"Schetyna to nie jest Messi dyplomacji. Podaje piłkę przeciwnikowi - osłabia Polskę"

- Jeśli Grzegorz Schetyna chciał machać szabelką, to powinien to robić na boisku, a nie na trybunach. Kibiców nikt nie zaprasza do gry. Polska nie może być kibicem polityki zagranicznej - mówił w Tok FM Krzysztof Szczerski. Wg posła PiS Polska powinna pokazać, że "ma pomysł, plan". Wtedy "nie mogłaby być wykluczona" z rozmów, które prowadzą liderzy Zachodu.
PiS nie staje w obronie, atakowanego przez Rosjan, Grzegorza Schetyny. Minister stał się obiektem kpin i ataków, po wypowiedziach na temat wyzwolenia Auschwitz i pochwały pomysłu Bronisława Komorowskiego, organizacji na Westerplatte obchodów 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości sami przypuścili atak na szefa polskiej dyplomacji.

- Słyszę, że minister spraw zagranicznych trzyma kciuki za działania innych państw. To jest klasyczne zachowanie kibiców na trybunie. On mówi: do boju, do boju Angela Merkel. Sam w tej grze dotyczącej Ukrainy nie uczestniczy. A Polska nie może być kibicem polityki zagranicznej, bo to sprawa naszego bezpieczeństwa - mówił w "Poranku Radia TOK FM" Krzysztof Szczerski.

Według posła PiS, i byłego wiceszefa MSZ, Polska mogłaby grać rolę kibica, gdyby problem dotyczył np. "konfliktu w Timorze Wschodnim, który jest daleko". - Ale w sprawach nas bezpośrednio dotyczących nie możemy być kibicami polityki zagranicznej.

"Schetyna nie jest Messim"

Poseł Szczerski podkreślił, że zarzuty PiS nie dotyczą przypominania faktów z historii, które nie są wygodne dla Rosjan. Zdaniem gościa TOK FM problemem jest to, że "retoryka, jaką uprawia Grzegorz Schetyna", bez "realnego planu wejścia Polski do gry o Ukrainę" powoduje, że taktyka szefa naszej dyplomacji wygląda jak "puste zaczepki".

- Krytykujemy za to, że podaje piłkę na stronę przeciwnika. Grzegorz Schetyna to nie jest Messi dyplomacji. Drybluje, drybluje i w końcu podaje piłkę przeciwnikowi. A tym osłabia Polskę. Jeśli chciał ponieść sztandary przeciwko Rosji, wymachiwać szabelką, powinien to robić na boisku, a nie na trybunach.

Mamy plan. Jesteśmy ekspertami

Zdaniem posła PiS Polska powinna aktywnie włączyć się do rozmów o Ukrainie, bo jesteśmy ekspertami od spraw naszego regionu.

- Może brak Polski jest tą brakującą cegiełką w murze. Ale jeśli sami mówimy, że kibicujemy innym, to nikt nie zadzwoni i nas nie zaprosi. Bo kibice siedzą na trybunach, a na boisku grają zawodnicy - uważa Krzysztof Szczerski.

Schetyna jak ujadający pies na amerykańskiej smyczy. Karykatura szefa polskiego MSZ w rosyjskiej telewizji>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (31)
"Schetyna to nie jest Messi dyplomacji. Podaje piłkę przeciwnikowi - osłabia Polskę"
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 31 razy 11

  Ach ten Grześ Schetyna!
  Tak zdekonspirować całe te PiSowskie towarzystwo!
  Tyle lat pracy Kremla na marne!

 • kptk

  Oceniono 25 razy 11

  Mówi człowiek który podał ruskim nie tylko piłkę ale i na talerzu wszystkie preteksty do rozpętania agresji na Polskę: 1) oskarżenie Rosji o zamach na polskiego prezydenta 2) podpalenie ambasady rosji, 3) awantury pomniejsze żeby tylko nie udało się rządowi sprowadzić wraku. I teraz ta menda coś mówi o polityce względem rosji?

 • villk

  Oceniono 14 razy 4

  PIS od dawna gra na --"rosyjskim boisku"

 • kolega77

  Oceniono 3 razy 3

  PiS przyłączył się do "moskiewskiego chóru" potępień i drwin.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 17 razy 3

  Kaczyński i jego przydupasy zawsze właziły w du.pe "braciom Rosjanom", teraz dzięki Schetynie mogą to już robić oficjalnie :-)

 • falowod

  Oceniono 27 razy 3

  Wart Pac palaca i palac Paca - tak mowi polskie powiedzenie.PiSuary sa po takich samych papierach jak Schetyna ,ktory zachwuje sie jakby7 mial 15 lat i n ie rozumial ze czas zalozyc dlugie spodnie i myslec dalej niz 45 min na boisku.
  PiSuary maialy swe 5 min i co ? Namieszali tak ze trudno to dzis rozplataca Merkel na haslo Kaczuynski dostaje gesiej skorki i zlosliwie sie usmiecha -"Kartofel"

 • emerytgw

  Oceniono 6 razy 2

  Szczerski i Waszkiewicz to wyjątkowe pis-kundelki, merdające ogonkiem na skinienie prezesa i zamiast niego opowiadający bzdety o polityce zagranicznej.Sam prezes się ukrył i milczy, bo gdyby wystąpił to PISowi poleciałoby w dół w sondażach, a tak to robią suflowani przez niego niby "eksperci".

 • jasna0

  Oceniono 2 razy 2

  pewnie od machania szabelkami jest tylko PIS

 • oby.watel

  Oceniono 6 razy 2

  Może by tak parę słów wyjaśnienia kto zacz ów poseł Krzysztof Szczerski i czym zasłużył sobie na wywiad? Nikt bardziej znany nie chciał przyjść do tego drętwego medium?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX