Pitera o Fundacji "Maciuś": Powinna być możliwość rozwiązania takiej fundacji

- Trzeba pomyśleć o wpisaniu do przepisów, że jeżeli jakiś procent zebranych funduszy nie jest przeznaczony na cele statutowe, to taka organizacja powinna ulec rozwiązaniu - mówiła w Radiu TOK FM Julia Pitera.
- W krajach, gdzie są bardzo rozwinięte organizacje pozarządowe, ramy, w jakich mogą działać, są bardzo restrykcyjne - podkreślała posłanka PO. "Rzeczpospolita" zarzuciła ostatnio Fundacji "Maciuś" (która niedawno alarmowała, że w Polsce głoduje 800 tys. dzieci), że źle gospodaruje pieniędzmi darczyńców. "Z milionów złotych rocznie, jakie darczyńcy wpłacają na głodne dzieci na konto tej właśnie fundacji, w rzeczywistości na ten cel przekazywana jest tylko znikoma część pieniędzy. W 2009 r. aż 5,1 mln zł z przychodów, czyli darowizn, poszło głównie do... szwajcarskiej spółki, rok później - 3,8 mln zł. W efekcie fundacja przeznaczyła na dożywianie dzieci tylko 218 tys. zł (w 2009 r.) i 343 tys. zł (w 2010 r.)" - czytamy w "Rz".

Fundacja już zdążyła się odnieść do zarzutów "Rz", twierdząc, że "w 2011 roku na kampanię prowadzoną poprzez wysyłkę listów połączoną z kampanią telefoniczną fundacja wydała 1 811 148 zł na kampanię oraz 890 615,66 zł na znaczki pocztowe. Dzięki kampanii udało się zgromadzić środki w wysokości 4 520 475,86 zł".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Pitera o Fundacji "Maciuś": Powinna być możliwość rozwiązania takiej fundacji
Zaloguj się
 • krukpl

  Oceniono 20 razy 20

  czyli taka fundacja lux veritatis będzie na liście tych do kasacji tylko kto będzie orzekał którą skasować a której nie ?

 • milorex10

  Oceniono 31 razy 15

  Pitera to korupcyjna perełka. Brała przez 4 lata duże pieniądze, za nic nie robienie. Miała walczyć z korupcją, ale jak się okazuje, nie zrobiła dosłownie nic. Duża papla z niej. Nic więcej.

 • lujiki

  Oceniono 29 razy 11

  Powinna byc mozliwosc rozwiazania Pitery!

 • peter-321

  Oceniono 11 razy 5

  Pitera za nieudolnosc i demontaz znaczenia swojego urzedu , brak wiedzy do walki z korupcja, jak nauczyciel jez. polskiego winna na stale zniknac z polityki i wreszcie pojsc do pracy w szkole.

 • paw73

  Oceniono 8 razy 4

  Niech Pitera opowie o oszustach z jej otoczenia, i aferze sierpeckiej ludzi PO.

 • oby.watel

  Oceniono 3 razy 3

  Poważnie? Powinna być możliwość rozwiązania takiej fundacji? No, skoro powinna, to może pani Ju. Pitera powinna wystąpić z jakąś inicjatywą, skoro zasiada w sejmie?

  Jeśli chodzi o fundację, to "Fundacja sfinansowała już ponad 1 400 000 bezpłatnych posiłków dla dzieci (...)", a "Od 2007 roku na finansowanie posiłków fundacja wydała już 2 661 436 zł."

  Jeśli wydała 2.661.436 zł na sfinansowanie 1.400.000 bezpłatnych posiłków, to każdy z nich kosztował 1,90 zł. Zachodzi więc obawa, że dzieci cierpiały i chorowały z przejedzenia.

  www.pfpd.org/?page_id=6

 • srololot

  Oceniono 5 razy 3

  jak można dorsza za 6,70 lansować po wszystkich mediach jak wielką aferę , a dopiero po kilku latach łaskawie zwraca się delikatnie o finansowy nie domaganiach fundacji , pytanie gdzie były urzędy skarbowe zresztą jak w wielu przekrętach , aferach finansowych tak to jest demokracja dla wybranej grupy społecznej to znaczy ich grupy inne nie zasłużyły na takie możliwości nawet na 40 tysięczne premie , więc niech pani Pitera nie szkli , bo wszędzie są szyby ..

 • luna368

  Oceniono 17 razy 3

  Pani Pitera jak również jej pryncypał powinni się zająć i wytłumaczyć się społeczeństwu z milionowych nagród dla panów Herry i Boguckiego z a Euro2012. To niebywałe w obliczu takiego bezrobocia i ubożenia społeczeństwa. Ale co to ich obchodzi. Ludzie niech zdychają. To są publiczne pieniądze transferowane dla prywatne konta. Korupcja, malwersacja. Obrzydliwość, panie Tusku.

 • romp6

  0

  PO CZYLI METODY RODEM Z WCZESNEGO PRL, JA ZROBISZ COŚ NIE NA RĘKĘ TUSKOWI I JEGO EUNUCHOM, TO CIĘ SKASUJEMY!
  TUSK JAK ORBAN,KTÓREGO WSPIERAŁ W UE, WSZYSTKO CO ZŁE DLA MNIE TO ZLIKWIDUJEMY.
  OD 2005 ROKU W POLSCE ŁAMANA JEST DEMOKRACJA, Z KAŻDYM ROKIEM JEST GORZEJ!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX