"Kukiści to powtórka z palikotowców, tylko z pieczątką prawicową. Dlatego skończą tak samo marnie"

"Były muzyk rockowy startuje w wyborach. Liczba ludzi gotowych na niego głosować urosła do ok. 10 proc.! Wytrawni komentatorzy są pod wrażeniem. Powtarzają, że Kukiz jest "autentyczny". A czy kiedy popierał Tuska i Hannę Gronkiewicz-Waltz, też był autentyczny, czy może dopiero odkąd poparł Marsz Niepodległości?" - pyta Adam Szostkiewicz. I wieszczy, że Paweł Kukiz długo w polityce nie zagości.
Największym zaskoczeniem kampanii prezydenckiej wydaje się Paweł Kukiz. Bo bez zaplecza partyjnego znalazł się w ścisłej czołówce wyścigu. Do liderów - Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy - traci co prawda dużo, ale przecież nie o prezydenturę walczy, tylko o poparcie przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi.

"Osobliwe rzeczy dzieją się w Polsce. Były muzyk rockowy startuje w wyborach na najwyższy urząd w państwie. Liczba ludzi gotowych na niego głosować urosła do ok. 10 proc.! Nawet wytrawni komentatorzy są pod wrażeniem. Powtarzają, że Kukiz jest "autentyczny". Autentyczność nie jest cnotą, której oczekujemy od polityków demokratycznych na pierwszym miejscu. A czy kiedy popierał Tuska i Hannę Gronkiewicz-Waltz, też był autentyczny, czy może dopiero odkąd poparł Marsz Niepodległości? Wędrówki od partii do partii w polityce się zdarzają, lecz rzadko aż tak od ściany do ściany. To znaczy, że Kukiz tak naprawdę ma pogląd tylko w jednej sprawie: jednomandatowych okręgów wyborczych. Zresztą błędny" - ocenia na blogu Adam Szostkiewicz.

Krótka kariera

Według publicysty "Polityki" Paweł Kukiz nie jest w stanie zbudować silnej formacji, która zagościłaby na dłużej na scenie politycznej. Nie tylko przez brak programu.

Jak ocenia Szostkiewicz, słabością są także ci, którzy chcą na byłego muzyka głosować, bo są "niezdolni do żmudnej roboty partyjnej".

"Kukiści to powtórka z palikotowców, tylko z pieczątką prawicową. To jest raczej stan umysłu niż jakiś przemyślany wybór. Dlatego kukiści skończą tak samo marnie jak palikotowcy. W każdym społeczeństwie jest grupa ludzi (zwykle młodych), która lubi być zawsze na kontrze. To w pewnym wieku dość pospolite. Potem przechodzi" - uważa publicysta.

Zwolennicy Janusza Palikota - przypomnijmy - dali Ruchowi Palikota trzeci wynik w wyborach parlamentarnych w 2011 r. Dziś po trzeciej sile w Sejmie nie ma śladu. A w sondażach prezydenckich Janusz Palikot nie przekracza 2 proc.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (102)
"Kukiści to powtórka z palikotowców, tylko z pieczątką prawicową. Dlatego skończą tak samo marnie"
Zaloguj się
 • Jacek Nahorski

  Oceniono 129 razy 97

  Wcześniej sugeruje się, że nie był autentyczny ? zaufał politykom PO jak większość Polaków. Jak złodziej nas okradnie żądamy sprawiedliwości, dlatego Pan Paweł Kukiz jest I zawsze BYŁ jak najbardziej autentyczny i zawsze odkąd pamiętam interesowały go losy Polski, a tego typu wywody można traktować jako mobilizację do dalszych działań !

 • Michał Kardas

  Oceniono 110 razy 78

  Jak Kukiz skoczył na 4 miejsce w sondażach, zaczęli się z niego wyśmiewać, to po kilku tygodniach wylądował nawet na 3 miejsce. Teraz portkami trzęsie PO i PIS i nagle wszyscy w mediach i obecni politycy jak i politolodzy go krytykują, a czasem wręcz robią z niego wariata lub oszołoma jak w newsweeku za to, że ma odwaga głośno mówić jak jest naprawdę. Jeszcze obrażają jego wyborców. Ja głosuje na niego - jako człowiek młody z wyższym wykształceniem i prowadzający własną firmę w IT.

 • mayita0311

  Oceniono 86 razy 68

  Tu nie chodzi o to, ze mlodzi ludzie to w wiekszosci buntownicy i kontra systemowcy. Popieraja Kukiza, bo maja dosc tej zaklamanej mafii politycznej, ktora funduja nam z prawa i lewa. Moze kiedys glosowali na Palikota, bo tak samo dawal nadzieje, a ze sie zeszmacil to juz inna sprawa. Tu nie chodzi o tymczasowy bunt tylko permanentna niechec to bycia oszukiwanym, okradanym i dymanym!

 • glit64

  Oceniono 90 razy 60

  Alez toto mądre!! no no! a ilez to wieszczen tego eksperta sie zisciło?

 • Oceniono 77 razy 49

  Jestem młody i mi przejdzie???Mam 40 lat.Fakt czuję się młodo ale mi nie przejdzie .Tylko Paweł Kukiz!!!

 • Oceniono 56 razy 44

  wolę żeby prezydentem był niedoświadczony (i jak to mówią - nieposiadający prezencji prezydenta) Kukiz niż jakiś "milutki" polityk, który będzie chował prawdziwą twarz za maską. Koniec z oszustami, nagrabili sobie to niech spie*dalają. Jak nie potrafią myśleć o Polsce zamiast o własnej prywacie i uważają, że Polski nie da się zmienić to do widzenia! Obecni politycy tłumaczą sobie chyba, że kraj już jest tak złupiony, że jak oni jeszcze trochę zwiną to się nic nie stanie. I tak w nieskończoność. A na media trzeba uważać, bo politycy już tyle nakradli, że z łatwością wszystkich przekupią

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 53 razy 41

  "Były muzyk rockowy startuje w wyborach"
  Były komediant z westernów Ronald Regan rozpieprzył komunę... ale tego lepiej nie pamiętać.
  "A czy kiedy popierał Tuska i Hannę Gronkiewicz-Waltz, też był autentyczny". Ależ był autentyczny jak i reszta wyborców Tuska i HGW. Od tego czasu Tusk i HGW dawno przestali być autentyczni i przydałby się im autentyczny prokurator.

  Wychodzi więc na to, że jednak autentyczność i bezpieczeństwo to domeny Donalda, HGW i Bula.
  Śmiać się, czy płakać, Herr Szostkiewicz

 • Piotr Włodarek

  Oceniono 57 razy 39

  Pan Szostakiewicz operuje kliszami i stereotypami. Gwarantuję, że Kukiza zaufaniem obdarzają nie tylko tak zwani "prawicowcy". Palikot sam roztrwonił zdobyty potencjał, bo traktował swoje struktury cynicznie. Kukiz nie jest "byłym", lecz aktywnym muzykiem rockowym. Bunt przechodzi z wiekiem? Możliwe. W końcu partyjne szeregi zasilają głównie zastępy wypalonych życiowo konformistów oddających swe losy w ręce złotoustych, partyjnych celebrytów. "Kukiści" chcą sami decydować o sobie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX