"Newsweek": Kaczyński zachwycony kampanią. "Kazał dosypać pieniędzy". Duda z podwojonym budżetem

- Prezes przekonał się, że warto zainwestować w tę kampanię. Kazał dosypać pieniędzy - mówi "Newsweekowi" nieoficjalnie polityk PiS. Wedle tygodnika to głównie efekt niedawnej konwencji Dudy, która zrobiła duże wrażenie na Kaczyńskim.
POLUB NAS
Poniedziałkowy sondaż Millward Brown, który po raz pierwszy tak wyraźnie pokazał, że Andrzej Duda ma realne szanse na II turę, z pewnością dał kandydatowi PiS sporo wiatru w żagle.

Jednak jeśli wierzyć nieoficjalnym doniesieniom "Newsweeka", Duda ma więcej powodów do radości. Tygodnik informuje bowiem, że w ostatnim czasie niemal podwojeniu uległ kampanijny budżet europosła PiS, co z pewnością pozwoli mu skuteczniej walczyć o Pałac Prezydencki z Bronisławem Komorowskim.

Dwa razy więcej pieniędzy na kampanię

"Newsweek" powołuje się na anonimowych polityków PiS, którzy twierdzą, że decyzję ws. funduszy na kampanię podjął sam Jarosław Kaczyński. Dlaczego? Bo bardzo duże wrażenie zrobiła na nim konwencja Dudy sprzed miesiąca.

- Impreza była droga, kosztowała ponad 500 tys. zł, ale wyszła świetnie. Poparcie dla Dudy poszybowało, polepszyło się morale działaczy, a prezes przekonał się, że warto zainwestować w tę kampanię. Kazał dosypać pieniędzy - mówi informator tygodnika. W efekcie sztab kandydata PiS dysponuje dziś nie 5,5 mln zł, jak to było początkowo, ale sumą niemal dwa razy wyższą - 10 mln zł.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (20)
"Newsweek": Kaczyński zachwycony kampanią. "Kazał dosypać pieniędzy". Duda z podwojonym budżetem
Zaloguj się
 • 39marpik

  Oceniono 22 razy 6

  Tylko w Polsce mając błogosławieństwo KK można być uznanym "zbawcą" i ograbiać przez ćwierć wieku naród.

 • tom_58

  Oceniono 40 razy 4

  PIS daje 10 baniek na Dudę. Za te pieniądze towar świeży i dobrze opakowany. Zachęca, by kupić.
  PO też daje 10 baniek na PBK. Do tego w promocji za friko codzienna reklama w państwowej TV (więc opłacanej również przeze mnie). Za to dostajemy PRL-owską kaszankę po tygodniu zdjętą z haka. Zapach macie oszczędzony, bo nie przechodzi przez ekran TV.

 • ryllaa

  Oceniono 19 razy 3

  Niech mnie ktoś oświeci: czy dudziarz na czas kampanii zrzekł się mandatu europosła, czy nadal okrada podatników?

 • zdzisek1949

  Oceniono 47 razy 3

  Newsweek ....... SYFILIS

 • maradix

  Oceniono 4 razy 2

  Za taką kasę proponuję, by zrobić Jarusiowi przedstawienie pełną gębą z dekoracjami z jego ukochanego filmu,gdzie zagrał jakże udaną rolę Placka,a z Dudy zrobić Jacka...Wynająć ulubione zwierzęta gospodarskie i zrobić test na podobieństwa charakteru oraz fizys,etc. Czyli zrobić Jareczkowi cyrk z niebanalnym udziałem kandydata Dudy,zwierząt,pcheł,baloników i konfetti przy wsparciu głosowym i ręcznym klaki sprowadzonej jako przypadkowa publika, niech się 'chłopak' cieszy,niech ma, na pożegnanie przedemerytalne! Partia Infantylnych Schizofreników dochodzi kresu.

 • tokfm_acz_kolwiek

  Oceniono 4 razy 2

  Czy na zdjęcu powyżej temu małemu wypadł z głowy twardy dysk

 • gspotsamurai

  Oceniono 4 razy 2

  No i niech płacą za konfetti. Morale działaczy wzrosło bo więcej kasy do wydania na zaprzyjaźnione media, sondażownie, ulotki, analizy. Każdy, nawet młodzieżówki coś skubnie.
  Z Dudy zejdzie powietrze a tu następne wybory, przepraszam, wydatki.

 • kkryg

  Oceniono 8 razy 2

  " Kazał dosypać pieniędzy" ... naszych pieniędzy !

 • kamilakarabasz

  Oceniono 8 razy 2

  Idzie świetnie? Czyli w PiS już wiedzą, kto to taki ten Duda? To rzeczywiście sukces.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX