Grzegorz Braun: Na 1050-lecie chrztu Polski - 1050 katolickich szkół i polskich strzelnic w polskich parafiach w Polsce [KWESTIONARIUSZ]

Grzegorz Braun odpowiedział tylko na część pytań z naszego kwestionariusza. Bo - jak mówił podczas wizyty w "Poranku Radia TOK FM" - "nie odpowiadam na ankiety w trybie nagrywania do montażu". Kandydat na prezydenta i reżyser dokumentalista jest zwolennikiem ograniczenia roli państwa. Stanowczo sprzeciwia się in vitro, które w rozmowie z Karoliną Lewicką i Janem Wróblem nazwał "procedurą zootechniczną".
Czy jest pan zwolennikiem podatku liniowego czy progresywnego?

Z zasady jestem zwolennikiem wolności gospodarczej, a podatek od dochodów osobistych uważam za formę penalizacji przedsiębiorczości i zapobiegliwości. Gdyby to ode mnie zależało, w ogóle bym wyeliminował podatek od dochodów. Ale z dwojga złego wolę podatek linowy, bo zawsze lepsze jest to, co proste. Dobrym punktem odniesienia jest podatek pogłówny. To lepsze rozwiązanie dla myślenia o kształcie życia gospodarczego w normalnym państwie niż ten stopień komplikacji, z którym mamy do czynienia.

Czy jest pan zwolennikiem in vitro?

W odróżnieniu od większości uczestników debaty publicznej i większości moich kontrkandydatów nie opieram się na propagandzie przemysłu in vitro, tylko na znajomości faktów, którą mam z osobistego kontaktu z ludźmi, którzy pracowali przy tej procedurze.

To jest proceder niegodziwy, ponieważ nie ma in vitro bez selekcji. Jeśli godzimy się na selekcję życia na tak wczesnym etapie, to nasz sprzeciw wobec aborcji, eutanazji traci logikę.

Czy jest pan zwolennikiem religii w szkołach publicznych?

Proponuję na 1050-lecie chrztu Polski - 1050 katolickich szkół i polskich strzelnic w 1050 polskich parafiach w Polsce.

Czy w związku z tym dzieci osób niewierzących będą miały inne szkoły?

To jakieś kompletne nieporozumienie. Uważam, że państwo w ogóle nie powinno się zajmować organizowaniem jakichkolwiek usług; czy to edukacyjnych, czy to artystycznych. Państwo nie powinno zajmować się tymi sprawami.

Wierzę, że każdy potrafi najlepiej rozeznać, czego potrzebuje jego dziecko. Jestem zwolennikiem prawa rodzicielskiego.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (72)
Grzegorz Braun: Na 1050-lecie chrztu Polski - 1050 katolickich szkół i polskich strzelnic w polskich parafiach w Polsce [KWESTIONARIUSZ]
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 104 razy 56

  Wylacznie z LEKCJAMI RELIGII...Fizyka matematyka czy chemia tylko ... oglupiaja. ...Co widac dobitnie w przypadku... Zamachu Smolenskiego...

 • zorn.gottes

  Oceniono 118 razy 46

  cymbałowi już zwykła strzelnica nie wystarcza. musi to być polska strzelnica.
  czyli przed każdą oddaną serią należy odśpiewać rotę, hymn lub boże coś polskę.
  a po zakończeniu, amen lub tak mi dopomóż bóg.
  braunie ty durny, tobie już bóg nie pomoże.

 • hippolitkwas1

  Oceniono 82 razy 44

  Strzelnic ?
  Nie kortów tenisowych ?
  A może przy każdej szkole rekonstrukcyjny pułk dragonów NMP ?

 • ekomorda

  Oceniono 77 razy 37

  Tutaj naprawdę nie ma co komentować ani pastwić się nad tym panem.

 • g0straight0n

  Oceniono 75 razy 35

  Następny, któremu peron już dawno odjechał..

 • getz54

  Oceniono 101 razy 33

  Braun jest radykalny jak Kaczyński, jest mutantem Macierewicza, Pawłowicz, Brudzińskiego, Ziobry i całej tej PiS-owskiej zgrai. Czy Duda czy Braun te same tresci, to samo zagrozenie dla Polski. Wyjście jest jedno, nie głosowa na katolicką prawicę ani ich potencjalnych koalicjantów z SLD.

 • krukpl

  Oceniono 41 razy 27

  Ja w szkołach itd katolickich nie widzę nic złego tylko że wychodzą na jaw patologie których tam być nie powinno , szkoły obecnie służą do wmawiania pewnej wersji katolicyzmu bardzo szkodliwej o której mówiono w zeszłym tyg na pewnej debacie . zatarto historię przed chrztem w zasadzie mało wiadomo o kulturze religiach tych terenów masa została zniszczona i za to należą sie przeprosiny e strony kościoła

 • say69mat

  Oceniono 39 razy 23

  @gazwyb.pl:
  Grzegorz Braun: Na 1050-lecie chrztu Polski - 1050 katolickich szkół i polskich strzelnic w polskich parafiach w Polsce

  say69mat:
  W w sumie szalenie intrygujący pomysł, Strzelnica przy Chrzcielnicy!!! Tylko co na to Założyciel i Fundator??? Czy po to dał się ukrzyżować, aby nasz dzielny patriota Braun przy każdym Kościele strzelnice nam ... fundował???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX