"Gargas wygrała los na loterii - dzięki Kanadyjczykom dostała się do telewizji publicznej"

"Pani Gargas wygrała los na loterii, bo dzięki Kanadyjczykom dostała się do telewizji publicznej" - pisze na blogu Janina Paradowska z "Polityki". "Po jej filmie ma się odbyć debata specjalistów, czyli wersja zamachowa będzie najpoważniej w świecie dyskutowana w mediach publicznych" - dodaje.
Paradowska na swoim blogu komentuje pomysł TVP, aby w trzecią rocznicę katastrofy smoleńskiej wyemitować dwa filmy o tragedii - jeden produkcji National Geographic, drugi - autorstwa Anity Gargas. "Wynik tego 'poszerzania płaszczyzny dyskusji' i pluralizmu (bo tak decyzję rozumiem) o tych projekcjach, wymuszoną przez jakieś środowiska związane z PiS, jest łatwy do przewidzenia. Liczba zwolenników zamachu gwałtownie wzrośnie, bo film niby o anatomii upadku szarpie emocjami, a Kanadyjczycy starają się obiektywnie pokazać, jak było, nie unikając przy tym pewnej sztuczności, np. w prezentowaniu prezydenckiej pary" - komentuje dziennikarka "Polityki".

"Kapitulacja przed głupstwem"

Po emisji filmów w studiu telewizyjnym mają odbyć się dyskusje ekspertów. "Ja od tego telewizyjnego przedsięwzięcia trzymałabym się z daleka, bo ludzie poważni nie powinni przykładać ręki i swoich twarzy do szerzenia wersji zamachu" - pisze Paradowska. Dodaje, że jej zdaniem, jeżeli eksperci, np. z komisji Jerzego Millera, wezmą udział w debacie, to będzie to "kolejne świadectwo 'anatomii upadku' zdrowego rozsądku i pełnej kapitulacji przed głupstwem".

Na blogu na stronach internetowych "Polityki" publicystka podkreśla, że to dzięki Kanadyjczykom Anita Gargas "wygrała los na loterii" i jej film będzie puszczony w telewizji publicznej, a potem odbędzie się dyskusja ekspertów. "Czyli wersja zamachowa będzie najpoważniej w świecie dyskutowana w mediach publicznych, co oczywiście przyda jej znamion wiarygodności i ostatecznie zmiecie raport komisji Millera" - zauważa Paradowska.

"Misja"

Janina Paradowska podsumowuje, że oto mamy "misję" w telewizji publicznej: "Jest misja jak się patrzy. Misja szaleńcza, wręcz straceńcza, ale najważniejsze, by naród w zamach uwierzył, by padły ostatnie szanse zdrowego rozsądku".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (27)
"Gargas wygrała los na loterii - dzięki Kanadyjczykom dostała się do telewizji publicznej"
Zaloguj się
 • skynet1234

  Oceniono 38 razy 26

  Nie wiem czy mam się "oburzać" (dość popularna postawa ostatnio), czy płakać nad tą głupotą. Jak można dać się omamić idiotom z PiSu, którzy są tak naprawdę autorami tego prostackiego, durnego filmu, któy jest typową propagandą. TVP ma misję telewizji publicznej???!!! To jakiś żart???!!! Jaka tu misja? Jaka nauka? Co TVP chce udowodnić? Krajem rządzą Macierewicz i Kaczyński taka jest niestety (smutna) prawda...

 • ciemnyludd

  Oceniono 20 razy 12

  Jeszcze żaden matematyk nie próbował "zaistnieć" twierdzeniem że 2x2=5....Ale nigdy nie wiadomo... Procedura publicznego przedstawienia takiego poglądu, a później PUBLICZNE rozsądzenie kto ma rację w ramach "misji" telewizji publicznej, jest szczególnie atrakcyjne dla autorów wszystkich rewolucyjnych pomysłów....Krępowanych dotąd albo przez umysłowe wstecznictwo, albo przez polityczny zamordyzm reżymu......

 • szymek_50

  Oceniono 20 razy 10

  Widoczność dla pilotów Tu-154 była zerowa, ale na filmiku wszystko widać jak na dłoni.

 • marpa1506

  Oceniono 12 razy 8

  Jeszcze by się przydało jej wygrać rozum na tej loterii.

 • grzesio_inf

  Oceniono 4 razy 0

  Nie mam pojęcia jak przeprogramować mózgi wyznawców Martyrologii Smoleńskiej 2010 tak, by wstapiło w nie logiczne myślenie. Wygląda to na Mission Impossible chyba ze wzgledu na brak hardware'u do przeprogramowania, czyli inaczej wyżej wymienionych mózgów.
  Jak w dowcipie w mózgu pojawia się myśl gdy dwie szare komórki spotykaja się przypadkiem. Po obejrzeniu wzmiankowanego dzieła Pani Gargas nie stwierdziłem w jej mózgu obecności jakichkolwiek szarych komórek, a jedynie ich znikomy ślad powodujacy, że Szanowna Persona nie łazi po podwórku dziobiąc ziarenka i sr...jąc pod siebie.

 • stomil2004

  0

  O co chodzi z tymi Kanadyjczykami? Moze ktos wytlumaczyc?

 • lolantypopulista

  Oceniono 2 razy 0

  a podatek odprowadzila? i czy kaczynski o tym wie?
  bo jak sie nie dowie bedzie znow awantura z pi... polskiej polityki i tym ktorego w smolensku zabraklo

 • luna368

  Oceniono 37 razy -15

  Pani Paradowska - dawniej funkcjonariuszka rządów komunistycznych, teraz lewicowo-liberalnych nie rozumie pluralizmu i z pogardą wyraża się o tych innych. Ta pani - kompletnie nie wiarygodna niby dziennikarka po prostu boi się, że ogrom zaniedbań niedługo wyjdzie na jaw i runie cały ten chroniony przez takich funkcjonariuszy jak ona - establishment.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX