Nowicka: PO to prawica, podobnie jak PiS. Różnice to kwestie estetyczne

"Obietnice polityków PO już nic nie znaczą. To są puste deklaracje" - mówi w "Rzeczpospolitej" Wanda Nowicka, wicemarszałkini Sejmu i kandydatka na prezydenta. Jej zdaniem Bronisław Komorowski i Ewa Kopacz są zbyt zachowawczy, blokując m.in. ustawy o in vitro, związkach partnerskich czy tzw. suwaku.
Wanda Nowicka, kandydatka na prezydenta z poparciem Unii Pracy, podkreśla w rozmowie z "Rzeczpospolitą", że Polska potrzebuje przede wszystkim polityki na rzecz równości. "Społeczeństwo jest rozwarstwione. Musimy zahamować postępujący proces nierówności w dostępie do pracy, gdzie jedni jej nie mają, a inni są skazani na umowy śmieciowe bez perspektyw na poprawę. Prezydent powinien być liderem zmiany" - podkreśla.

"Prezydent gra konwencją"

Zdaniem polityczki Bronisław Komorowski nie powinien zwlekać z ratyfikacją konwencji antyprzemocowej. Nowicka zaznacza, że zgodność dokumentu z polskim prawem była sprawdzana wielokrotnie i prezydent nie powinien się zasłaniać obawami o jego niekonstytucyjność. "Obawiam się, że pan prezydent gra konwencją" - zaznacza polityczka. "Będzie przeciągał w czasie ratyfikację, mrugając jednym okiem do tych, którzy chcą, żeby konwencja została podpisana, a drugim okiem do tych, którzy są przeciwni jej przyjęciu. W tej sprawie dobro ofiar przemocy musi być na pierwszym planie, a nie interes polityczny" - podkreśla.

Według Nowickiej polityka Komorowskiego i całej PO jest "bardzo zachowawcza". Posłanka krytykuje też Ewę Kopacz i mówi, że za jej rządów pogoda dla kobiet nie jest najlepsza. Wylicza, że trudno liczyć na przeforsowanie ustaw o związkach partnerskich, suwakowej czy in vitro. "Obietnice polityków PO już nic nie znaczą. To są puste deklaracje" - podkreśla.

"Platforma to prawica, podobnie jak PiS. Obie partie różnią tylko kwestie estetyczne" - kwituje Nowicka.

Cała rozmowa w "Rzeczpospolitej" >>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (69)
Nowicka: PO to prawica, podobnie jak PiS. Różnice to kwestie estetyczne
Zaloguj się
 • tymon99

  Oceniono 113 razy 83

  pis to żadna prawica, pszepani. pis to narodowy socjalizm w czystej postaci.

 • com.bi-nerki

  Oceniono 67 razy 45

  Jest taki wzór: PO = PIS - prezes

 • mirekch60

  Oceniono 34 razy 22

  Tak pani Wando,PO i PIS niczym się nie różnią.Jak dojdą do władzy resztę majątku narodowego rozdają klerowi.Tam gdzie dominuje kościół,bieda,ciemnota,zacofanie.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 34 razy 20

  PRZEDWYBORCZE OBIETNICE NIC NIE ZNACZĄ... Nie ma takiej partii w dowolnym kraju demokratycznym, która mogłaby sobie pozwolić na "nie zagospodarowanie" co ciemniejszej części swojego elektoratu GRUSZKAMI NA WIERZBIE... Ci właśnie kwilą najgłośniej o "niedotrzymywaniu obietnic wyborczych"...tak jakby jakaś partia w Polsce kiedykolwiek je dotrzymywała..."Polityka to nie perfumeria"...a wygranie wyborów, jest naczelnym zadaniem każdej partii na świecie...A po wygraniu wyborów partie zawsze "chcą dobrze" ale WYCHODZI JAK ZWYKLE...

 • falowod

  Oceniono 33 razy 17

  Miller + jego baronowie rozwalaja Lewice bo marzy im sie mariaz z PO wiec po co glosowac na Millera i SLD? Palikot jest pod tym wzgledem uczciwszy.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 23 razy 15

  Od lat piszę że PO-PiS , to perpetuum mobile polskiego braku polityki, wykreowane w celu wygodnego życia post styropianu.

 • 0721x

  Oceniono 14 razy 12

  wszystko prawda z tym że pis jest bardziej lewicowy w rozdawnictwie i ciemnogrodem podpartym klerem w pozostałych kwestiach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX