"Ja sobie ust kneblować nie dam". Napieralski i Rozenek myślą o nowej partii

Na razie jest wyrok sądu partyjnego SLD dla Grzegorza Napieralskiego: trzy lata bez możliwość pełnienia funkcji w SLD. Jednak były szef Sojuszu nie składa broni, mówi, że nie da sobie kneblować ust, i - jak pisze "Gazeta Wyborcza" - razem z Andrzejem Rozenkiem myślą o nowej partii, bo stowarzyszenie już jest.
POLUB NAS
Napieralski został w styczniu zawieszony przez zarząd krajowy SLD w prawach członka partii za krytyczne wypowiedzi pod adresem SLD i działanie na jej szkodę. Zarzucano mu m.in., iż w swych wypowiedziach oceniał, że partia nie ma już szans i trzeba zakończyć jej działalność. Sprawa została też skierowana do rozpatrzenia przez krajowy sąd partyjny, który w poniedziałek zdecydował, że b. szef SLD nie będzie mógł przez trzy lata pełnić funkcji w partii.

Leszek Miller rozprawia się z Napieralskim. I w TOK FM odpowiada na jego utyskiwania: "Przestań się mazać"

"Objaw słabości Millera"

Według Napieralskiego "po to idzie się do polityki, by pełnić funkcje publiczne, ale też polityczne, bo tylko te funkcje dają możliwość zmiany świata na lepsze". - Uniemożliwienie mi pełnienia takich funkcji to jest coś, czego ja nie akceptuję, co jest dla mnie kuriozalne, nierozsądne. Ten wyrok pokazuje słabość Leszka Millera, jakąś zawiść, i ja sobie kneblować ust nie dam - mówi były lider Sojuszu i dodaje, że najprawdopodobniej odwoła się od decyzji sądu partyjnego - mówi.

Napieralski i jego zwolennicy nie zamierzają jednak tracić czasu. Według "Gazety Wyborczej" 18 działaczy SLD ze Szczecina, czyli rodzinnego miasta Napieralskiego, oraz osoby bezpartyjne już powołali stowarzyszenie - Polskie Forum Samorządowe.

- Poniedziałkowy wyrok sądu partyjnego w sprawie Grzegorza Napieralskiego tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że zrobiliśmy słusznie, powołując to stowarzyszenie - podkreśla Piotr Kęsik, przewodniczący lewicowego Polskiego Forum Samorządowego, były radny Szczecina. - Zapraszamy wszystkich zawieszonych w SLD, ukaranych przez sąd partyjny, wszystkich, którzy czują, że w SLD nie mogą realizować swoich pomysłów - dodaje Kęsik w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Ale stowarzyszenie to dopiero początek. Plany są znacznie ambitniejsze. Politycy i działacze lewicowi z różnych środowisk chcą powołać nowa partię i nowe koło poselskie w Sejmie, i to jeszcze przed wyborami prezydenckimi.

Partia to przyszłość. Przyszłość to partia

Wśród osób, które myślą o nowej formacji, jest Andrzej Rozenek. Były polityk Twojego Ruchu w rozmowie z portalem Gazeta.pl mówi wprost, że jest zainteresowany, ale przyszłą partią.

- To jest zaledwie stowarzyszenie, a przyszłość to partia. Prowadzimy w tej chwili intensywne rozmowy. Jest jeszcze za wcześnie, żeby mówić o konkretach, ale myślę, że koniec kwietnia to jest taka dobra data, by coś ogłosić - wyjaśnia Rozenek.

To może oznaczać, że naszej scenie politycznej, jeszcze przed wyborami prezydenckimi, powstanie nowa formacja lewicowa.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (27)
"Ja sobie ust kneblować nie dam". Napieralski i Rozenek myślą o nowej partii
Zaloguj się
 • xvq111

  Oceniono 22 razy 22

  Od dawien dawna wiadomo ,że w kupie siła mości...nowie. Każdy nawet dziecko to wie oprócz naszych inteligentnych i najmądrzejszych polityków.
  Co chwila dowiadujemy się , że partie u nas się dzielą , powstają nowe i tak w kółko .Małe i cherlawe wymysły silnych osobowości rozdrabniają nam naszą scenę polityczną raz po raz . Dokąd to nas doprowadzi ? Obawiam się , że do całkowitej polaryzacji sceny politycznej na której istnieć będzie PO ( partia interesów ) , PiS ( sekta smoleńska ) i PSL ( chłop upaństwowiony ) . Taki podział źle wróży nam obywatelom niestety .

 • oswiecony19

  Oceniono 23 razy 19

  Polska lewica ma prawie płaskie EKG i jest już w stanie agonalnym.
  Potrzeba rewolucji jak PRAWYBORY na lewicy i ZJEDNOCZENIE SLD i Twojego Ruchu oraz mniejszych lewicowych formacji w JEDNĄ partię.

 • Oceniono 19 razy 17

  Polska to jeden burdel polityczny---albo pissuaczyki + powsiaki bez żenady liżą czarne d..y albo śmieszna pseudolewica która nie może się zjednoczyć w walce z klerykalizmem..... 80% ich też boi się czarnej mafi --- czemu to i sam diabeł nie wie
  Nie ma jasnej i wyraźnej opcji walki i programu ...palikoty weszli do sejmu i też im koryto zamieszało w łepetynie- vide Nowicka -........A patrząc na poparcie jakie ma korwinek to już ręce opadają na głupotę naszego narodu --zwłaszcza młodzieży-- przecie to jest bufonada i rozdawalnictwo tego czego nie ma.....żal d..ę ściska jak się patrzy na tych naszych "polityków"

 • much0m0r.sr0m0tnik0wy

  Oceniono 29 razy 15

  Napieralski masz problem w tym, że nie masz niczego sensownego do zaproponowania. NICZEGO!!!!

 • Andrzej Lisiak

  Oceniono 26 razy 12

  Napieralski, Rozenek, Kalisz i Nowicka założą partię składającą się z samych wodzów i przetrwają do momentu kiedy się pożrą o jedynki na listach.

 • andrzejadamski1

  Oceniono 8 razy 6

  A co to za lewica co wczoraj jest antyklerykalna a potem daje nogę do partii głosujących za donacjami publicznymi na Świątynię O.B. ?
  Co to za lewica, która opowiada się za cięciami socjalnymi ?

 • bikronma

  Oceniono 16 razy 4

  Jeśli w tej partii pojawi się: pan Kalisz specjalista od luksusowych samochodów Jaguar, pan Rozenek -głosował za podniesieniem wieku emerytalnego do 67 lat i im podobni, to taka partia powinna się nazywać Lewica Kawiorowa. Tacy ludzie z prawdziwą lewicą nie mają nic wspólnego. Najbliżej im do neoliberalnego Towarzystwa Politycznego Wzajemnej Adoracji pod nazwą Platforma Obywatelska. Są najlepszymi specjalistami od ośmiorniczek i drogich trunków i cygar. Lewicy kawiorowej będzie z nimi "po drodze".

 • robert9998

  Oceniono 2 razy 2

  Panowie Napieralski i Rozenek,którzy kilka miesięcy temu,mówili o sobie w niewybrednych słowach. Stworzą partię liberalną ,jaką były KLD,czy UW.
  Pan Rozenka za podniesieniem wieku emerytalnego do 67lat.
  Pan Napieralski,który za ekspertów weźmie sobie takich wrażliwych ludzi,jak Jeremi Mordasewicz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX