Liderzy PSL i troje posłów PO przeciw [KTO JAK GŁOSOWAŁ WS. KONWENCJI]

Jednomyślnie ratyfikację poparł Twój Ruch i SLD. Przeciwko byli wszyscy posłowi prawicy, a także trzech członków klubu PO. Najbardziej podzieleni byli w tej sprawie ludowcy - za było 11 z nich, a przeciw 19. Zobacz, kto jak głosował ws. konwencji.
Konwencja dot. przemocy wobec kobiet od miesięcy polaryzowała scenę polityczną. Głosowanie dobrze pokazało ten podział. Lewica (SLD i TR) w całości opowiedziały się za tym dokumentem, kluby PiS i Sprawiedliwej Polski głosowały przeciw. Z kolei w PO i PSL nie były w stanie wypracować wspólnego stanowiska.

Nie wszyscy posłowie koalicji głosowali za konwencją antyprzemocową:

fot. Gazeta.pl

Platforma murem za konwencją, ale kilka osób się wyłamało

Spośród 195 głosujących posłów PO konwencję poparło 187. Przeciwko byli tylko Jerzy Budnik, Lidia Staroń i Marek Biernacki. Od głosu wstrzymało się pięć osób, a siedem nie pojawiło się w ogóle na głosowaniu.

Wstrzymali się: Marian Cycoń, Joanna Fabisiak, Andrzej Gut-Mostowy, Mirosław Pluta i Wiesław Suchowiejko. Nieobecni byli: Bożenna Bukiewicz, Iwona Guzowska, Teresa Hoppe, Renata Janik, Mirosław Koźlakiewicz, Stanisław Lamczyk i Jacek Tomczak.

Większość PSL przeciw, m.in. Piechociński, Sawicki i Pawlak

Największe podziały dało się zaobserwować w PSL: zgodnie z linią rządu głosowało 11 ludowców, ale większość - aż 19 głosujących - wyraziło swój sprzeciw wobec dokumentu. Były wśród nich m.in. najważniejsze postacie partii: Janusz Piechociński, Marek Sawicki i Waldemar Pawlak. Poza nimi odrzucenia konwencji chcieli też: Henryk Smolarz, Eugeniusz Kłopotek, Stanisław Kalemba i John Abraham Godson. Od głosu wstrzymało się trzech posłów, a pięcioro z nich nie było obecnych (wśród nich Józef Zych).

Ze szczegółową informacją o tym, jak głosowali konkretni posłowie, można zapoznać się na stronach Sejmu.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (24)
Liderzy PSL i troje posłów PO przeciw [KTO JAK GŁOSOWAŁ WS. KONWENCJI]
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 70 razy 60

  "Polska właśnie przystąpiła do niszczenia Chrześcijańskich Korzeni Europy"...ZAWYŁA POBOŻNA OPOZYCJA...z trybuny sejmowej...Pewnie nie słyszała o łupieżczych wyprawach krzyżowych, prześladowań innowierców, Inkwizycji i stosów, podbojów w imię nawrócenia na prawdziwą wiarę ludności obu Ameryk, oraz korzystania z niewolnictwa... Ja za takie...KORZENIE SERDECZNIE DZIĘKUJĘ !!!

 • precz_z_komunia

  Oceniono 66 razy 54

  Skąd ten Watykan tyle medali naprodukuje?
  Chyba pora sypnąć jakiś grosz z budżetu na te świecidełka, agenci posłowie?

 • ciemnyluddd

  Oceniono 39 razy 35

  Ciekawe tylko co i ile musiała za to pani premier...ODPALIĆ KOŚCIOŁOWI...Ani chybi to się niedługo...o k a ż e...Bo nic w naszym watykańskim kato-landzie nie dzieje się normalnie...

 • jotesz

  Oceniono 31 razy 31

  Ludowcy złapią za kłonice i sztachety i jakoś się między sobą dogadają...

 • wk-55

  Oceniono 29 razy 27

  O ile u posłów PO mogło chodzić o wybór sumienia to wśród posłów PSL nie chodziło o poglądy, bo oni nie maja poglądów, lecz jak zwykle o kalkulacje wyborcze i utrzymanie się przy korytach. Oni tak już mają. Jak wygra PIS (broń nas Panie Boże) to na pewno znają się w koalicji. Zresztą jak zawsze dotychczas.

 • peter-123

  Oceniono 21 razy 17

  Ci co byli przeciw, nie zrozumieli do dzis dziejow czasu. Pasuja w ramy brudnej macicy i Pani sluzacej Panu. PSL to jest i byla ciemna choloty , z doszlusowanymi glupawymi politycznymi mieszczuchami, nie zajmujaca sie niczym innym tylko wsiowym prymitywem i swoimi materialnymi korzysciami.

 • fortuna1972

  Oceniono 16 razy 16

  Biernacki? TEN Biernacki? Mój ulubiony ulubieniec? Jemu i jego oblatom nie jest potrzebna do szczęścia żadna konwencja, wielebny Biernacki krzywdy kobiecie nie zrobi, czego przykładem niejaka Joanna pisana przez "Ch"...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX