U Olejnik o Platformie Oburzonych: "Platforma lansowania Dudy", "Kukiz zna się na polityce jak ja na jazzie"

- Piotr Duda organizuje sobie platformę wejścia do polityki. PiS traktuje go jak naturalnego sojusznika, a on im kuku pokazał - komentował w Radiu ZET spotkanie Platformy Oburzonych w Gdańsku Marek Siwiec. W "Siódmym dniu tygodnia" Moniki Olejnik politycy spierali się o ocenę inicjatywy szefa "Solidarności" Piotra Dudy. Na ogół nie traktowali jej jednak zbyt poważnie.
- To raczej Platforma Odrzuconych. 80 proc. z tych, którzy spotkali się w Stoczni Gdańskiej, przewinęło się przez politykę. Na Zachodzie Oburzeni to młodzież, a tam [w Gdańsku] ja bym był młody - tak Stanisław Żelichowski z PSL komentował zorganizowane pod auspicjami "Solidarności" spotkanie kilkudziesięciu organizacji pozarządowych i związków zawodowych w Sali BHP w Gdańsku pod hasłem "Platforma Oburzonych".

- Pan przewodniczący Duda, bardzo inteligentny człowiek, wie, że pierwszy szef "S" został prezydentem, drugi prawie premierem, trzeci tylko posłem. Trzeba tu coś odbudować. Ale na tych ludziach, którzy się tam pojawili, nie sądzę, by to zrobił. Paweł Kukiz tak się zna na polityce jak ja na muzyce jazzowej - dodał.

Hofman: Oburzeni konkurencją PiS? My realizujemy ich postulaty

- Cieszę się, że różne środowiska wyrażają coraz głośniej to, co większość Polaków sądzi: Według ostatniego sondażu CBOS 2/3 Polaków chce zmiany rządu. Na spotkaniach w terenie widzę wielu oburzonych ludzi. Wielu młodych. W Europie to pokolenie 1000 euro, u nas - 1000 zł na umowę-zlecenie - mówił z kolei Adam Hofman.

- Platformy Oburzonych nie odbieram jako konkurencji. My niektóre z ich postulatów realizujemy. Złożyliśmy projekt, by wnioski złożone z inicjatywy obywatelskiej nie były w Sejmie odrzucane przez PO w pierwszym czytaniu. Popieramy też referendum o wiek emerytalny - dodał rzecznik PiS.

- Autorzy konstytucji świadomie ograniczyli instytucję referendum. Chciałbym widzieć zachwyt pana Hofmana, gdyby zostało zaproponowane i przegłosowane np. referendum ws. aborcji - kontrował Nałęcz.

Siwiec: Duda chce wjechać na Oburzonych do polityki

- To jest platforma lansowania pana Dudy. Szef "Solidarności" chce przy tej okazji wjechać do polityki - oceniał Marek Siwiec (do niedawna SLD, obecnie Ruch Palikota). - Będzie skromnie ukrywał uśmiech zadowolenia, "ależ jakże, ależ nie". Ale organizuje sobie platformę wejścia do polityki - przeciw PiS-owi, który traktuje go jak naturalnego sojusznika, a on im kuku pokazał - dodał Siwiec.

Europoseł Ruchu Palikota ocenił, że "Duda stanie koło PiS", ale w pewnym momencie stanie się dla tej partii problemem, "bo będzie chciał przywódcą prawicy zostać".

Protasiewicz: Ktoś zrobił sobie z tych ludzi tło. I nie jest to Kukiz

Europoseł PO Jacek Protasiewicz powtórzył w "Siódmym dniu tygodnia" diagnozę szefa swojej partii: - Tam [w Sali BHP w Stoczni Gdańskiej, gdzie odbywało się spotkanie Platformy Oburzonych - red.] był rzeczywiście zlepek różnych grup. Widziałem twarze ludzi, którzy od dawna są niezadowoleni - czy rządził PiS, czy PO - stwierdził Protasiewicz.

Dodał, że "wszyscy mają jakąś swoją pretensję do świata". - Ale ktoś ich tam zaprosił, żeby zrobić sobie tło. I nie jest to Kukiz, który naiwnie wierzy że jedną czarodziejską sztuczką (JOW) zmieni rzeczywistość.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (20)
U Olejnik o Platformie Oburzonych: "Platforma lansowania Dudy", "Kukiz zna się na polityce jak ja na jazzie"
Zaloguj się
 • arvelli_net

  Oceniono 26 razy 20

  ... duda, poprę twoje starania o referendum jeśli najpierw wyprowadzicie związki zawodowe z terenu firm i fiansowanie waszych wypasionych pensji przejmą członkowie osobiście z ich składek, dzisiaj w firmie jak jest związek a najczęściej są to najmniej dwa lub trzy, finansowanie jest z ogólnych dochodów firmy, i tak w firmie mojego znajomego przewodniczacy związku bierze 6 tysiaków netto!!!, vicek-ok.4 tysiaków a związków jest tam... 6 więc nie dziwota że na podwyżki dla załogi nie ma bo związkowcy "przeżerają" je.

 • ciemnyludd

  Oceniono 36 razy 18

  Po platformie do zwalczania rządu o nazwie GLIŃSKI, teraz nowa platforma o nazwie DUDA (z Kukizem u nogawki). A obie platformy w ramach jeszcze większej platformy....o nazwie ZEMSTA JARKA...I tak się u nas ta polityka kręci...

 • 2zero

  Oceniono 12 razy 10

  Panie Duda ! Już doba mija jak Pan obiecałeś dobrobyt ! Domagam się DOBROBYTU i już !!!

 • androsak

  Oceniono 4 razy 2

  to fajne poprzez referenda rozstrzygać wszystkie problemy Kraju i obywateli. tym trybem można uchwalić wysokie emerytury po 15 latach pracy, likwidację podatków, lewostronny ruch uliczny a nawet powołać pana D na prezydenta RP.

 • bukraba

  Oceniono 1 raz 1

  Generalnie jestem zwolennikiem JOW-uw. Wiem jednak, że one nie mają szans, aby zmienić rzeczywistość: vide; ostatnie wybory do Senaty RP. I dziwię się Platformie, że nie poszła za ciosem. A może trzeba zacząć od proztrzych spraw, które nie wymagają zmian w Konstytucji?. 1!. Listy partyjne, do wszelkich wyborów, są układanie alfabetycznie (najważniejsze jest nazwisko, a nie imie). 2!.Wszelkie wybory odbywają się w dnii powszednie.(wtorek, sroda, czwartek), [poniedziałek jest "szewski" więc go pomijamy, piątek czczą najwięksi wrogowie naszej religii, a sobotę wiadomo kto!.]3!. Zmiana nazwisk jest dozwolona, ale nowe nazwisko musi się zaczynać od L. do Z. 4! W razie wygaśnięcia mandatu Posła (choroba, śmierć itp.) mandat dostaje kandydat z następną liczbą głosów. 5!. Senat należy zlikwidować. Do niczego nie jest potrzebny. 6!. Po osiągnięciu wieku 67 lat wszystkich kierujemy na emeryture. Nie ma przeproś. Posłów też.{ [ piszę to kierując się własnym doświadczeniem. Dwadzieścia lat temu moje poglądy to była to lewica. Po okresie rządów lewicy i tego "prezydenta kwaśniewskiego"byłem prawo-lewicą". A w tej chwili staczam się w kierunku "narodowej prawicy".}. Już własnie skończyłem tą zaczarowaną granicę sześdziesięciu siedmiu lat. I boję się przyszłości. Dziękuję Bogom, że omineła mnie zawierucha wojenna. "Chińczycy trzymają się mocno". We wszystkich partiach, nawet tych poza sejmowych są ludzie z którymi mógłbym się napić wódki. Moje serce bije po lewej stronie, ale nie napiłbym się z L.Millerem, Czarzastym, Kwaśniewskim, Kaliszem. Z Cimoszewiczem bym wypił. Żeby było krócej. Wypiłbym z P. Sasinem, Cymańskim, Kowalem, Rozenkiem, Poncyliuszem, Tuskiem. Nie wypiłbym z Kaczyńskim, Wróbel, Szejnfeldem, Hoffmanem, Brudzińskim, Piterą, Jońskim, Błaszczakiem, Kwiatkowskim (tym b. min. spr. On ma poglądy na prawo od Gowina). Sa jeszcze inni z którymi bym wypił i nie wypił. Nie o to chodzi. Pomyślcie, kochani moji, ile zamięszania by wprowadziło, zaakceptowanie jednego tylko, mojego pomysłu. LISTY WYBORCZE SĄ UŁOŻONE ALFABETYCZNIE!!!. Pozdrawiam. Ps. Wyobrażacie sobie tych moich rówieśników i równieśniczki{ MOJE}, szukających na, alfabetycznie ułozonej liście, nazwisk Tuska, Millera, Kaczyńskiego ?. I jeszcze wybory w dni, kiedy ostatnie wskazówki księdza dobrodzieja, umkneły z pamięci?.

 • srololot

  Oceniono 2 razy 0

  na polityce nie potrzeba się znać trzeba ja czuć i potrzeby społeczeństwa , na czym się pani zna nie starczyło by strony opisać , nie koniecznie w pozytywach .........

 • nodens_pn

  Oceniono 1 raz -1

  Stokrotko,
  na czym ty się znasz, to my doskonale wiemy.

 • milorex10

  Oceniono 4 razy -2

  Niech Żyje Kukiz. Jedyny artysta któremu los Polski leży na sercu. Należy go popierać. Przegnać PO i pogonić PiS. Czas na nową jakość w polskiej polityce. Nie możemy dalej tolerować sitwy PO. Czas na zmiany.

 • ankhastyl

  Oceniono 8 razy -4

  A tak odpowiedział Kaźmierczakowi bloger tokfm, z Partii Zieloni:
  www.tokfm.pl/blogi/but-w-butonierc/2013/03/szanowny_panie_kazmierczak/1

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX