Wielowieyska do Szczerskiego: Mówi pan, że nic nie wie. To irytujące, trzeba się było przygotować

- W 2013 roku ze SKOK-ów do spółki w Luksemburgu popłynęło ponad 80 mln. Dlaczego PiS nie pytał o to? Zawsze krzyczycie, że układy gospodarcze, wypompowywanie pieniędzy, a tu wasz senator to robi i cisza. Trzeba rozwiązywać swoje sprawy, a nie pouczać innych - mówiła Dominika Wielowieyska do Krzysztofa Szczerskiego. Posłowi PiS dostało się za to, że nie jest dobrze zorientowany w sprawach SKOK-ów.
Jak poinformował w TOK FM Krzysztof Szczerski, Grzegorz Bierecki sam poprosił władze klubu PiS o zawieszenie go w związku z informacjami, że wyprowadził ze SKOK-ów kilkadziesiąt milionów złotych na konto spółki, której jest szefem.

W sprawie dziwnych przepływów pieniędzy z konta SKOK-ów zaalarmował służby szef Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak.

- Pismo pana Jakubiaka teoretycznie było adresowane do służb i jakimś cudem, jak zwykle w III RP, trafiło do mediów. To dla mnie bardzo dziwaczna sytuacja - mówił poseł Szczerski.

Ale poza ogólnymi stwierdzeniami niewiele miał do powiedzenia Dominice Wielowieyskiej na temat związków prezesa Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych z PiS.

Dziennikarka zirytowała się, kiedy usłyszała, że Szczerski ma mniejszą wiedzę "niż państwo dziennikarze", choćby dlatego, że nie jest członkiem władz klubu PiS.

- Trzeba się było przygotować. Biuro prasowe PiS stosuje taką politykę, że my zapraszamy panią Beatę Szydło, która jest wiceszefem partii, zamiast tego pan przychodzi i mówi, że nie wie. Przecież trzeba się wytłumaczyć przed opinią publiczną, skoro się tyle lat wspierało Grzegorza Biereckiego.

Układy, wyprowadzane pieniądze

Wielowieyska wytknęła posłowi Szczerskiemu, że partia nie zareagowała np. na informacje z 2013 roku, na temat przepływu ponad 80 mln zł z kas SKOK-ów do spółki zarejestrowanej Luksemburgu.

- Dlaczego PiS wtedy nie zapytał, jakie są reguły tego przepływu pieniędzy? Mnie wdaje się to niezwykle bulwersujące. Zawsze krzyczycie, że są układy gospodarcze, wypompowywane pieniądze poza polski system podatkowy, a tu wasz senator to robi i cisza. Trzeba rozwiązywać swoje sprawy, a nie pouczać innych - mówiła dziennikarka "GW".

Szczerski protestował przeciwko atakowi Wielowieyskiej. Jak stwierdził, nie chciałby, żeby gospodyni "Poranka Radia TOK FM" rozmawiała z nim jak z osobą "nierozumną". - Słyszałem kiedyś na antenie tego radia, jak pani cytowała swojego kolegę, że jak ktoś jest w PiS, to jest debilem, rozum stracił. Zrobiło mi się przykro wtedy.

- Nigdy nikogo nie nazwałam debilem - zapewniała Dominika Wielowieyska.

Inni działają gorzej

Poseł Szczerski nie ma wątpliwości, że zawieszenie Grzegorza Biereckiego w prawach członka klubu PiS to dobra decyzja. - Niektóre partie idą w zaparte, do końca bronią swoich ludzi. Albo zwalniają i dają intratne kontrakty. Jak w przypadku pocącego się posła Platformy Obywatelskiej, który świetnie żyje z kontraktów z PKP Cargo - stwierdził, przywołując sprawę byłego szefa klubu PO Zbigniewa Chlebowskiego, który stracił stanowisko po wybuchu w 2009 roku afery hazardowej.

"Nareszcie KNF wzięła za fraki SKOK-I, które chowają się pod politycznym parasolem PiS" BLOG>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (135)
Wielowieyska do Szczerskiego: Mówi pan, że nic nie wie. To irytujące, trzeba się było przygotować
Zaloguj się
 • adamofsky

  Oceniono 385 razy 343

  Szydło nie chciała się ośmieszyć, więc wysłała jakiegoś wioskowego głupka na swoje miejsce...

 • siwywaldi

  Oceniono 284 razy 274

  Jak poinformował w TOK FM Krzysztof Szczerski, Grzegorz Bierecki sam poprosił władze klubu PiS o zawieszenie go, w związku z informacjami, że wyprowadził ze SKOK- ów kilkadziesiąt milionów złotych, na konto spółki, której jest szefem
  ==================

  Jak bym zgarnął 60 baniek, to też bym się "zawiesił" i miał GŁĘBOKO W DUPIE Prezesa, kochany PiS, fotel w Senacie i całą tą "wielką polską politykę" :-)))

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 218 razy 210

  Szczerski stosuje metodę "3 małpek" nic nie widziałem, nic nie słyszałem i nic nie powiem - tylko po co w tym wypadku przyłazi do Wielowieyskiej.
  Wczoraj jako niesamowity sukces naszego przemysłu motoryzacyjnego uznano 14 milionów zysku fabryki Ursusa, a tu facet robi przelew 80 milionów na Luksemburg i nikt nic nie wie, co za bidusie ci politycy, nikt ich o niczym nie informuje :-)

 • marudna.maruda

  Oceniono 174 razy 164

  PiS z prezesem na czele znakomicie rozlicza wszystkich, potrafi znaleźć i skrytykować oraz nagłośnić każdą aferę i aferkę. I dobrze, bo mamy prawo wiedzieć, gdzie dzieje się źle. Ten sam PiS rządzony jednoosobowo przez prezesa ma wpadek wiele. Choćby madrycka wycieczka. Ale ta madrycka wycieczka to drobiażdżek w porownaniu z wyciągniętą aferą dot. SKOków. Nie wierzę, że można było pompować miliony jednoosobowo. Może jednak Kaczyński dokladnie przyjrzy się swoim członkom (nie, nie członki ciała mam na myśli) i przyzna, że dobre intencje i praworządność to coś bardzo od prawej i sprawiedliwej partii odległe.

 • flat-ower1

  Oceniono 165 razy 141

  Pieski pisowskie zaczynają ujadać. A ja czekam na moment jak mohery zaczną w panice wypłacać te swoje lokaty w SKOK i zobaczymy co będzie się działo. O Biereckim już od dawna jest głośno ale dla kaczorów był on wygodny. Lechu chronił go i kancelarię Jedlińskiego jak długo zył. Córeczka robiła tam chyba jakieś staże prawnicze czy aplikacyjne. Teraz to wypłynie !

 • cyklista

  Oceniono 134 razy 130

  Afera z Skokami i spółką w Luksemburgu jest znana od roku, była szczegółowo opisywana. To ja się pytam, dlaczego ten facet jeszcze nie siedzi? Po to - podobno - mamy rząd i opozycję, żeby jedni drugim patrzyli na ręce.

 • gspotsamurai

  Oceniono 131 razy 109

  Czy bez kasy z reklam SKOKów prawicowe dziennikarstwo będzie mniej "niezależne"?
  Bo bronić będą sponsora, to pewne. A najlepszą obrona jest atak: My mamy co prawda Biereckiego, ale co to jest 80mln przy zegarkach, ośmiorniczkach i mrożonych zarodkach?

 • skandynawek

  Oceniono 107 razy 101

  Za 20 milionow Euro bedace na koncie w Luksemburgu, mozna zyc na wysokim poziomie nie tylko Biereckiemu, ale jego dzieciom i wnukom. Oni nie beda musieli pracowac, wystarczy zyc z rentierstwa.
  Bierecki sie zawiesil i ma wszystko gdzies. W zasadzie w czasch PRL0u to by go nie zawiesili, a POWIESILI.
  Czekam na komentarz prezia i dudy.

 • arvelli_net

  Oceniono 109 razy 99

  ... gdyby pismo nie wyciekło do mediów to za kilka tygodni pis mówiłoby że biernacki nie jest już od dawna związany z pisem a w ogóle to się czepiacie, prezes za samą "ochranę" płaci kilka milionów rocznie (upsss, nie prezes tylko spółki, jakieś dziwne spółki) do tego trza doliczyć limuzyny, służących, kucharzy, kierowców... hmm, wiadomo, jak to człowiek pozbawiony rodziny, znajomych :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX