Duda: Podniesienie wieku emerytalnego to była wielka niesprawiedliwość. Przywrócę poprzedni

- Podniesienie wieku emerytalnego było wielką niesprawiedliwością - to wymaga zmiany! Jeśli zostanę prezydentem Rzeczypospolitej, przywrócę poprzedni wiek emerytalny - zapowiedział podczas konwencji Andrzej Duda. Obniżenie wieku emerytalnego to jeden z najważniejszych punktów programu kandydata PiS.
POLUB NAS
- Podniesienie wieku emerytalnego było wielką niesprawiedliwością - to wymaga zmiany! Jeśli zostanę prezydentem Rzeczypospolitej, przywrócę poprzedni wiek emerytalny - zapowiedział Andrzej Duda podczas swojej konwencji.- Ile razy widzieliśmy emerytów w aptece, odchodzących z niezrealizowanymi receptami - najczęściej przez to, że nie starczyło pieniędzy. Niestety dzisiaj emerytura, zwłaszcza tych ludzi, którzy uczciwie pracowali dla państwa polskiego, a nie byli w jakichś dawnych służbach, nie wystarcza na godziwe życie - mówił Duda. Podkreślił, że w rozmowach, które odbywa z wyborcami, wiek emerytalny był istotnym tematem.

- Spotkałem ludzi, głównie kobiety, ludzi, którzy mówili "Proszę pana, ja chętnie bym przeszła na emeryturę, chciałabym się zająć wnukami, ale nie mogę, bo jeszcze półtora roku muszę pracować, bo wie pan, ten wiek emerytalny podnieśli". Kto wpadł na ten pomysł! I po co? Chcę dziś głośno powiedzieć wszystkim moim rodakom: to była wielka niesprawiedliwość, która nigdy nie powinna być zaakceptowana przez prezydenta Rzeczypospolitej - powiedział Duda. Stwierdził, że "poprzedni wiek emerytalny wymaga przywrócenia".

- To nie jest droga naprawy finansów publicznych, żeby wymuszać na Polakach pracę ponad siły, niektórzy mówią: pracę aż do śmierci! To nie jest rzetelna władza, która Polakom oferuje de facto emeryturę jako swoisty zasiłek przedśmiertny. To wymaga zmiany i ja, jako - mam nadzieję - prezydent Rzeczypospolitej, z ekspertami, taki projekt ustawy przygotuję. I będę walczył ze wszystkich sił o to, by poprzedni wiek emerytalny, 60 lat dla kobiet, 65 dla mężczyzn, został przywrócony.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (53)
Duda: Podniesienie wieku emerytalnego to była wielka niesprawiedliwość. Przywrócę poprzedni
Zaloguj się
 • zorn.gottes

  Oceniono 70 razy 54

  nic, cymbale, nie przywrócisz.
  potrafisz tylko gumiorem klepać.
  winę zwalisz na brak mocy prawnej i powiesz "chciałem, ale się nie dało".

 • pimpao

  Oceniono 59 razy 47

  Bredzisz Duda. Jako prezydent to możesz co najwyżej o to wnioskować. Ale to wnioskowanie o kompletny rozkład budżetu, szczególnie iż reform podobnie jak PO i PSL żadnych nie proponujecie. Już do ZUS i KRUS dopłacamy grube miliardy, a zawdzięczamy to niesprawiedliwym przywilejom i kompletnemu brakowi zmian na tym polu. Ten system się zawali o ile nie przyjmiemy jakiegoś nowego, na przykład systemu kanadyjskiego.

 • klara551

  Oceniono 45 razy 37

  Ot to takie dudzenie pod publikę,bo kandydat na kandydata nie wie co i jak może prezydent. Chyba,że chce zostać dyktatorem a to może tylko we własnym domu o ile mu żona pozwoli.

 • jo_laska_nebeska

  Oceniono 47 razy 35

  Będziesz mógł się co najwyżej podrapać po tyłku... jeśli prezes na to pozwoli.. i o ile wcześniej nie pozbędzie się z PiS-u.....W drodze łaskawości możesz zostać drugim "technicznym" do wszystkiego..... :)

 • wk-55

  Oceniono 40 razy 34

  Ustawę przegłosował parlament i tylko parlament może ją zmienić w następstwie głosowania. Jeżeli kandydat na prezydent tego nie wie to jest to bardzo zły kandydat.

 • marudna.maruda

  Oceniono 41 razy 31

  Wyposażony w błogosławieństwo prezesa Duda myśli, że będzie jednoosobowo zmieniał wszystko, co mu (lub prezesowi) do głowy przyjdzie.

 • jasna0

  Oceniono 33 razy 27

  obniż, koniecznie obniż Duda ten wiek emerytalny, wreszcie z czystym sercem będziesz mógł odesłać Jarusia na emeryturę, żeby mu się więcej krzywda nie działa i nie musiał zostać premierem rządu

 • tomekarciszewski

  Oceniono 34 razy 26

  dud(b)y smalone - "Mów takim do rozumu, to ziewają, ale praw im dud(b)y smalone o świętej źrenicy wolności szlacheckiej, ekscytuj bajędą o równości z królami […] a wydzieraj się przy tym ze wszystkiej mocy, machaj rękoma jak wiatrak, to się w końcu z czułości popłaczą i gotowi cię nawet porwać na ręce a ogłosić zbawcą ojczyzny.(W. Reymont)

 • getz54

  Oceniono 33 razy 23

  Pierdu, pierdu, panie Duda. Czy pan sądzi, ze Korwin, Palikot czy Kukiz chcą szkodzic temu państwu ? Czy uwaza pan, ze prezydenta Komorowskiego nie obchodzi los emerytów, bezpieczeństwo kraju, czy wzrost gospodarczy ? Czy myśli pan, ze Polacy uwierzą panu i pana pryncypałowi, ze zrobicie to lepiej ? Jako główny koroner PiS-u po wypadku samolotu TU-154M o numerze bocznym 1 pokazał pan, ze jest aktywnym członkiem PiS-owskiego ciemnogrodu, histerykiem generującym kolejne afery. Jako urzędnik w kancelarii prezydenta nieudacznika Kaczynskiego pokazał pan jaki z pana lojalny podwładny przygotowując wnioski o ułaskawienie kolegów przestępców zięcia pana Kaczyńskiego. Czy są to cechy godne stanowiska prezydenta ? A jak pana pryncypał Jarosław Kaczyński kaze panu ułaskawic Trynkiewicza odmówi pan ? Czy w kacelarii pana jako prezydenta będzie panował taki sam bałagan, syf i dyletanctwo jak za czasów Kaczyńskiego Lecha ? Czy poleceń będzie pan tez słuchał przez radio maryjka, czy odbierał je na miejscu w Toruniu ? Panie Duda nie ośmieszaj się pan.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX