Wałęsa: Przegrałem wszystko. Politykę, stocznię. Nie o taką Polskę walczyłem [U LISA]

Wałęsa szczerze u Lisa. - Ja przegrałem wszystko. Mniejszości, bo mnie teraz oskarżają. Przegrałem politykę, zobacz pan, jak polityka teraz wygląda. Przegrałem stocznię, bo rozbierają. Przegrałem 100 milionów na uwłaszczenia. Nie o taką Polskę walczyłem i nie o takie efekty - mówił były prezydent w TVP2.
- Ja walczyłem o większą sprawiedliwość, żeby demokracja rozwiązywała problemy. Walczyłem o pluralizm, o wolność dla małych grup, a oni mi takie rzeczy zarzucają. Ja, wierząc w demokrację, oddałem jej wszystko. Potem rządzili inni, ale pretensje wszyscy mają do mnie. Wykorzystuje się wszystkie moje potknięcia, by na tym zarobić - dodał Lech Wałęsa.

W rozmowie z Tomaszem Lisem poruszono też kwestię homoseksualistów. Ostatnia wypowiedź byłego prezydenta, który stwierdził, że powinni oni w Sejmie "siedzieć w ostatnich rzędach albo za murem", wywołała oburzenie.

"Marzę, by demokracja odzwierciedlała przekrój społeczeństwa"

- Ja mówiłem o homoseksualistach w kontekście tego, co głoszę od 20 lat. Moim marzeniem jest, by demokracja odzwierciedlała przekrój społeczeństwa. Ta grupa [homoseksualistów - red.] powinna uporządkować swoje rozwiązania, ale pamiętać o swojej wielkości - mówił Wałęsa.

- Życzę im tego i będę ich wspierał i im pomagał, żeby mieli wszystkie prawa. Ale nie mogą ostentacyjnie się pokazywać. Oni mnie czasem terroryzują swoimi pomysłami. Ja zawsze będę walczył o mniejszości, ale proporcjonalnie do ich wielkości - dodał.

Były prezydent podkreślił też, że młodzież jest dziś poprawna politycznie. - Prywatnie mówią podobnie jak ja, ale publicznie utajniają poglądy. Ja zostanę, jaki jestem. Nikt mnie nie pokonał i nie pokona.

Zamach stanu?

Lech Wałęsa dość enigmatycznie odniósł się również do ew. zamachu stanu, do jakiego miało dojść po ujawnieniu niejasnych informacji o przeszłości prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. - Okazało się, że demokracja walczy przeszłością, agentami. Piłsudski musiał zrobić zamach, by to uporządkować. Miałem podobną sytuację, gdy zgłoszono mi Kwaśniewskiego jako agenta. Zachęcano mnie wtedy do zamachu, ale ja tego nie zrobiłem i nikt by mnie do tego nie namówił - podkreślił były prezydent.

Po naciskach prowadzącego program Tomasza Lisa Wałęsa spuścił jednak z tonu, przyznał, że nie pamięta, w jakim kontekście informowano go o roli Kwaśniewskiego, a ewentualny zamach miał polegać na wyjaśnieniu do końca wszelkich niejasności.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (35)
Wałęsa: Przegrałem wszystko. Politykę, stocznię. Nie o taką Polskę walczyłem [U LISA]
Zaloguj się
 • tegepe

  Oceniono 34 razy 22

  "Nie o taką Polskę walczyłem i nie o takie efekty" - Wałęsa przypomina mi jako żywo Ferdka Kiepskiego, który też powtarza ciągle to zdanie. Tylko że Kiepski jest sympatyczny, a Wałęsa stał się kompletnie niestrawny!

 • sferk9

  Oceniono 34 razy 22

  Żal teraz patrzeć na tego faceta. Ale pamiętam, jaki był agresywny i butny jako prezydent...

 • peter-321

  Oceniono 16 razy 14

  Nie wspomnial ze przegral swoja zone , ktora intelektualnie przerosla go calkowicie. On ja traktowal tak jak KK traktuje kobiety . Ma sluzyc Panu , bezwzglednie i najlepiej do dyspozycji by byla najmniej siodemka.

 • j4s4

  Oceniono 13 razy 13

  ....L W ględził coś o bulwersacji wnuków na widok homoseksualnych par, bo co on ma tym swoim wnukom ... powiedzieć? A co ja mam powiedzieć starszym wnukom gdy oglądają tego L W w towarzystwie dziewczyn z okładek ... ? A co powie L W gdy to wnuki jego ... uświadomią że para przed nimi to wybryk głównego konstruktora, przed którym L W pełza na kolanach!

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 24 razy 12

  Przypomnę szanownym Państwu iż niejaki Jarosław K. jest politycznym dzieckiem tego bełkotnika.
  ...a wątek z "zamachem stanu"...powalający bardziej niż kabaret Antoniego M.
  Odniosłem wrażenie iż zerwaniu uległy połączenia pomiędzy półkulami mózgowymi "wielkiego demokraty".

 • demolka666

  Oceniono 13 razy 11

  każdy ma prawo głupstwa ględzić na swój rachunek :))) ten chłopina to już sie naględził a naględził i rachunek ma jak u ritza :)))

 • al-bundy

  Oceniono 28 razy 10

  Temu panu już dziękujemy.

 • nikodem41

  Oceniono 11 razy 9

  Przegral zgodnie z ludowym powiedzeniem-"Jesli nie potrafisz nie pchaj sie na afisz".Od poczatku cechowala Go buta-"ja zrobilem,ja obaslilem komunizm itd."Otoz panie LW. ,to nie Pan lecz 10-cio mln.. "Solidarnosc"obalila komunizm,,nagroda Nobla przyznana byla dla "Solidarnosci",a panska zona jako przedstawicielka Pana i solidarnosci ja odebrala. Pan ja przywlaszczyl.Przegral Pan gdyz glownym doradca Pana zostal p. Wachowski,a z komunistani ukladal sie Pan w Magdalence co skrzetnie wykorzystal gen. Kiszczak utrwalajac to na filmach,ktore sporadycznie trafiaja do publicznego obiegu stanowiac zelazne alibi dla owczesnej Wladzy.Przegral Pan gdy razem z P. Milczanowskim "uszczuplil" teczke TW. "Bolek".Po co Pan to robil skoro tam nic nie bylo?.Dzisiej zbieramy poklosie Panskich rzadow-nie zreformowane sady i prokuratura (proces grudnia 1970r trwa i trwa)pozostawione przywileje,imunitety nietykalnosci,SB-cy i aparat ucisku pobieraja wysokie emerytury,gdy spodkobiercy komunistow dogorywali Pan podpieral lewa noge itd. Panie LW. czs na rachunek sumienia, a prawda i tak zwyciezy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX