Hartman: Pawlak w Częstochowie poparł Komorowskiego. Niezmordowany Waldemar wraca do gry

Waldemar Pawlak, występując obok Bronisława Komorowskiego w Częstochowie, "nieformalnie, acz niedwuznacznie" poparł urzędującego prezydenta w zbliżających się wyborach - pisze Jan Hartman w serwisie Polityka.pl. To problem dla Janusza Piechocińskiego. "Niezmordowany Waldemar wraca do gry" - pisze filozof.
Waldemar Pawlak do dziś nie poparł oficjalnie Adama Jarubasa jako kandydata PSL na prezydenta. Wystąpił natomiast u boku Bronisława Komorowskiego jako szef Ochotniczych Straży Pożarnych na pielgrzymce do Częstochowy. "Wyborca PSL otrzymał jasny sygnał: jeśli popierasz prezesa Pawlaka, zapomnij o Jarubasie - głosuj na Komorowskiego" - pisze na swoim blogu w serwisie Polityka.pl prof. Jan Hartman.

"Dni Piechocińskiego są policzone"

Zdaniem filozofa to sygnał, że "niezmordowany Waldemar wraca do gry". Czyni to sposobem "na Ogórek". Podobnie jak w przypadku Magdaleny Ogórek, Jarubas jest w partii raczej mało popularny. Więc Pawlak z czystym sumieniem może się od kandydata odciąć, czekając aż zatonie w wyborach, ciągnąc na dno Janusza Piechocińskiego.

"Skoro Pawlak dogadał się z Komorowskim, to dni Piechocińskiego są policzone" - uważa Hartman. Jego zdaniem nieudolna kampania Ogórek przysporzy Komorowskiemu 2-3 proc. głosów, a wolta Pawlaka kolejnego procenta. Wszystko razem, zdaniem publicysty, daje reelekcję prezydenta w pierwszej turze. Za którą Ewa Kopacz odpowiednio się Pawlakowi odwdzięczy.

Cały wpis w serwisie Polityka.pl >>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (18)
Hartman: Pawlak w Częstochowie poparł Komorowskiego. Niezmordowany Waldemar wraca do gry
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 33 razy 19

  Wyborcy PiS też częściowo popierają Komorowskiego.
  Dla wielu z nich Duda jest takim samym królikiem z kapelusza jak Ogórek i Jarubas dla wyborców SLD i PSL.
  Żadna z tych partii nie odważyła się wystawić poważnego silnego kandydata przeciw Komorowskiemu.
  Pewnie z jakąś stratą dla demokracji.

 • raab2

  Oceniono 19 razy 11

  Skoro rzecz działa się w Częstochowie to są dwie możliwości - albo bozia tak chciała, albo rozum odebrała...co komu pasuje...

 • siwywaldi

  Oceniono 10 razy 10

  Waldiego wtajemniczeni NIE NA DARMO nazywają cyborgiem.
  Oj oszuka się na nim jeszcze nie jeden....

 • ciemnyludd

  Oceniono 26 razy 8

  LICZBA STRAŻNIKÓW ŻYRANDOLA ROŚNIE !!! Dołączyli do nich ostatnio Pawlak oraz sama MATKA BOSKA CZĘSTOCHOWSKA... I co Jaruś ? Licheń i Toruń ci tylko zostały...

 • eslaanesh

  Oceniono 18 razy 8

  "Tak Panie Waldku Pan sie nie boi!"
  ;-)

 • laerke

  Oceniono 8 razy 6

  "(...) przysporzy kolejnego procenta" - panie redaktorze czy to po polsku, czy po wolsku?

 • adamofsky

  Oceniono 25 razy 5

  PSL w wydaniu Piechocińskiego to nieprzewidywalna dziwka. Swiadomość, że ta dziwka mogłaby rozstrzygać o koalicjach i losie Polski, napawa mnie lękiem.

 • 39marpik

  Oceniono 14 razy 2

  To żadne zaskoczenie, powszechnie wiadomo że większość PSL-u popiera Prezydenta Komorowskiego.

 • peter-321

  Oceniono 1 raz 1

  Pawlak , Piechocinski dawno winni zniknac, poniewaz sa niczym, a PSL nie ma zadnego charakteru partii chlopskiej, wprost przeciwnie pelno wniej mieszczuchow urzadzonych na wsi. PSL jest taka jak ZSL , przybudowka wladzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX