Fotyga: Kopacz, Schetyna i Komorowski to usłużni pomocnicy prorosyjskiej polityki

"Tak zwany główny nurt Unii Europejskiej dąży do niekończących się negocjacji z Kremlem" - utyskuje w "Rzeczpospolitej" Anna Fotyga, była szefowa MSZ. Krytykuje Zachód i polskie władze za prorosyjską, jej zdaniem, politykę. Sugeruje, że gdyby nie śmierć Lecha Kaczyńskiego, wypadki mogły potoczyć się inaczej.
Anna Fotyga, była szefowa MSZ, w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem w "Rzeczpospolitej" bardzo krytycznie ocenia porozumienie mińskie dotyczące Ukrainy. - Negocjacje pozwalają Rosji złapać oddech - wskazuje. I zarzuca prowadzącym rozmowy, że wykonali "ukłon w stronę agresora".

Wygoda Moskwy, degradacja UE

Zdaniem Fotygi rozejm sprawia, że zamiast o pomocy Ukrainie, dostawach broni, rozmawiamy o respektowaniu zawieszenia broni. Polityczka zauważa, że choć Rosja uparcie łamie wszystkie gwarancje i porozumienia, "tzw. główny nurt Unii Europejskiej dąży do niekończących się negocjacji z Kremlem". I to wtedy, gdy Moskwa zaczyna słabnąć.

"Angela Merkel i Francois Hollande prowadzą grę, która jest wygodna dla Moskwy, bardzo niebezpieczna dla Ukrainy i degradująca Unię Europejską" - przekonuje Fotyga, zastanawiając się, dlaczego państwa naszego regionu przystały na coś takiego.

"Zachód podcina gałąź, na której siedzi"

Fotyga nie pozostawia też suchej nitki na postawie polskich polityków, a zwłaszcza premier Ewy Kopacz, szefa MSZ Grzegorza Schetyny i prezydenta Bronisława Komorowskiego. Zdaniem polityczki po objęciu rządów przez PO, a "zwłaszcza po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego", Zachód "pracowicie i z entuzjazmem piłował gałąź, na której siedział". Dalej Fotyga nazywa rządzących "usłużnymi pomocnikami" nowej, prorosyjskiej polityki.

Jednocześnie jednak Fotyga nie mówi jasno, jak rozwiązać konflikt na Ukrainie. Przyznaje, że wysłanie tam polskich wojsk jest zabronione, choć sprzedaż broni jej zdaniem powinna być prowadzona.

Cała rozmowa w "Rzeczpospolitej".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (60)
Fotyga: Kopacz, Schetyna i Komorowski to usłużni pomocnicy prorosyjskiej polityki
Zaloguj się
 • mr.off

  Oceniono 93 razy 87

  Anna Fatyga zza politycznego grobu gada Lechem Kaczynskim w kampanii wyborczej Andrzeja Dudy.

  To polityczna nekrofilia do kwadratu.

  Bedaca projekcja tego co sie bedzie dzialo nad Wisla za -NIE DAJ PANIE BOZE - Prezydenta A.Dudy.

  Uczta sie na wszelki wypadek spiewac "Wolna Polske racz nam wrocic Panie', Europejczycy znad Wisly.

 • azteci

  Oceniono 73 razy 69

  Szkoda, że Kaczyński nie wpadł na pomysł, aby to Fotyga była kandydatką na prezydenta PiS. Komu jest usłużna pani Anna Fotyga? Można się tylko domyślać, bo wgląd do dokumentacji lekarskiej jest zastrzeżony.

 • iluminati_semper

  Oceniono 67 razy 67

  ta pani odpowiada za najbardziej kuriozalny okres w polskiej dyplomacji... człowiek patrzył w tv lub czytał gazetę i oczom nie wierzył! pan profesor Bartoszewski miał jedną słuszną definicję: DYPLOMATOŁKI!!

 • ciemnyluddd

  Oceniono 71 razy 67

  Nareszcie "Najlepsza minister w dziejach Polski" (copyright by Kaczyński)... w y p o w i e d z i a ł a... się... A tak nam brakowało uczciwych, kompetentnych i wyważonych sądów pani minister...

 • flat-ower1

  Oceniono 56 razy 56

  Kto pyta takie babsztyle o politykę międzynarodową? Na Nowym Swiecie jest Bar Familijny, mleczny , i tam pracują miłe panie, które mają wiecej mądrego do powiedzenia niż ta Fatyga! Babsko rzęzi cały cas na tę samą nutę , że to niby Prezydęt Tysiąclecia tylko był się liczył i gdyby on żył , to ho ho! Putinek siedziałby cichutko na Kremlu i ciągle się bał!

 • glit64

  Oceniono 48 razy 46

  a cóż ma ta ciemna kobieta powiedziec. tylko cos upstreamowego... bo przeciez nic odkrywczego nie jest w stanie... problem w tym, ze sie to publikuje.
  A niektórzy, co mniej rozgarnieci - podniecają sie byle czym...

 • chri-s48

  Oceniono 46 razy 44

  Fotyga,sugeruje, że gdyby nie śmierć Lecha Kaczyńskiego, wypadki mogły potoczyć się inaczej.
  Już chyba były na ten temat wpisy ,jak to z Lechem bywało, i nic tam o wojnie polsko-ruskiej nie było. Pani Fotyga w dalszym ciągu próbuje udowodnić dlaczego nie może być żadnym ministrem.

 • krukpl

  Oceniono 44 razy 42

  Nikt tyle nie zrobił prorosyjskiego jak rządy PiS nawet przebili rządy Millera

 • czytelnik52

  Oceniono 42 razy 40

  Dyżurną Anię zapamiętam jako "wspaniałą tancerkę".
  Niech otworzy szkołę tańca towarzyskiego - w tym jest wyśmienita!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX