"Jak żyć w państwie, w którym minister sprawiedliwości może podrzucić marihuanę? Biernacki kompromituje państwo"

- Jaką ma pani pewność, że minister sprawiedliwości nie podłoży pani w domu pornografii albo szczątków ludzkich? - powiedział Władysław Frasyniuk w TVN24, zwracając się do Moniki Olejnik. - Apeluję do wszystkich, także do taksówkarzy, nie wpuszczajcie tego ministra, bo wam coś podłoży - dodał.
- Tusk powinien zwolnić Biernackiego. Jak można żyć w państwie, w którym minister sprawiedliwości może podrzucić marihuanę? - Władysław Frasyniuk był gościem Moniki Olejnik w programie "Kropka nad i" w TVN24. Rozmowa dotyczyła wątków związanych ze sprawą Mariusza T.

"Biernacki kompromituje państwo"

- Jak można żyć w państwie prawa, w którym jest ryzyko, że minister sprawiedliwości podrzuci pani marihuanę? Okoliczność łagodzącą ws. Biernackiego: idiota. Kompromituje państwo - mówił Frasyniuk, oceniając wypowiedzi ministra sprawiedliwości, Marka Biernackiego, na temat materiałów znalezionych w celi Mariusza T.

- Ustawa w sprawie najgroźniejszych przestępców to populizm, przypomina sowieckie prawo - stwierdził Frasyniuk. - Państwo musi się kierować prawem a nie emocjami, choć jestem zwolennikiem tego, by T. nie wychodził na wolność. Szokujące, że prezydent podpisał tę ustawę - dodał.

"Pozbawienie wolności to gorsza kara niż śmierć"

Frasyniuk powiedział też, że "z tego, że zlikwidowano karę śmierci, należy się cieszyć, bo Polska zbliżyła się dzięki temu do państw Europy Zachodniej. "Ale należało zmienić tę karę śmierci na dożywocie. Kara śmierci jest aktem łaski, dożywotnie więzienie jest gorszą karą. Każdy, kto przesiedział nawet miesiąc, wie, że jak straszne jest pozbawienie wolności - dodał Frasyniuk.

Władysław Frasyniuk odniósł się tez do wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który wymienił Frasyniuka jako jednego z winnych wprowadzenia amnestii sprzed 25 lat. - Mam wrażenie, że kompletnie wariujemy. Zajmujemy się przez tydzień świrem, który nazywa się bestią. A ja mam odpowiadać na jakiś bełkot Kaczyńskiego. Mój przyjaciel mi powiedział: Jarek to autystyczne dziecko, chciał powiedzieć o Tobie dobrze, miał na myśli to, że jesteś jak Geremek.

Nowy blog - Anna Gmiterek-Zabłocka zajmie się Twoją sprawą! >>
Kliknij, by przeczytać artykuł

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (27)
"Jak żyć w państwie, w którym minister sprawiedliwości może podrzucić marihuanę? Biernacki kompromituje państwo"
Zaloguj się
 • patrycja212121

  Oceniono 67 razy 65

  I miedzy innymi dlatego trzeba zrobić wszystko aby ani PO ani PiS nie zdobyli władzy w Polsce. Klesze partie do zakrystii

 • ciemnyludd

  Oceniono 55 razy 49

  Nie ma dowodu że "podrzucił"...Ale SĄ DOWODY NA TO że BARDZIEJ CENI SOBIE PRAWO BOSKIE niż prawo PAŃSTWOWE, dobierając sobie współpracowników, podobnie jak on tą ideologią OBCIĄŻONYCH...

 • jezierskiadam

  Oceniono 47 razy 39

  Biernacki jest odpowiedzialny za manipulacje związane z zamordowaniem ministra Dębskiego.

  Był wtedy ministrem spraw wewnętrznych.
  Nigdy w życiu nie wpuściłbym tego człowieka do domu, do samochodu, ani reki bym mu nie podał.

 • jacz3

  Oceniono 37 razy 33

  każdy "złodziej" będzie teraz twierdził, ze to nie jego fant tylko mu pan minister ( jego ludzie bo nie on sam ) podrzucili.
  Skompromitowany minister sprawiedliwości nadal na stołku.
  Czy może być coś gorszego ?
  Za powieszenie się więźnia w celi podał się do dymisji Ćwiąkalski, na marginesie bardzo dobry fachowiec.
  za ewidentne manipulowanie dowodami nie leci oddziałowy, dyr wiezienia i min sprawiedliwości co to popiera ?
  Możliwe tylko w Afryce i Polsce.,

 • sferk9

  Oceniono 35 razy 29

  Istotnie wszystko wskazuje na to, że plan nieczystych działań w sprawie Trynkiewicza nie był inicjatywą dyrektora więzienia. To w końcu funkcjonariusz, wykonujący rozkazy - a podlega ministrowi sprawiedliwości. A skoro minister raz poszedł na takie rozwiązanie, to dowodzi, że w każdym razie dopuszcza naruszanie prawa w imię "wyższych celów". To ministra SPRAWIEDLIWOŚCI kompromituje ostatecznie...

 • villk

  Oceniono 31 razy 25

  Pan Frasyniku jak zwykle mądrze mówi.

 • white_lake

  Oceniono 25 razy 23

  czy Donald Tusk ma katar? nie czuje, jak ta kupa w rządzie cuchnie?
  Biernacki jest skompromitowany do szczętu, jego dalsze trwanie na stołku dodatkowo obciąża hipotekę premiera

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX