Duda: "Jestem wierzący i nie poprę ustawy o in vitro". Wielowieyska: "Brawo! Ma pan problemy z logicznym myśleniem"

- Brawo, panie kandydacie! Super! Widać, że biskupi mają więcej rozeznania niż kandydat PiS - mówiła Dominika Wielowieyska w TOK FM. Dziennikarka skrytykowała zapowiedź Andrzeja Dudy, że jeśli będzie prezydentem, nie podpisze ustawy o in vitro. - Chcę panu uświadomić, jeśli pan nie podpisze, to zgadza się pan na niszczenie zarodków.
Rządowy projekt ustawy w sprawie in vitro m.in. ogranicza możliwość tworzenia nadliczbowych zarodków i pozwala korzystać z bezpłatnej procedury nie tylko małżeństwom. Gabinet Ewy Kopacz przyjął projekt podczas wtorkowego posiedzenia. Władze PO liczą, że dokument zyska poparcie sejmowej większości.

Kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda już zapowiedział, że jeśli wybory wygra, to ustawy nie podpisze. - Nie jest to ustawa, która w sposób rozsądny regulowałaby te kwestie. Ja jestem przeciwnikiem in vitro, chociaż rozumiem ludzi, którzy chcieliby mieć dzieci za wszelką cenę. Dziwię się, że polski rząd, w tak mocny sposób i partia rządząca wspierają ustawę, która nie niesie za sobą metody leczenia - mówił. I zaznaczył: - Jako prezydent RP, który ma takie poglądy, a nie inne, który jest człowiekiem wierzącym, nie waham się tego powiedzieć, jestem przeciw tego typu rozwiązaniom.

"Chcę panu uświadomić..."

- Brawo panie kandydacie! Super! Ma pan poważne problemy z logicznym myśleniem - komentowała Dominika Wielowieyska w "Poranku Radia TOK FM".

- Chcę panu uświadomić, że tym samym zgadza się pan na niszczenie zarodków. Projekt rządowy zakłada, że nie można niszczyć zarodków, a dziś mamy pustynię prawną, brak regulacji i kliniki mogą zarodki niszczyć - wyjaśniła dziennikarka "Gazety Wyborczej".

Według Wielowieyskiej Duda, zapowiadając, że nie podpisałby ustawy, "przyczynia się do stanu, który powinien krytykować".

- Widać, że biskupi mają więcej rozeznania niż kandydat PiS. W oświadczeniu Episkopatu Polski czytamy, że brak jakichkolwiek rozwiązań w sprawie in vitro pozwala na całkowicie dowolne postępowania z powołanymi do życia zarodkami.

Prezydent Komorowski: Z in vitro mamy dziś "wolną amerykankę". Uporządkowanie jest konieczne.>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (396)
Duda: "Jestem wierzący i nie poprę ustawy o in vitro". Wielowieyska: "Brawo! Ma pan problemy z logicznym myśleniem"
Zaloguj się
 • fctheduck

  Oceniono 731 razy 451

  Duda jak to duda, plecie trzy po trzy, ale najważniejsze, że da wszystkim wszystko co będą chcieli, żeby go tylko wybrali. Ups, przepraszam, obieca, że da.

 • maura4

  Oceniono 305 razy 167

  Przecież PiS jest za zakazem in-vitro. Przedstawili w sejmie nawet projekt ustawy zakazujący tej procedury. Proszę więc kandydata Dudę pytać wprost czy jest za zakazem, a nie czy podpisze ustawę. Jeżeli odpowie nie, to dopiero wtedy można dopytywać jak powinna w/g niego wyglądać ustawa.

 • dar10ko

  Oceniono 212 razy 156

  Pan kandydat Duda dał się podejść koalicji. Tak szybko uchwalona przez rząd ustawa o invitro miała go zachęcić do jej ustosunkowania się. Gdyby europoseł i ex minister sprawiedliwości za Ziobry powiedział, że zapisów ustawy nie akceptuje z powodów religijnych, to pół biedy, ale ten ślepy radykalizm na powszechną społeczną akceptację in vitro, zapewne zniechęci wielu wyborców. Konserwatywny episkopat i populistyczne media dyrektora Rydzyka to za mało, by wejść do drugiej tury i wygrać wybory.

 • tadeuszp3

  Oceniono 257 razy 137

  "Brawo - ma pan problemy z logicznym myśleniem"
  Jak pisowca można podejrzewać o logiczne myślenie ???

 • jerzysm42

  Oceniono 212 razy 118

  Jak się pisowskim najemnikom podoba, że Duda chce być podnóżkiem biskupów.
  Nie mogąc znaleźć usprawiedliwienia dla bredni, które wygaduje Duda, atakują panią Wielowieyską.

 • zbig501

  Oceniono 201 razy 109

  nie było promptera i duda mówił z głowy czyli z niczego i stąd te bzdety, które wyartykułował

 • ciemnyluddd

  Oceniono 245 razy 79

  Śmiesznie.... PAPROTCE WYBORCZEJ Kaczyńskiego zarzucać..."brak logiki" "Logika" tam jest ale wyłącznie Kaczyńskiego: dokopać "bulowi" w nadziei że może nie wygra wyborów w pierwszej turze...Bo prognozy jak na tą...m i e n o t ę... są zadziwiająco wysokie...

 • hp77

  Oceniono 130 razy 64

  Pani Dominiko , jakoś mnie to nie dziwi , że duda obiecuje wszystko , czego nie może spełnić :)

 • adamofsky

  Oceniono 220 razy 60

  "Ma pan poważne problemy z logicznym myśleniem".. Pani Wielowiejska.. grabi sobie Pani u przyszłego prezydenta.. Na pewno nie w najbliższej kadencji, ale widząc jak głosują Polacy i w która stronę idą kampanie wyborcze, to szus na ośnieżonym stoku i ładna córka będą ważniejszymi argumentami dla wyborców niż myślenie..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX