Miller zapowiada: SLD będzie współrządzić Polską

Leszek Miller wierzy, że Magdalena Ogórek zdobędzie przynajmniej 14 proc. w wyborach prezydenckich. Choćby dlatego, że rozpoznaje ją 74 proc. wyborców, a ?na taki wynik inni politycy pracują wiele lat?. Szef SLD szykuje się już do jesiennych wyborów, które mają przynieść partii władzę. Zapowiada, że na listy nie trafią ci, którzy krytykują start Magdaleny Ogórek w wyścigu o prezydenturę.
Sondaże dają kandydatce SLD Magdalenie Ogórek 6-8 proc. poparcia. Leszek Miller wierzy, że 10 maja wynik będzie znacznie lepszy. Szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej w rozmowie z "Rzeczpospolitą", przekonuje, że po wyborach prezydenckich nie będzie mowy o zmianach partii, ze względu na słabszy wynik niż w 2010 roku. A wtedy Grzegorz Napieralski zdobył niespełna 14 proc.

Dobry wynik Magdalena Ogórek uzyska m.in. dzięki dużej rozpoznawalności. "Według sondaży pani Ogórek ma 74 proc. rozpoznawalności. Na taki wynik inni politycy pracują wiele lat" - mówi Leszek Miller.

Jesień przyniesie władzę

Wybory parlamentarne są przygrywką przed jesienną walką o władzę. Szef SLD zapowiada, że wybory parlamentarne przyniosą jego partii sukces. Niedowiarkom odpowiada: "Na gruzach SLD nie powstanie nowe ugrupowanie polityczne, bo Sojusz nie zamieni się w gruzowisko".

Według Millera, po wyborach parlamentarnych "szykuje się ciekawy scenariusz polityczny". Lider największej partii lewicowej zapowiada, że jego partia "będzie współrządzić Polską".

Choć od razu też zapowiada, że nie bierze pod uwagę koalicji z Prawem i Sprawiedliwością.

Leszek Miller doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wiele politycznych gwiazd będzie szukać miejsca na listach wyborczych, które dają szansę na poselski mandat. Ale już teraz stawia twarde warunki. Pytany przez "Rz" o ewentualny start z listy Sojuszu Ryszarda Kalisza, Marka Siwca czy Roberta Kwiatkowskiego odpowiada: "To oczywiste, że ci, którzy będą atakować kandydatkę Sojuszu Magdalenę Ogórek, nie znajdą się w przyszłości na listach".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (170)
Miller zapowiada: SLD będzie współrządzić Polską
Zaloguj się
 • mawohe

  Oceniono 260 razy 194

  Miller wykazuje objawy demencji starczej. Poza tym myśli że jest zabawny i bystry, a w rzeczywistości ten były członek samoobrony jest politycznym błaznem

 • 0721x

  Oceniono 191 razy 123

  ostatnie podrygi aparatczyka - raczej śmieszne

 • pan.szklanka

  Oceniono 133 razy 99

  Mariusz Trynkiewicz ma rozpoznawalność na poziomie 98%. Idąc tropem rozumowania przewodniczącego Millera, mógłby liczyć na 17% głosów.

 • podchorazyzawszezdazy

  Oceniono 117 razy 81

  Skromny chłopak. A przecież ci ludzie, koledzy Łapińskiego, dzięki którym mamy NFZ zamiast Kas Chorych, działacze, którzy reformowali szkolnictwo rękami intelektualistki Łybackiej, własne dzieci i wnuki posyłając do prywatnych szkół, współtowarzysze broni genialnego stratega Nikolskiego, zasługuja na więcej. Może już teraz jakieś ordery dla "jajakobyłych" na początek?

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 80 razy 58

  SLD nie zmieni się po wyborach w gruzowisko bo już niestety wygląda jak Warszawa w styczniu 45

 • wmc-33

  Oceniono 73 razy 41

  Chciałbym zapewnić towarzysza Millera, że nigdy nie krytykowałem pani Ogórek, sugerowałem jedynie, żeby pokazała cycki, założyła krótszą sukienkę i nic nie mówiła, nawet jak pytają o nazwisko. Zastosowanie się do tych sugestii pozwoliłoby pokonać Dudę, co dałoby SLD potężnego pozytywnego kopa przed wyborami parlamentarnymi. Niestety, Miller jest samolubnym komuchem starej daty i może zrobić każdemu każde świństwo, ale cycki chce mieć tylko dla siebie.

 • dorsz_pitery

  Oceniono 57 razy 41

  a kim będzie w kolejnym rządzie pana kumpel z samoobrony - Mateusz Piskorski?
  temidacontrasm.info/prawo-wlasnosci/

 • ciemnyluddd

  Oceniono 69 razy 37

  "SLD będzie współrządzić Polską"...Z PODZIEMIA...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX