ziemi, stał się marnym grajkiem i jeszcze bardziej marnym kaznodzieją - został rasowym młotkowym, narzędziem w rękach wiecznych nieudaczników, do tego wiecznie walczących z "układem". Smutny zjazd go spotkał.

 • dungala

  Oceniono 31 razy 15

  Kukiz litości chlopie .Zakatujesz nas swoją gębą na śmierć wpadles na pomysł to brnij tylko już nie pie...tych swoich glupot

 • siwywaldi

  Oceniono 16 razy 14

  Kukiz sporo racji ma, ale najśmieszniejsze jest to, że do pomocy wybiera sobie propisowską "Solidarność".
  To taj jakby dżumę chciał zwalczać cholerą....

  To może od rau pójść na całość i poprosić o pomoc Rydzyka ?

 • xymeon_x

  Oceniono 14 razy 10

  hehe obalać ustrój się zachciało wyliniałemu buntownikowi ... a już Jacek Kuroń mówił: Zamiast palić komitety zakładajcie własne..

  a był on o wiele, wiele, wiele, wiele mądrzejszy od wyjca z Piersi

 • amron53

  Oceniono 18 razy 10

  ...no i menel chciałby rządzić,...Kukiz, Pospieszalski, Cejrowski, ale skład...

 • ekomorda

  Oceniono 12 razy 10

  Idzie wiosna co oznacza że zaczyna się sezon na tego, kto będzie najbardziej niezadowolony i nieszczęśliwy. Nagród żadnych się nie przewiduje ale ponarzekać i powyklinać(jak to mamy w zwyczaju) nie zaszkodzi.

 • sinhuesinhue

  Oceniono 23 razy 9

  Kukiz przekonał mnie do tezy, że nadużywanie alkoholu prowadzi do strasznej destrukcji mózgu.

 • rot.leszek

  Oceniono 4 razy 4

  Pawel - tak bez koni chcecie wroga najezdzac? Toz to niepowazne. Moj znajomy ma stadnine kucykow "szetlandzkich" ... . . zejdzie z ceny na pewno

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX