"PiS krzyczy o układach, a w rzeczywistości od dawna je tworzy. Gazet nie stworzyli, ale trochę się wzbogacili"

- Lubię słuchać, jak prawicowcy zarzucają twórcom "GW", że przejęli coś, co było dobrem całej opozycji. Jarosław Kaczyński przejął "Tygodnik Solidarności" i "Ekspress Wieczorny". Mógł z tych gazet uczynić fantastyczne media, ale wszystko zostało zepsute - ocenia Dominika Wielowieyska. Dziennikarka przypomniała w TOK FM, jak środowisko Jarosława Kaczyńskiego "uwłaszczyło się na nieruchomościach". Choć od lat piętnuje wrogie układy.
Rafał Kalukin przypomina, że dla Jarosława Kaczyńskiego "walka z układem" jest od lat jednym z najważniejszych haseł politycznych. Tylko jak ocenia dziennikarz "Newsweeka", gdy prezes PiS wskazuje wrogi układ, możemy być pewni, że prędzej czy później stworzy układ własny".

"Z jedną różnicą, układ Kaczyńskiego będzie realny. Reprodukowanie na własny użytek patologii, którą oficjalnie się zwalcza, to specyficzny rodzaj politycznej hipokryzji. Od samego początku towarzyszy ona drodze Jarosława Kaczyńskiego" - napisał Kalukin. I przypomniał m.in. spółkę Telegraf i SKOK-i.

- Rzeczywiście, PiS bardzo dużo krzyczy o układach, ale w rzeczywistości od dawna je tworzy - komentowała w TOK FM Dominika Wielowieyska.

Według dziennikarki "Gazety Wyborczej", podstawowy problem, jaki dotyczy majątku, który stał się własnością najpierw Porozumienia Centrum, a teraz PiS, polega na tym, że ludzie związani z Jarosławem Kaczyńskim nie potrafią gospodarować tymi dobrami.

- Lubię słuchać, jak prawicowcy zarzucają twórcom "Gazety Wyborczej", że przejęli coś, co było dobrem całej opozycji. Przypomnę, że Jarosław Kaczyński przejął "Tygodnik Solidarność" i "Ekspress Wieczorny". Mógł z tych gazet uczynić fantastyczne media, ale oczywiście wszystko zostało zepsute. Bo ludzie tego środowiska nie potrafili zbudować porządnej gazety. Choć mieli taki sam potencjał zaufania jak "Gazeta Wyborcza". Nie zmienia to tego, że udało im się uwłaszczyć na rozmaitych nieruchomościach. Te wszystkie spółki oplatające PiS to pokazują. Co prawda więc gazet nie stworzyli, ale chociaż trochę się wzbogacili - oceniła gospodyni "Poranka Radia TOK FM".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (21)
"PiS krzyczy o układach, a w rzeczywistości od dawna je tworzy. Gazet nie stworzyli, ale trochę się wzbogacili"
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 67 razy 65

  Telegraf, Skoki i sporo innych podobnych...To wszystko "w imię boże" i nie "moskiewskim" sądom to oceniać...

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 57 razy 53

  podstawowy problem ... polega na tym, że ludzie związani z Jarosławem Kaczyńskim nie potrafią gospodarować tymi dobrami...
  ------
  bo Kaczyński i jego otoczenie działają w myśl klasyka: "co by tu jeszcze spieprzyć panowie, co bytu jeszcze?" co udowodnili w ciągu 2-letnich nieudolnych rządów i 8-lecia bytowania w dobrze "smarowanej" m. in przez SKOKi opozycji...
  Prezes jest trochę jak taki anty-król Midas, czego się nie dotknie, to wszystko to zamienia się w gó... :-)

 • arvelli_net

  Oceniono 41 razy 39

  ... zagadką to nie jest że tworząc układy stają się podejrzliwi i stosują podsłuchy czy prowokacje! Tam każdy jest szpiegiem i agentem, kaczyński dobrze o tym wie i chwała Wielkiemu na Niebiesiach że Nas w tym tyglu ze smoła nie ma :) jest za to cała gromadka frustratów :)

 • maura4

  Oceniono 36 razy 30

  Czy ktoś potrafi wskazać jednego polityka w tym kraju, któremu bardziej zależy na Polsce i Polakach, niż na własnej karierze, władzy, ustawianiu rodziny i znajomych ?
  Dzisiejszy artykuł w Wyborczej o prezydencie Stefaniuku z nadania PiS, człowieku Biereckiego pokazuje jak niszczy się państwo i społeczeństwo na poziomie lokalnym. Jak wyprowadza się kasę miejską do zaprzyjaźnionych spółek. Pieniądze, które powinny pracować na rzecz mieszkańców Białej Podlaskiej wypływają z miasta i to chyba na podstawie niejasnych procedur.
  Pan Kaczyński zachwalał pana Stefaniuka przed wyborami jako tego, który dokona moralnego przełomu w sprawowaniu władzy, a sam Stefaniuk twierdził, że zlikwiduje układy i układziku. Zapomniał tylko dodać, że zastąpi je swoimi układami.
  Stefaniuk z Pisem zniszczą to miasto.
  Jestem pewna, że pod koniec kadencji mieszkańców będzie znaczniej mniej, niż na początku, ale przybędzie trochę mocno wzbogaconych na współpracy z tym miastem, jednak nie jego mieszkańców.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 30 razy 20

  Zaraz tutaj...ZARYCZY...nasza Piąta Kolumna... "Po co nam te patrioty i tak z Rosją wojny nie wygramy"... Precz z amerykańskim imperializmem...itp itd,,

 • dezyd

  Oceniono 11 razy 3

  Dokładnie tak.

 • magda-warszawianka

  Oceniono 20 razy -20

  W 1980 r. komunistyczne władze panicznie bały się słowa ,,Solidarność '' Przez wiele lat w w Polsce panicznie boją się nazwy - Fundacja Pro -Civili, a jeszcze bardziej z dopowiedzeniem, założonej przez WSI.

 • representation1

  Oceniono 58 razy -46

  GW i ToKFM wycofują się nagłaśniania afery SKOKów
  --------------------------------------------------------------------
  Bo to jest nowa afera PO. Przez ostatnie 2 lata rządzący nic nie robili, żeby ukrócić wyprowadzanie miliardów ze SKOK Wołomin. Kradła mafia wołomińska i ludzie z WSI, kumple Komorowskiego. Teraz płaci Bankowy Fundusz Gwarancyjny, czyli przeciętny, uczciwy klient banków.

  Teraz cyngle i cyngielki szukają rozpaczliwie innych tematów. Afera SKOK okazała się mieczem obosiecznym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX