Leszek Miller rozprawia się z Napieralskim. I w TOK FM odpowiada na jego utyskiwania: "Przestań się mazać"

- Grzegorz Napieralski opowiada, że jest przeze mnie kneblowany, a tymczasem nie wychodzi ze studiów radiowych, studiów telewizyjnych - wytknął w Poranku TOK FM Leszek Miller, przewodniczący SLD. - Powiem szczerze: dalsze losy Grzegorza Napieralskiego mają znaczenie tylko i wyłącznie dla niego. Szkoda czasu, nie ma sensu się tym zajmować.
Grzegorz Napieralski, b. szef SLD, nie będzie mógł przez 3 lata sprawować żadnych funkcji w Sojuszu - tak zdecydował na początku tygodnia krajowy sąd tej partii. Napieralski, komentując tę decyzję, powiedział, że SLD staje się partią dyktatorską i że nie chce być w takiej partii.

- Przestań się mazać, "chłopaki nie płaczą" - odparł na utyskiwania Napieralskiego obecny szef Sojuszu Leszek Miller w TOK FM. - Powiem szczerze: dalsze losy Grzegorza Napieralskiego mają znaczenie tylko i wyłącznie dla niego. Szkoda czasu, nie ma sensu się tym zajmować - dodał.

Leszek Miller kontra Grzegorz Napieralski

Już w styczniu Napieralski został zawieszony przez zarząd krajowy SLD w prawach członka partii za krytyczne wypowiedzi pod adresem SLD i działanie na jego szkodę. Zarzucano mu m.in., że w swych wypowiedziach oceniał, że partia nie ma już szans i trzeba zakończyć jej działalność. Teraz został ukarany przez sąd partyjny zakazem sprawowania funkcji w Sojuszu.

- Niedawno odbyło się spotkanie Grzegorza Napieralskiego z sądem partyjnym. Sąd okazał się bardzo wyrozumiały, bo jak pamiętam czasy, kiedy Napieralski był szefem SLD, to gdy rozwiązywano organizację warszawską, to zawieszano ludzi tylko dlatego, że pytali, co się stało z pieniędzmi ze sprzedaży centrali na Rozbrat.

A twierdzenia Napieralskiego, jakoby to on wyciągnął Millera z politycznego niebytu? - Nie przeczę, że kiedy obraziłem się na SLD i próbowałem robić karierę polityczną bez SLD, to przekonałem się wtedy, że można mieć duże nazwisko, ale jak się nie jest na właściwej liście, to nie ma żadnych sukcesów. Polska droga polityczna usłana jest szkieletami ludzi, którzy myśleli, że znaczą więcej, niż znaczą - podkreślił.

SLD w zaniku?

Miller odniósł się też do zarzutów, że prowadzi SLD do upadku. - Zanik SLD wygląda w ten sposób, że bez większego problemu zebraliśmy ponad pół miliona podpisów dla naszej kandydatki; że wszystkie nasze struktury prowadzą prace na rzecz jej jak najlepszego wyniku. Ten zanik polega na tym, że niemal codziennie prezentujemy jakieś propozycje programowe - oponował.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (25)
Leszek Miller rozprawia się z Napieralskim. I w TOK FM odpowiada na jego utyskiwania: "Przestań się mazać"
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 53 razy 23

  Trzeba już na głowę upaść, aby będąc na takim poziomie rankingu popularności jak SLD, robić takie numery jak z Ogórek czy z Napieralskim. Zdaje się że Miller już drugi raz... "WYPROWADZA SZTANDAR"

 • smiki48

  Oceniono 28 razy 4

  niedługo wymrze pokolenie komunistów z czasów PRL, a ich następców będzie znacznie mniej i dlatego SLD upadnie. Młodsze pokolenia nie chcą na siłę wracać do PRL i mają inny wybór.
  A swoim postępowaniem Miler dowiodł, że jest po prostu małym cwaniaczkiem, dla którego stosunki koleżeńskie są g..o warte, i dla osiągnięcia swojego prywatnego celu poświęci wszystko. Nawet tych, dzięki którym zaistniał.

 • podchorazyzawszezdazy

  Oceniono 2 razy 2

  Ma rację Leszek. Za młody jest na Heroda.

 • jakub1975wawa

  0

  gdyby nikt go nie znał to można go uznać za twardziela stulecia, ale jak do tej pory najtwardsza jego czescia ciala jest jezyk, rzecz moze przydatna w łozku w polityce tylko do czasu :-))

 • 0721x

  Oceniono 8 razy 0

  każdy dobry uczynek zostanie pokarany - po coś napieralski wyciągał sekretarzynę z samoobrony ?

 • lolantypopulista

  Oceniono 1 raz -1

  leszku milerze jestes durniem, zlodziejem i czyms co niszczy lewice... wypie...j dymac kozy ku... jedna

 • cracovia.figiel

  Oceniono 5 razy -1

  Szef SBU Walentin Naliwajczenko stwierdził, że zbrodnicze organizacje OUN i jej zbrojne skrzydło UPA stanowią wzór tego jak powinna być organizowana jego służba. Za szczególnie inspirujące uznał doświadczenie złowrogiej Służby Bezpeky OUN-UPA. Służba Bezpiczeństwa OUN była najbardziej okrutną z agend OUN. Choć miała zajmować się wywiadem i kontrwywiadem koncentrowała się nie tylko na wyszkiwaniu agentów wrogich służb w szeregach OUN, ale też na terroryzowaniu ludności cywilnej, także ukraińskiej, podejrzanej o brak entuzjazmu dla działań OUN-UPA. Jej "śledczy" często stosowali tortury, po czym sami wydawali wyroki, najczęściej śmierci. Egzekucje często przeprowadzano publicznie dla zastraszenia miejscowej ludności.

 • lolantypopulista

  Oceniono 2 razy -2

  lechu lechu gdzie twoja broda... dobrym dziadem jestes... teraz Twoja pora... wsadz sobie pyrke w zadek i udawaj wiekszy pe-er-elko obsraj zadek

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX