Korwin-Mikke: Jeśli wybory w październiku będą sfałszowane, to moi ludzie wyjdą na ulice

- To USA zrobiło Majdan, a teraz dąży do konfliktu - mówił kandydat na prezydenta Janusz Korwin-Mikke w TVN 24. Lider partii KORWiN sugerował też, że obawia się sfałszowania wyborów parlamentarnych. - Jeśli do tego dojdzie, moi ludzie wyjdą na ulice - oświadczył Korwin-Mikke.
POLUB NAS
Kandydat na prezydenta odniósł się do konfliktu na Ukrainie i wyraził zrozumienie dla strony rosyjskiej. - Rosja jest otoczona całkowicie bazami NATO, a nie ma żadnych baz rosyjskich wokół USA - mówił Korwin-Mikke w TVN 24. - Ja rozumiem Putina, przecież oni kiedyś byli imperium, a teraz się panicznie boją - dodał.

Zdaniem polityka Polska powinna zachować neutralność w konflikcie rosyjsko-ukraińskim. W związku z tym jako prezydent Korwin-Mikke dążyłby do przerwania szkoleń ukraińskich żołnierzy przez Polaków. - Niech sobie Ukraińcy pojadą na Litwę, tam chcą ich szkolić - stwierdził kandydat.

"Politycy z Kaczyńskim na czele to pieski Waszyngtonu"

Jak powiedział kandydat na prezydenta, mimo że Barack Obama może nie chcieć wysyłać broni na Ukrainę, to "są w USA bardzo silne kręgi dążące do wojny". Janusz Korwin-Mikke stwierdził, że nie widzi napięć między Polską a Rosją, a jeśli rosyjscy politycy krytykują naszych, to jest to uzasadnione.

- Jestem przekonany, że zdaniem rosyjskich polityków nasi politycy to "pieski Waszyngtonu". I mają rację - powiedział lider partii KORWiN. - Jeszcze bardziej niż premier Ewy Kopacz dotyczy to Jarosława Kaczyńskiego - dodał. Skrytykował on lidera PiS za poparcie dla idei armii europejskiej.

"Korupcja w polskim wojsku jest ogromna"

Korwin-Mikke stwierdził, powołując się na informacje od "wysokich rangą oficerów", że w polskich siłach zbrojnych jest bardzo duża korupcja. - Jeśli zwalnia się 15 tys. żołnierzy, a później zwiększa wydatki na wojsko, to znaczy, że nasi politycy i generałowie chcą brać łapówki - oświadczył.

- Jednak osoby, od których mam te informacje, nie wystąpią publicznie z obawy przed konsekwencjami - powiedział polityk. Kandydat na prezydenta skrytykował też potencjał polskiej armii. - U nas jest ze 100-tysięcznej armii 30 tysięcy żołnierzy, a reszta to gryzipiórki i bataliony kobiece - powiedział.

"Atakuję Komorowskiego, żeby zabrać głosy Dudzie"

Korwin-Mikke stwierdził, że jego głównym konkurentem w wyborach jest Andrzej Duda, ponieważ będzie z nim walczył o drugie miejsce. W związku z tym zamierza atakować głównie prezydenta Komorowskiego. - Atakując prezydenta, zabieram zwolenników Dudzie - oświadczył Korwin-Mikke.

- Mam realne szanse na pokonanie Dudy, o ile ten nie przekroczy 25 proc. w wyrobach - stwierdził kandydat, pytany o swoje szanse na drugą turę. Stwierdził, że jego prawdziwe poparcie widać na spotkaniach w terenie, kiedy zbierają się tysiące zwolenników, głównie ludzie młodzi.

"Jeśli wybory parlamentarne będą znowu sfałszowane, to ludzie wyjdą na ulice"

W kontekście październikowych wyborów do Sejmu i Senatu lider partii KORWiN wyraził obawę, że mogą zostać sfałszowane. - Były takie przypadki, że ludzie do mnie przychodzili, mówili, że głosowali całą rodziną, później w komisji było zero głosów na nasza partię - oświadczył.

- Jak wybory będą sfałszowane, to ludzie wyjdą na ulice i obalą tę władzę - powiedział Korwin-Mikke. - Nienawiść do rządu wśród młodych ludzi jest ogromna - dodał

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (16)
Korwin-Mikke: Jeśli wybory w październiku będą sfałszowane, to moi ludzie wyjdą na ulice
Zaloguj się
 • dz-99

  Oceniono 30 razy 12

  Wyjdą na ulicę i położą się na krawężniku. Jak Wipler.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 32 razy 10

  Moi ludzie wyjdą na ulicę... I będą mogli dojechać JEDNYM TRAMWAJEM

 • tegepe

  Oceniono 21 razy 7

  "... moi ludzie wyjdą na ulice". Hahahaha, megaloman się odezwał! Ilu on ma tych ludzi? Bojówkarzami straszy dziad przebrzydły, niewyżyty seksualnie dzieciorób. Stary a taki durny!

 • marudna.maruda

  Oceniono 34 razy 6

  śmieszny facet w śmiesznej muszce. Gimnazjalistów chce na ulicę wysyłać? toż oni nic innego nie robią, albo snują się po ulicach, albo po galeriach.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 31 razy 5

  czy można nawygadywać jeszcze więcej bredni niż ten stetryczały agent sowiecki, który nie wiedzieć czemu udaje ultra prawicowca a jest zwykłym kretynem, którego prostackie "recepty na życie łykają" zakompleksieni gimbusiarze

 • demolka666

  Oceniono 12 razy 4

  no jasne że będą sfałszowane :) już teraz ludzie tego poj...ba powinni wyjść na ulice i szturmować pałace władzy :)) nasz jurny korwin powinien zostać królem zgodnie z jego poglądami - potomków narobił co niemiara więc o sukcesję nie trzeba się będzie martwić :))

 • krukpl

  Oceniono 11 razy 3

  Tak niech twoi ludzie i ty wyjdą na ulice sam wyjdę by stanąć z policją by was powstrzymać choć wątpię by pomoc byłą konieczna najpewniej zrobię fotki i filmiki jak was aresztują .
  Polska się was nie boi !

  Niestety nawet dziś są osoby śniące o przeprowadzeniu październikowych rewolucji lub udanego puczu monachijskiego.
  Tym razem jest to Polska prawica

 • zelalem

  Oceniono 29 razy 3

  "...ludzie do mnie przychodzili, mówili, że głosowali całą rodziną, później w komisji było zero głosów na nasza partię"
  Na idiotów głosują idioci, nie ma się co dziwić, że nieprawidłowo wypełniają kartę i głos nieważny....

 • cynnik2

  Oceniono 12 razy 2

  Przy Korwinie, ogórkowej Blondie, Dudziu i pozostałych to Wielki Gajowy jest poważnym mężem stanu.
  Co za czasy. Na kogo głosować? Najlepiej byłoby zlikwidować ten urząd prezia, bo to robi się kabaret. Brak powagi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX