Bierecki pisze list do Błaszczaka. Wróci do PiS? Paradowska: Okazuje się, że sprawy SKOK-ów nie ma. Wszystko się rozmyje

Senator Grzegorz Bierecki domaga się powrotu do klubu PiS. Został w nim zawieszony w związku z zarzutami o nieprawidłowości w SKOK. - Ciekawa będzie sprawa. Okazuje się, że właściwie nie ma sprawy SKOK-ów. Gdzieś się to wszystko rozmyje - komentowała w Poranku Radia TOK FM Janina Paradowska.
Zawieszony w prawach członka klubu parlamentarnego PiS senator Grzegorz Bierecki napisał list do Mariusza Błaszczaka, szefa klubu, w którym pisze, że nie ma podstaw, by nadal był objęty karą. Zaznacza, że "nie przedstawiono mu zarzutów" w sprawie nieprawidłowości wokół SKOK.

"Ze SKOK-ami generalnie nie mamy problemów"

List opublikował portal Wpolityce.pl. - Sprawy, które podnosił szef KNF w liście do najważniejszych osób w państwie, są podobno stare, a Bierecki jest jak najbardziej OK - streściła treść komunikatu Janina Paradowska w Poranku Radia TOK FM. - Ze SKOK-ami generalnie nie mamy problemów. Coś tam zbankrutowało, fundusz gwarancyjny wypłacił parę miliardów, pewnie wypłaci następne. A Bierecki właściwie przyznaje, że zawiesił się bez znajomości zarzutów szefa KNF - dodała publicystka.

Bierecki odnosi się w liście do zarzutów, jakoby wyprowadził majątek z fundacji kontrolującej SKOK. "W mediach pojawia się argument, że pieniądze Fundacji powinny być przeznaczone na pokrycie strat upadających kas, w szczególności SKOK Wołomin. Takie działanie wymagałoby posiadania przez Fundatora i zarząd Fundacji wehikułu czasu; rozporządzenie majątkiem Fundacji nastąpiło w grudniu roku 2010, SKOK Wołomin upadł w lutym 2015" - pisze senator. - Przecież senator Bierecki nie ma zdolności profetycznych - przyznała Paradowska. Pisząca o sprawie "Gazeta Wyborcza" zauważa zaś, że Biereckiemu nie stawiano zarzutów w związku z upadkiem SKOK Wołomin.

"Czy prezes odetnie Biereckiego?"

- Ciekawa będzie sprawa. Okazuje się, że właściwie nie ma sprawy SKOK-ów. Gdzieś się to wszystko rozmyje - stwierdziła prowadząca Poranek Radia TOK FM. - Zobaczymy, czy pan prezes będzie chciał odciąć senatora Biereckiego. Nie tyle za SKOK-i, to przecież drobiazg, ile za ambicje. Bo ambicje były, było się kuluarowym kandydatem na prezydenta. Czy to jest do wybaczenia? - pytała Paradowska.

Przed tygodniem tygodnik "Wprost" napisał, że senator PiS i "twórca SKOK-ów Grzegorz Bierecki wyprowadził kilkadziesiąt milionów złotych do spółki, której dziś jest właścicielem i prezesem". Takie wnioski - napisał tygodnik - "płyną z pisma, które szef Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak wysłał do najważniejszych osób w państwie". "Gazeta Wyborcza" poinformowała, że list szefa KNF otrzymali: premier Ewa Kopacz, marszałek Senatu oraz szefowie CBA i ABW.

Bierecki został zawieszony w prawach członka klubu parlamentarnego PiS. Szef klubu Mariusz Błaszczak zwrócił się do senatora o wyjaśnienia w związku z publikacjami mediów nt. SKOK. Bierecki, który nie jest członkiem PiS, ale był członkiem klubu parlamentarnego partii, sam wnioskował o zawieszenie.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (78)
Bierecki pisze list do Błaszczaka. Wróci do PiS? Paradowska: Okazuje się, że sprawy SKOK-ów nie ma. Wszystko się rozmyje
Zaloguj się
 • cuckold67

  Oceniono 79 razy 55

  No nie przedstawiono mu zarzutów , bo chroni go immunitet . Ale hola-hola , jeszcze wszystko przed senatorem . Mam nadzieje , że niebawem "zagości" na Rakowieckiej , podobnie jak Marcin P. w piotrkowskim areszcie ( bez wyroku siedzi już prawie dwa lata ). Amber Gold to tylko "aferka" w porównaniu do Skoków ( na kasę ) .

 • marudna.maruda

  Oceniono 68 razy 54

  Kilkadziesiąt milionów to drobiazg. Z łatwością oddamy je wszyscy w postaci funduszów gwarancyjnych. A prezes nadal będzie trąbił, że jest jedynie prawą i sprawiedliwą partią, a jego ludzie wierzący, więc poza podejrzeniami.

 • rbik53

  Oceniono 62 razy 50

  ... no trudno... skoro napisal list, to trzeba go odwiesic... zwlaszcza, ze moze zaczac gadac....

 • zelalem

  Oceniono 64 razy 46

  Bierecki pisze:
  Jak mnie wyrzucicie, to opublikuję wasze pożyczki!

 • maura4

  Oceniono 57 razy 43

  Nawet bym nie pomyślała, że pan Bierecki natrzepał tyle kasy na biedzie, na polskiej biedzie.Chyba nie byłoby to możliwe, gdyby nie rozpostarty ogromny pisowski parasol.
  70 mln wyprowadzone za granice, a i majątek osobisty Biereckiego niczego sobie. A my pokrywamy straty SKOK. Naprawdę coś z polskim prawem jest nie tak. Jest po prostu słabe, dające możliwość cwaniakom do prawnych oszustw. Ustawionym cwaniakom.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 48 razy 34

  Ze SKOK-ami generalnie nie mamy problemów. Coś tam zbankrutowało...
  ----------
  3 000 000 000 PLN, tyle na razie kosztowało to coś co zbankrutowało, w paru krajach na świecie, gdyby nie popełnił samobójstwa po czymś takim to zostałby albo powieszony, albo rozstrzelany w publicznej egzekucji na stadionie....
  a u nas, w kraju podobno niedemokratycznym (jak twierdzi PiS) : "Chłopaki nic się nie stało... chłopaki nic się nie stało!"

 • a.s.101

  Oceniono 36 razy 32

  Ciekawe gdzie podziały się komentarze miłośników SKOK?

 • kolega77

  Oceniono 47 razy 29

  PiS -u SKOK na kasę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX