Tym o tabletach, szczawiu i posłance, która chce leczył żółwia ze skorupy. "Jak naród to widzi i słyszy, to mu się mdło robi na myśl, że będzie musiał iść na wybory"

- Gowin mógłby przejść do SLD, Miller do PiS, a Palikot do PSL i niczego to nie zmieni - pisze w najnowszej "Polityce" Stanisław Tym. Polityk krytykuje Kaczyńskiego z tabletem, Niesiołowskiego ze szczawiem i poseł Pawłowicz, która "chce żółwia leczyć ze skorupy".
Gowin mógłby przejść do SLD, Miller do PiS, a Palikot do PSL i niczego to nie zmieni. Nieważne bowiem, gdzie kto siedzi, ważne, o czym mówi. Jeśli człowiek, który uważa się za poważnego polityka, oświadcza, że nie ma w Polsce problemu niedożywionych dzieci, i sunie głodne kawałki o szczawiu rosnącym na nasypie kolejowym, to wiem, że kolejne 50 tys. Polaków zrezygnuje z pójścia na wybory. Co więcej, ja ich rozumiem - pisze w swoim najnowszym felietonie w tygodniku "Polityka" Stanisław Tym.

Satyryk krytykuje też poseł PiS Krystynę Pawłowicz, "która każdym swoim wystąpieniem zyskuje sobie nowych wyborców, takich jak na przykład Lech Wałęsa i ksiądz Rydzyk". W poprzednim tygodniu pytała ona w interpelacji, co minister zdrowa robi, by pomóc homoseksualistom.

Tym puścił wodze fantazji i wyobraził sobie, że państwo polskie "wydaje miliony złotych na leczenie żółwia ze skorupy". - A zresztą, co ja się będę z tym szarpał. Zainteresowanym podaję adres pani Pawłowicz: aleja Paranoi przy rondzie Obłędu, tuż za nasypem kolejowym ze szczawiem - pisze Tym.

Felietonista odnosi się też do słynnego wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego, który zastosował tabletowy fortel, by przedstawić wystąpienie prof. Piotra Glińskiego z trybuny sejmowej. - Teraz mamy precedens i lada moment ktoś wyjdzie z lalką albo z brzuchomówcą. I znów zacznie się dyskusja, czy tak można, czy nie można. Odbędą się na ten temat trzy posiedzenia i dziesięć kaw na pięć ław. Jak naród to widzi i słyszy, to mu się mdło robi na myśl, że będzie musiał iść na wybory i wrzucić do urny świadomy głos obywatelski. A i tak z list partyjnych znów wejdą do Sejmu ci sami, na których już patrzeć nie można nawet z zamkniętymi oczami - pisze Stanisław Tym.

Cały felieton w najnowszej "Polityce".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (130)
Tym o tabletach, szczawiu i posłance, która chce leczył żółwia ze skorupy. "Jak naród to widzi i słyszy, to mu się mdło robi na myśl, że będzie musiał iść na wybory"
Zaloguj się
 • 111ajk

  Oceniono 618 razy 516

  Będę głosował na tego co wypowie konkordat i odsunie od władzy kler, zdejmie krzyże ze ścian urzędów i szkół. Obejmie podatkami czarnych nierobów i nie pozwoli zaglądać do dupy kobietom. Amen.

 • ciemnyludd

  Oceniono 207 razy 177

  Tym brutalnie pokazuje co się można zrobić z ludzi (niezależnie od inteligencji czy wykształcenia) jeżeli do ich głów ktoś wstrzyknie mieszankę POLITYKI I WIARY... Logika polityki polega zawsze na wyborze MNIEJSZEGO ZŁA, bo polityka jak wiadomo zła nigdy nie wyeliminuje do końca... Ponieważ zło może wyplenić z korzeniami wyłącznie BOSKA INTERWENCJA, nasza największa partia opozycyjna przyjęła strategię interpretowania wszystkich działań partii rządzącej jako DZIEŁA SZATANA, na pohybel interesom Polski i Polaków i wiary naszej świętej. Ze zbyt już SKWAPLIWYM poparciem Kościoła i "ojca" Rydzyka, faktycznego prymasa kościoła w Polsce. Praktyczny rezultat tego jest taki, że o wyniku wyborów i tak znowu zadecydują ambony, a i nie ma już TAKIEJ BREDNI, jakiej nie dałoby się wypowiedzieć pod skrzydłami naszego Kościoła Przenajświętszego.... Festiwal tych bredni OSTATNIO NAM DOPISUJE... Mieszanina polityki z religią TO MIESZANINA WYJĄTKOWO JADOWITA, a ostatnio przydarza się nawet NOBLISTOM...

 • niktwazny126

  Oceniono 159 razy 141

  Polityka taka, jak "politycy". Bredzą coś, byle zaistnieć. Co gorsza, tych najdurniejszych popiera partia zwana kościół katolicki. dlatego po kolejnych wyborach nadal będą "ubarwiać" naszą scenę polityczną. Oni nie przyjmują uwag krytycznych, idą w zaparte, trzymając się swoich chorych poglądów jak rzep psiego ogona.

 • wojtekd38

  Oceniono 177 razy 129

  BRAWO TYM ladnie napisal o naszej rzeczywistosci!!!!!!!!!!!!

 • jezierskiadam

  Oceniono 98 razy 54

  Już najstarsze źródła dowodzą, że u ludzi występował homoseksualizm. Występował w rożnych kulturach i niezależnie od sytemu prawnego. Tam gdzie był tolerowany i tam gdzie był prześladowany. Homoseksualiści nie wymierają, choć mają trudności z posiadaniem potomstwa.

  Real-politic wymaga, aby to uwzględnić – zupełnie nie przejmując się tym, co robią pingwiny.

  Niektórzy wierzą, że homoseksualiści nie wychowują dzieci. A przecież to nieprawda. Para lesbijek nie ma z tym większych problemów. Wystarczy, że któraś z nich znajdzie sobie plemnikodawcę. I jak się dobrze postara, jeszcze alimenty może od niego dostać.

  Mężczyźni mają nieco gorzej. Studiowałem na takim wydziale, gdzie byli prawie sami mężczyźni. Wśród nich homoseksualiści. Mieli takie hasło "jest nas razem jedenastu, założymy klub pederastów". Prawie wszyscy założyli związki małżeńskie z kobietami i wychowywali dzieci (dziś w większości są dziadkami). Inna sprawa, czy były to ich biologiczne dzieci. Tego nie wiem, ale nie jest to wykluczone (homoseksualizm może był niekompletny, troszkę BI mogło w nich być).

  Życie żon homoseksualistów nie jest lekkie (to wiem na pewno): Mogą zdarzyć się samobójstwa, czy też inne wypadki losowe i homoseksualista sam, czy też z kolegą wychowują dzieci legalnie. Nie słyszałem, aby były robione jakieś badania na temat efektów wychowawczych w wymienionych powyżej wypadkach. Nie byłyby to łatwe badania.

  Mam nadzieję, że nie mają lepszych efektów od par heteroseksualnych, bo wtedy...

  W każdym razie jestem przeciwny eksperymentom z adopcją dzieci przez pary homoseksualne.

  Wiecej: www.eioba.pl/a/3vv5/nie-nasladujcie-pingwinow-zrownowazona-opinia-o-zwiazkach-partnerskich#ixzz2NOi0EHoO

 • zgryz3

  Oceniono 57 razy 53

  "A i tak z list partyjnych znów wejdą do Sejmu ci sami, na których już patrzeć nie można nawet z zamkniętymi oczami" - pisze Stanisław Tym.
  ------------------------------------------
  Tyle że każdy z nich myśli, że to nie on.

 • robert9998

  Oceniono 92 razy 34

  Kaczyński i PiS dzięki wyborcom i opatrzności nie rządzą od blisko sześciu lat, więc po jaką cholerę media mainstreamowe ciągle się nimi zajmują.
  Panowie Kaczyński i Tusk są tacy sami, ich interesuje tylko władza dla władzy,nie dobro kraju.
  Wodzowie swych partii Tusk i Kaczyński ,PiS i PO wspólnie i w porozumieniu stworzyli policję polityczną CBA!
  PO przebiła PiS pod względem inwigilowania obywateli, jak zauważyły władze Unii Europejskiej -co szósty obywatel jest inwigilowany przez służby.
  PO jak PiS czyli panowie Tusk i Kaczyński,robią wszystko czego zażyczy sobie kler katolicki w Rzeczpospolitej Polskiej: przeciw in vitro(projekt ustawy, utknął w podkomisjach na lata), brak ustawy o związkach partnerskich.
  Oczywiście PO i PiS wspólnie i w porozumieniu,przyznały klerowi katolickiemu z budżetu państwa lekką rączką dodatkowe 300 mln. zł.
  Rządy Platformy Obywatelskiej i postkomunistycznego ZSL dziś PSL to katastrofa finansowa kraju, jak informuje FOR przez sześć lat rządów w/w zadłużenie wzrosło o 150%.

 • antypiskopat

  Oceniono 32 razy 28

  Niby się z Tymem zgadzam, ale żeby tak znaleźć wyjątek od tej zasady: to nie koniecznie jest tak, że debilne wystąpienia naszej wierchuszki "klasy" politycznej powodują, że z każdym z nich zmniejsza się frekwencja wyborcza. Gdyby to była prawda, to od lat byłaby dokładnie równa zeru. Tymczasem utrzymuje się na względnie stałym poziomie. Co więcej - osobiście mam nadzieję, że Niesiołowscy i Pawłowiczki oraz przykład Węgier zachęci nas, Polaków prawdziwych i tych ponoć prawdziwych mniej, do pójścia na wybory, vide:
  antypiskopat.blogspot.com/2013/03/polak-wegier-dwa-bratanki.html
  Poza tym, panie Stanisławie, Niesiołowski to nie Tym - jego wpływ na społeczeństwo jest ograniczony. Chociaż szczawiowi to nabruździł ostro... Znaczy "temu szczawiu" :)
  --------------
  antypiskopat.blogspot.com

 • pm36.2

  Oceniono 25 razy 21

  Czyli zmuszony jestes nie brac udzialu w wyborach przez najblizsze ...dziesiat lat, albo wyjechac do jakiegos normalniejszego kraju, zmienic obywatelstwo i mozesz spokojnie glosowac.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX