Europa Plus rozpycha się na lewicy? "Kwaśniewski zjednoczył całe SLD"

- Aleksander Kwaśniewski zjednoczył całe SLD - mówił w Poranku Radia TOK FM Dariusz Joński. Rzecznik Sojuszu wskazywał, że Europa Plus będzie nową partią polityczną. Bagatelizował jednak jej znaczenie, określając ją jako "partię gabinetową". - Nie zajmujemy się nią - podkreślał Joński.
Dariusz Joński opisywał w Poranku Radia TOK FM nastroje w SLD po powstaniu Europy Plus, inicjatywy lewicowych polityków skupionej m.in. wokół Aleksandra Kwaśniewskiego. - Dzisiaj nikt nie wierzy, że to jest chwilowe - mówił rzecznik SLD. - To jest budowanie nowej partii politycznej obok Sojuszu - dodał.

Joński powiedział, że po konferencji Kwaśniewskiego, Siwca i Palikota odbyło się spotkanie władz SLD z przewodniczącymi powiatów. - Dawno nie widziałem tak zjednoczonego SLD. Wszyscy mówili o jednym: by wzmacniać partię, nie zmieniać programu na centrolewicowy, nie zmieniać nazwy, nie zapraszać ludzi z centrum, którzy nigdy by z SLD nie poszli - opowiadał rzecznik Sojuszu. - Aleksander Kwaśniewski zjednoczył całe SLD - podkreślił.

Dodał też, że Europa Plus z "poparciem rzędu 8 proc." to "projekt gabinetowy". - Nie zajmujemy się tym.

Gierek? "Mieszkania udało się wybudować, praca była"

Joński komentował też przygotowany przez Centrum im. Ignacego Daszyńskiego "Niezbędnik historyczny" dla działaczy SLD. Podkreślił, że lewicowi historycy pracowali nad nim kilkanaście miesięcy i dopiero mają go przedstawić.

- Na początku tego roku rozmawialiśmy o dekadzie Gierka. Proszę zobaczyć, jak różne były oceny historyków. Prawicowi widzieli tylko minusy, lewicowi wskazywali, że jednak coś w tej dekadzie udało się zrobić. Mało powiedziane: coś - tłumaczył Joński. - Mieszkania udało się wybudować, praca była. Oczywiście, były plusy i minusy...

- Tam o kartkach było napisane, że były rozwiązaniem, dzięki któremu wiele osób mogło tanio kupować podstawowe produkty - ironizował prowadzący Poranek Radia TOK FM Jan Wróbel. - Wróćmy do kartek na te podstawowe produkty!

- Poczekajmy, aż Centrum przedstawi cały dokument - uspokoił Joński. - Dziennikarze już to oceniają. To nie fair.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (39)
Europa Plus rozpycha się na lewicy? "Kwaśniewski zjednoczył całe SLD"
Zaloguj się
 • harm32

  Oceniono 57 razy 53

  Może kiedyś dożyje czasów kiedy w Polsce nie będzie :
  1. fanatyków ze smoleńska
  2.kłamców i przekręciarzy z rzekomo liberalnej partii rządzącej
  3. wiecznych koalicjantów przy korycie z pewnej ludowej koterii
  .........................ale stary już jestem więc zapewne nie doczedkam

 • milorex10

  Oceniono 53 razy 45

  Dla dobra Polski należy odsunąć od władzy chory układ PO - PiS. Szkody jakie ten układ wyrządził Polsce będziemy odczuwać przez najbliższe kilkadziesiąt lat. Wszystko co może zagrozić temu układowi zasługuje na szacunek i poparcie. Demokracja z okresu dominacji układu PO - PiS zaczęła gnić i śmierdzieć. Poprzyjmy nową ożywczą siłę, nie bawmy się w staroświeckie określenia "bo to komuch" , bo to "lewak", gdyż prawdziwych Polaków poznaje się po czynach. Przypomnijmy sobie kto wyprowadził wojska rosyjskie z Polski, kto wprowadził nas do NATO i do Unii. Jakie osiągnięcia ma PO i PiS ?.

 • realistas

  Oceniono 54 razy 14

  SLD robi w portki i ze strachu się jednoczy zamiast zjednoczyć się z Palikotem i być wielką organizacją.

 • patrzy-kat

  Oceniono 15 razy 9

  Na potęgę posępnego czerepu Kwachu przybywaj.

 • jkredman

  Oceniono 3 razy 3

  w 2009
  Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP - 44.43%
  Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - 27.40%
  Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy - 12,34%
  Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 7,01%

 • zdziwiony1980

  Oceniono 15 razy 3

  i są tego efekty :

  PO: 30%
  PiS: 29%
  SLD: 14%

  RP: 8%
  PSL: 6%

  www.rp.pl/artykul/10,991390-Europa-Plus-w-kraju-mniej-atrakcyjna.html

 • mara571

  Oceniono 6 razy 0

  Dawno nie było tal nachalnej propagandy jak w przypadku partii Kawiorowej Lewicy.
  Polskie skorumpowane elity maja gazie pełne strachu i swietnie wiedza, ze ich pupili Tusk już długo nie pociągnie.
  Stad ta próba uzyskania władzy tym razem dzięki lewicowcom. Wszystko z dr Janem w tle. Dr Jan wie, ze bez państwowych zamówień strumyk dochodów wysłucha.

 • maxnowak

  Oceniono 16 razy 0

  Zabawne oglądać, jak towarzysze z SLD robią ze strachu w gacie. Stroszą pióra i przybierają groźne miny, ale strachu nie ukryją.

 • srololot

  Oceniono 1 raz -1

  co on może pijus 13 jest skończony , wykończony chorobami , bardzo w ostrym stadium ta filipińska daje znać od czasu do czasu i w tym ambaras że dwóch chce naraz , jak z przepowiedni - temu osłowi w żłoby dano w jeden w owies w drugim siano , rozkroczył się i z głodu zdechł , wszystko do tego się sprowadza .......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX