Kowal ostro o PO: To jest lewacki rząd, ekstremistyczny. Tusk jest kompletnie niewiarygodny

- Proszę pokazać drugą centrową partię w Europie, która przez kilka miesięcy organizuje ideologiczne awantury. To jest lewacki rząd, ekstremistyczny - mówił Paweł Kowal w "Przesłuchaniu" RMF FM. Szef PJN w ostrych słowach krytykował politykę Donalda Tuska, którego określił jako "kompletnie niewiarygodnego".
Paweł Kowal krytykował m.in. dzisiejszy wywiad Donalda Tuska dla "Gazety Wyborczej". - Premier mówi: "nie chcę, aby Polska się rozjechała. Bardzo potrzebne jest mocne centrum, ono zawraca ludzi z ideologicznych frontów, stabilizuje sytuację i koncentruje się na zadaniach cywilizacyjnych. Moim zadaniem jest to, aby dwa wielkie, poważne i godne odłamy naszego narodu czuły się dobrze w naszym kraju". Ja się pytam, gdzie wy chcecie się wcisnąć? - komentował europoseł.

- Premier jest dziś kompletnie niewiarygodny. Niech porozmawia z tzw. matkami I kwartału, których jest 80 tysięcy, którym obiecał zmianę reguł urlopu wychowawczego i macierzyńskiego - mówił Kowal.

"To jest lewacki rząd, ekstremistyczny"

Zdaniem szefa PJN Tusk kreuje się na polityka centrum, co nie jest prawdą. - Proszę pokazać drugą centrową partię w Europie, która przez kilka miesięcy organizuje ideologiczne awantury. To jest lewacki rząd, ekstremistyczny. On używa takiej ideologii i takiej frazeologii. Premier nie jest już w centrum. Niech przeczyta sobie książkę Rokity, swojego kolegi, i przypomni sobie na czym wyrastał w 2003-2004 roku - powiedział Kowal.

- Miał być rok rodziny, mamy Stefana Niesiołowskiego z dyskusjami o szczawiu, z którego się śmieją na całym świecie. Tak nie wygląda centrowa partia - dodał polityk.

Donald ma Jarka, Jarek ma Donalda

Europoseł krytykował również finansowanie partii politycznych. - Ja bym im powiedział: "zacznijcie od zmiany systemu", dlatego, że dzisiaj w Polsce system wygląda tak, że Donald ma Jarka i bez Jarka nie może funkcjonować, a razem mają - lekko licząc - 800 milionów dotacji w ostatnich latach dla partii politycznych - zaznaczył polityk.

- A Jarek ma Donalda? - pytała prowadząca. - Mają siebie nawzajem. 6 procent ludzi popiera wydawanie takich pieniędzy na partie. Tak naprawdę to nie jest na partie, tylko na dwie centrale partyjne i oni są nie do ruszenia, dopóki nie sprzeciwimy się temu systemowi - stwierdził Kowal.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (40)
Kowal ostro o PO: To jest lewacki rząd, ekstremistyczny. Tusk jest kompletnie niewiarygodny
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 48 razy 38

  Panie Kowal, rząd alternatywny to bylby ten od Jarosława. Rozumiem, że panu podobalby się bardzo. Mnie nie. Pisze pan o roku Niesiołowskiego. A co pan powie o kolejnych latach pod znakiem Smoleńska, katastrofy i wraku? Co pan powie o marszach, o nawoływaniu do obalania rządu, co pan powie o podkręcaniu narodowców, o współpracy z kościołem w kierunku niszczenia prawomocnego prezydenta, premiera... ? Wasza ideologia taka cacy? Dla mnie nie!

 • ciemnyludd

  Oceniono 42 razy 36

  Ważne że Kowal jest WIARYGODNY... jak to całe Kartoflisko z którego wywodzi się cała jego polityczna kariera.

 • demolka666

  Oceniono 28 razy 24

  rozumiem, że rząd tusku donaldu jest ekstermistyczny... hmmm... znaczy się kogo on eksterminuje? bo nie rozumiem... czyżby kowala eksterminowali?! matko i synu!!!... ratuj sie kto może!!! eksterminują!!!........... :)

 • x2468

  Oceniono 22 razy 20

  Kowal jest za to wiarygodny.Tak jak agent Tomek, włazi Kaczyńskiemu pod ogon aby się załapać na jakąś listę wyborcza i tyle. weź się Kowal dupku do jakiejś uczciwej roboty. Na wazelinie zbyt daleko nie ujedziesz.

 • andy18m

  Oceniono 21 razy 19

  Unijne korytko się oddala to i Kowal robi się nerwowy.
  Na czyjejkolwiek liście by się nie znalazł jego "złote myśli" będą przypomniane obywatelom przed wyborami.
  Prawak się znalazł.

 • life.form

  Oceniono 19 razy 17

  Hehe do lewackich ekstermistow trafił już nawet konserwatysta Tusk. Nie wiem, czy cieszyć się z tego, czy martwić ;))

 • fankover

  Oceniono 14 razy 14

  W Polsce obowiazuje inna fizyka polityczna niz gdziekolwiek na swiecie. Polityczne centrum to katolonserwa a i tak Pan Kowal nazywa je lewactwem.

 • starej_daty_czlowiek

  Oceniono 13 razy 11

  Co to jest, u k... ędzy, "ekstermistyczny"? Nia macie tam choćby jednego redaktora po normalnej maturze?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX