Palikot nie patrzy na sondaże. "Cały czas będę walczył, jakbym miał 1 proc. poparcia"

- Z sondażami nie przesadzam, mam do nich dość duży dystans - mówił w Poranku Radia TOK FM Janusz Palikot, komentując badania poparcia przed wyborami prezydenckimi. Polityk wyjawił też, że do Twojego Ruchu wstąpi dziś "bardzo znana osoba".
Janusz Palikot mówił w Poranku Radia TOK FM, że dziś przed południem do Twojego Ruchu wstąpi "pewna bardzo znana osoba, dotychczas niezaagażowana partyjnie". Wczoraj w komitecie poparcia Palikota w wyborach prezydenckich znalazł się natomiast Jacek Poniedziałek, aktor teatralny i filmowy. To akurat nie zaskakuje, Poniedziałek wcześniej pojawiał się wokół inicjatyw związanych z politykiem.

"Będę walczył jak o życie"

Szef Twojego Ruchu odniósł się też do opublikowanych wczoraj sondaży. W badaniu CBOS Palikot zebrał 1 proc. poparcia, jednak w Millward Brown aż 6 proc. - To już drugi czy trzeci sondaż, który pokazuje jakiś zwrot w kampanii - cieszył się polityk. - Ale ja z sondażami nie przesadzam, mam dość duży dystans - zaznaczył.

- Przez wszystkie dni kampanii będę walczył tak, jakbym miał 1 proc. i walczył o życie. Jestem pewien, że to przyniesie efekt - wskazywał Palikot. Wyjaśnił też, że sondaże przed wyborami prezydenckimi należy traktować poważnie na około miesiąc przed nimi, czyli od połowy kwietnia. - Bo teraz pokazują raczej oceny bieżących wydarzeń niż realne decyzje wyborców - stwierdził.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (44)
Palikot nie patrzy na sondaże. "Cały czas będę walczył, jakbym miał 1 proc. poparcia"
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 55 razy 37

  Cały czas będę walczył, jakbym miał 1 proc. poparcia...
  -----
  przynajmniej jeden kandydat na prezydenta to realista :-) masz u mnie plus Janusz

 • haael

  Oceniono 23 razy 13

  Ciekawe, jakie będzie miał poglądy w obecnej kampanii.

 • pinio67

  Oceniono 5 razy 5

  Widząc reakcję na wszelkie pochlebne dla Palikota opinie, nie sposób nie dojść do wniosku, że ktoś się bardzo boi tego gościa. Bardzo symptomatyczne :)

 • pinio67

  Oceniono 139 razy 3

  Na zimno patrząc Palikotowi zawdzięczamy największe zmiany w najtrudniejszej dziedzinie - w naszej mentalności. Jeśli teraz otwartym tekstem mówi się o zagadnieniach obyczajowych, jeśli bez strachu krytykuje się katolstwo i jego chory wpływ na kraj - to jego zasługa. Tak to widzę.

 • lukasiklukasik

  Oceniono 89 razy 3

  Poranna rozmowa w TokFM z Januszem Palikotem. Po 4-letnim szydzeniu z Ruchu Palikota pani redaktor Paradowska postanowiła, od jakiegoś czasu, dowiedzieć się jaki mają program.
  Może wreszcie, choć trochę, dostrzega swoją rolę w dotychczasowym medialnym ostracyzmie niszczącym ten ruch?

 • xvq111

  Oceniono 25 razy 3

  Palikot wykorzystuje kampanię prezydencką do poprawienia swoich notowań przed wyborami parlamentarnymi gdyż wie , że walczy o swoje być albo nie być w przyszłym parlamencie .
  Robi to o czym zapomnieli Ziobro i szczególnie Gowin którzy łącząc się PiS wystawili się na pożarcie .

 • strach_sie_bac

  Oceniono 13 razy 1

  "Wczoraj w komitecie poparcia Palikota w wyborach prezydenckich znalazł się natomiast Jacek Poniedziałek"

  Coś mi pachnie, że ta znana osoba niezaangażowana partyjnie (czy aby na pewno?) to może być publicystka ... Magdalena Środa, a w przyszłości humorysta Andrzej Poniedzielski ;)

 • kkes

  Oceniono 69 razy 1

  Piękny koniec miernoty

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX