"Pytając o euro, Duda walczy o głosy eurosceptyków". To także próba "przykrycia" sprawy SKOK-ów

"Krytyka wprowadzenia euro nie jest ryzykowna. Polski euroentuzjazm nie jest stuprocentowy" - mówi Rafał Chwedoruk w rozmowie z "Rz". Według politologa temat wprowadzenia euro nie rozstrzygnie o losach kampanii. Dla większości Polaków wejście do strefy euro to sprawa bardzo odległa. Wg informacji "Rz", wywołując temat euro, PiS chce odciągnąć uwagę od niewygodnej dla partii sprawy SKOK-ów.


Andrzej Duda zaczął grać w kampanii prezydenckiej "europejską kartą". Wezwał prezydenta Komorowskiego do zajęcia stanowiska w sprawie wejścia Polski do strefy euro. Sam skrytykował pomysł przyjęcia europejskiej waluty. Jak stwierdził, euro oznacza drożyznę, a złoty w czasach kryzysu w eurozonie jest "amortyzatorem".

"To próba zebrania wokół siebie wyborców, którzy są najmniej przychylni Unii Europejskiej" - komentuje w rozmowie z "Rzeczpospolitą" politolog Rafał Chwedoruk.

Jak ocenia, krytykowanie wejścia Polski do strefy euro to nie jest ryzykowna gra. Bo "polski euroentuzjazm nie jest stuprocentowy".

"Jesteśmy euroentuzjastami na poziomie historycznych symboli czy postrzegania Polski jako części Zachodu. Ale w innych kwestiach, np. gotowości poświęcenia się dla abstrakcyjnie pojętej idei europejskiej, zaczynamy myśleć racjonalnie. Nie przez przypadek większość Polaków jest przeciwko wprowadzeniu euro, a ostatni kryzys tylko ten dystans umocnił" - przypomina Chwedoruk.

Jednak zdaniem politologa temat euro nie będzie decydował o losach wyborów prezydenckich. "Bo dla większości obywateli to jednak sprawa odległa. Nikt odpowiedzialny nie mówi o tym, że wejście do strefy euro jest w ogóle możliwe w ciągu następnej kadencji Sejmu" - uważa rozmówca "Rz".

"W tym pytaniu jest zawarte wszystko. Cały Duda, polityk, który ma Polaków za idiotów" BLOG>>>

Euro ma "przykryć" sprawę SKOK-ów

Według informacji dziennikarzy "Rz" temat wejścia Polski do strefy euro nie przez przypadek pojawił się teraz. Ma to być sposób "przykrycia" niewygodnego dla PiS tematu SKOK-ów. Temat ma być w kampanii Andrzeja Dudy "kontynuowany do Wielkanocy".

Sztabowcy PiS szukali mocnego tematu na kampanię, bo wiedzą, że w tym tygodniu mogą się pojawić w mediach kolejne teksty dotyczące nieprawidłowości w SKOK-ach.

"W tym pytaniu jest zawarte wszystko. Cały Duda, polityk, który ma Polaków za idiotów" BLOG>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (196)
"Pytając o euro, Duda walczy o głosy eurosceptyków". To także próba "przykrycia" sprawy SKOK-ów
Zaloguj się
 • pollion1

  Oceniono 230 razy 168

  Przecież to Duda jako prawnik + Kaczyńskiego występował w sprawie skoków i weta !
  Amnezja prawnika i kandydata jest niebezpieczna dla przyszłego wodza jeszcze zapomni w jakim kraju żyje i jak kurczowo trzymał się łapami kancelarii prezydenta pomimo już nowego (Komorowskiego) nie chciał się wyprowadzać uważając że duch małego rycerza będzie wieczny

 • ciemnyluddd

  Oceniono 196 razy 138

  Fikcyjny kandydat prowadzi równie...f i k c y j n ą... kampanię wyborczą.

 • auro35

  Oceniono 205 razy 135

  A jak sprawa euro nie przykryje afery ze SKOKAMi to pisowcy zarzuca Komorowskiemu, ze połknął Czerwonego Kapturka. Ciemny lud głosujący na PIS uwierzy, tak jak w inne kosmiczne bzdury wybelkotane przez Dude.

 • caards

  Oceniono 140 razy 110

  Zdaje się, że Duda jest euroosłem i zgarnia niezłą kasę w euro. Nie brzydzi się? A może wymienia euro na złote w SKOK-ach po swoim kursie?

 • szpr

  Oceniono 103 razy 83

  Brawo panie Duda za ujawnienie swojej prorosyjskiej sympatii!!! Gratuluje, że nie musimy się domyślać tylko jawnie się pan określił.

  Pozdrowienia dla prezesa i Waszych kolegów z Unii Euroazjatyckiej.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 75 razy 61

  Ciemny lud pisowski i tak nie skuma że nawet gdybyśmy podjęli jednogłośnie w referendum decyzję o wejściu do strefy euro, to technicznie było by to możliwe najwcześniej w 2018 /2019 roku...
  Więc pitolenie Dudy o Euro, to kolejna zagrywka pod eurosceptyczna pisowska publiczke

 • konfuziussagt

  Oceniono 79 razy 59

  Poza konsekwencjami politycznymi PiS-owskie SKOKI na kase
  musza znalezc final w sadzie.
  Natomiast gra PiS w nacjonalistyczny antyeuropejski grajdolek
  zagraza zywotnym interesom Polski.

  Kierunek wytyczony przez Prezesa totalnie skompromitowal Putin,
  a izolacjonistyczne rozroby PiS sluza Putinowi i groza utrata suwerennosci.

 • lewulka

  Oceniono 66 razy 52

  Jestem kompletnym debilem, nie kumam niczego, chodzę grzecznie do kościoła.
  To są wystarczajace powody żeby głosować na Dudę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX