Nałęcz o Dudzie: Widzę za nim cień Barbary Blidy. Skoro chce być przyjacielem każdego, to dlaczego nie był jej?

- Byłoby znacznie lepiej, żeby pan Duda, zanim zacznie się przedstawiać jako lekarstwo na wszystkie polskie bolączki, powiedział o swoich dotychczasowych osiągnięciach w tej dziedzinie. Znałem się i przyjaźniłem z Barbarą Blidą. Jak widzę pana Dudę, to widzę za nim cień Barbary Blidy, bo to jest wiceminister sprawiedliwości u pana Ziobry. Murem stał za swoim szefem - mówił prof. Tomasz Nałęcz w TVP Info.
- Niech stanie i powie, skoro chce rozwiązywać ludzkie, normalne sprawy, jeżeli chce być przyjacielem każdego człowieka, to dlaczego nie był przyjacielem Barbary Blidy? - pytał prof. Tomasz Nałęcz w TVP Info.

Doradca prezydenta jest zdania, że nie należy porównywać konwencji PO i PiS. - Czy państwo pamiętają posiedzenie rady politycznej PiS-u, które udzieliło wsparcia panu Dudzie? - pytał prowadzących. Gdy ci nie byli pewni, odparł: Prawdę mówiąc, nie pamiętacie, więc nie będę was brutalnie przepytywał. To jest bardzo nieuczciwe, kiedy zestawia się posiedzenie rady krajowej PO z wielkim widowiskiem, które zorganizował PiS następnego dnia, bo będą też widowiskowe konwencje Bronisława Komorowskiego, jak kampania ruszy.

"Musimy się bronić przed nieuczciwym atakiem"

Pytany o konkretną datę startu kampanii odparł: - Na razie musimy się bronić przed nieuczciwym atakiem pana Dudy, bo pan Duda rozpoczął konfrontację z prezydentem Komorowskim atakami poniżej pasa i zafałszowaniem wizerunku aktywności prezydenckiej przez ostatnie pięć lat i zafałszowaniu w ogóle możliwości prezydenckich.

Przypomniał jednocześnie, że Duda jest doktorem prawa i "powinien wiedzieć, że takich kompetencji prezydent nie ma". Zaznaczył też, że prezydent "na głowie stanie, żeby brutalności w kampanii prezydenckiej było jak najmniej".

Nałęcz przypomniał również, że w kancelarii prezydenta Kaczyńskiego, Duda odpowiadał za piony "zajmujące się sprawami prostych ludzi. - Te piony nie funkcjonowały, potrzeba było parę miesięcy, żeby te zaległości nadrobić.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (19)
Nałęcz o Dudzie: Widzę za nim cień Barbary Blidy. Skoro chce być przyjacielem każdego, to dlaczego nie był jej?
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 27 razy 15

  Ciekawe czy pani Ogórek wie kto to była Barbara Blida, bo zdaje się SLD dawno zapomniało.
  Dla pana Dudy Blida była pewnie tylko kolejnym numerkiem, ofiarą potrzebną w karierze.

 • iluminati_semper

  Oceniono 13 razy 13

  warto przypomnieć klimat towarzyszący pracy najlepszego (bo jedynego) rządu 4rp... pan prezes wraz z endrju, romanem i zbyszkiem urządzili dwa lata ostrego kabaretu... dla niektórych jednak zakończyło się tragicznie... trzeba o tym mówić głośno, bo choć nie ma w Polsce opcji, która reprezentuje wyborcę zdroworozsądkowego (tzn, dostrzegającego Polskę na kolanach, ale nie przed Niemcami tylko Watykanem), nie można dopuścić by ten ponury czas miał się powtórzyć...

 • marcus1406

  Oceniono 17 razy 9

  no no i Nałęczunio mnie zaskoczył, pisdzielcom sprawa Blidy bokiem przeszła, a powinni za nią wisieć i to mocno na każdym rynku (spoko, spoko "In effigie")

 • xvq111

  Oceniono 18 razy 2

  Dyskusja jak najbardziej godna kampanii prezydenckiej , czy już wszystko będzie obrzydzane do granic możliwości . '' Prezydencki '' taniec nad grobami czas zacząć ?
  www.tokfm.pl/blogi/z-kopa/2015/02/medialny_szum_/1
  Czy Polska doczeka się kiedykolwiek w miarę ( dużo nie będę wymagał ) normalnych polityków którzy zostawią historię i zmarłych w spokoju , a zajmą się realiami czasu obecnego ?

 • tom_58

  Oceniono 15 razy 1

  Prezydent jest od koncyliacji i budowania zgody.
  Natomiast od kopania innych jest II linia. Jak trzeba to grobie zatańczy.

 • mindowe

  Oceniono 10 razy -2

  Po związanych przy kostkach nogawkach spodni pana Nałęcza nasuwa się tylko jeden wniosek.

 • westgreg

  Oceniono 16 razy -4

  <<...pan Duda rozpoczął konfrontację z prezydentem Komorowskim... zafałszowaniem wizerunku aktywności prezydenckiej przez ostatnie pięć lat...>>>

  Czyżby Duda powiedział, że prezydent coś zrobił przez te 5 lat (oprócz kotylionów)? Za to faktycznie należy się (co najmniej) pozew.

 • biedronia-czerska

  Oceniono 27 razy -9

  Czemu PZPRowski kacyk Nałęcz nie POwoła się na "prawdomówność" swego pryncypała Żyrandola - można to zobaczyć jak kłamie, mataczy i zasłania się POmrocznością dziejową POdczas "przesłuchania" przed "sądem" ...
  www.youtube.com/watch?v=86T1rDKZLm0

 • zdzisek1949

  Oceniono 23 razy -11

  Był członek PZPR Tomasz Nałęcz coś znowu bełkocze: yyyyyy,yyyyy,yyy
  a ostatnio mówił,że jego pryncypał Komorowski to zawodnik wagi ciężkiej
  a razem ze swoją żoną to zawodnicy wagi super ciężkiej.
  Panie Nałęcz proszę podać ile mamy tego żywca w kg abym mógł
  się zorientować na kogo oddać głos - yyyy,yyyy,yyyyyyyy !!!
  Tomasz Nałęcz PZPR = Barbara Blida PZPR

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX