Wybory prezydenckie 2015. Kwaśniewski o wyniku Ogórek: SLD jest blisko miejsca, które nazywa się dnem

- Takiego wyniku SLD nigdy nie miało. Jest blisko miejsca, które nazywa się dnem - mówił w RMF FM Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent odniósł się w ten sposób do wyniku Magdaleny Ogórek, która według sondażu exit poll uzyskała 2,4 proc. głosów. To najgorszy wynik lewicy w historii.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W pierwszej turze wyborów prezydenckich Magdalena Ogórek uzyskała 2,4 proc. poparcia - wynika z sondażu exit poll. W poprzednich wyborach w 2010 r. kandydat SLD Grzegorz Napieralski otrzymał prawie 14 proc. głosów.

- Bardzo mi smutno. Tu stało się bardzo źle. Takiego wyniku SLD nigdy nie miało. Jest blisko miejsca, które nazywa się dnem - mówił o wyniku Ogórek Aleksander Kwaśniewski. -Ten pomysł ani nie zmobilizował elektoratu, ani nie pomógł w zbudowaniu pozycji SLD. Pokazał partię jako niepoważną. Jeżeli Ogórek to była decyzja Millera, to powinien ponieść odpowiedzialność. Jeżeli nie jego, to niech wskaże tego, kto wprowadził Sojusz w maliny - ocenił w Kontrwywiadzie RMF FM były prezydent.Kwaśniewski odniósł się też do wyniku urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego. - Nie było takich sondaży, które dawałyby powody, żeby oczekiwać aż takiej niespodzianki - mówił. - Podczas debaty Komorowski musi potraktować jak poważnego przeciwnika, który już pokazał pazury. Wielu wyborców mówiło, że w I turze będzie żółta kartka. Po żółtej kartce czasami jest wygrany mecz, a czasami przychodzi czerwona i się mecz kończy przed czasem - ocenił gość RMF FM.

Były prezydent został też zapytany o to, na kogo zagłosuje w II turze. - Jako prosty wyborca uważam, że na tym etapie doświadczenie i kontakty Komorowskiego to jest kapitał. Duda musiałby to zbierać - przekonywał. - Wszyscy mówili, że kampania jest nudna. No to teraz będziemy mieli najbardziej pasjonujące 2 tygodnie - zaznaczył.

Exit poll: Zwycięzcą pierwszej tury jest Andrzej Duda

Wcześniej wynik SLD w Radiu TOK FM komentował dr Maciej Gdula z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. wynik SLD w radiu TOK FM komentował dr Maciej Gdula z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. - To najgorszy historycznie wynik lewicy od 1930 roku, od wyborów brzeskich - mówił. - To totalna klęska SLD, to armageddon. Podejrzewam, że w Sojuszu zacznie się okres rozliczeń - ocenił.

Z sondażu late poll przeprowadzonego przez Ipsos dla TVN24, TVP i Polsat News wynika, że pierwszą turę wyborów prezydenckich z poparciem 34,5 proc. wygrał Andrzej Duda. Kandydat PiS zmierzy się w II turze z Bronisławem Komorowskim - urzędujący prezydent otrzymał 33,1 proc. poparcia. Trzecie miejsce zajął Paweł Kukiz wynikiem 20,5 proc.O tajnikach politycznych salonów przeczytasz w tych książkach >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (12)
Wybory prezydenckie 2015. Kwaśniewski o wyniku Ogórek: SLD jest blisko miejsca, które nazywa się dnem
Zaloguj się
 • kamilakarabasz

  Oceniono 17 razy 15

  Okres rozliczeń w SLD? A po co? Miller bierze przykład z JP2; tak się przyspawał do stołka, że doczeka na nim śmierci. Poza tym SLD to zgrana marka. Co to za partia, która drugie wybory z rzędu stawia na prymitywne szczucie cycem. Napieralski miał swoje blond bliźniaczki, Miller uznał, że to był klucz do jego sukcesu, stąd Ogórek. Aż strach pomyśleć, co będzie za 5 lat, jeśli pzpr-owscy starcy dożyją.

 • joannanova

  Oceniono 14 razy 12

  Może rzeczywiści trzeba było pokazać cycki... Bo pisanie od nowa prawa podatkowego przez historyka kościoła... czyli pewnie z panem biskupem, jakoś nie chwyciło..

 • ciemnyluddd

  Oceniono 18 razy 10

  Teraz już pani Ogórek może wreszcie spokojnie poprowadzić program...PERFEKCYJNA PANI DOMU...

 • Piotr Kolec

  Oceniono 10 razy 8

  Musi się zdarzyć - dziś rzecz niesłychana
  Powtórka patentu Pięknego Mariana
  Trza puzzle poskładać z rozsianej drobnicy
  I Akcję Wyborczą zbudować – Lewicy

  Już dosyć pyskówek i swarów jałowych
  Napięć młodzieżowych i tarć betonowych
  Dosyć! Trza prawy ruch spacyfikować
  I z nową formacją w wyborach wystartować

  Millera i Kwacha na emeryturę
  I innych, co mają w lewicy chałturę
  A Baśkę Nowacką z Nowicką nie mylić
  I obie dać na czoło i czoła Im chylić…

 • Piotr Kolec

  Oceniono 11 razy 7

  Nadepnął Leszek Miller na skórkę od banana
  W którą pani Ogórek tak pięknie jest odziana
  Sam program pani Madzi na pierwsze ucha tchnienie
  Zapewnia, że lewicę pociągnie aż… pod ziemię

  Jesteśmy znów świadkami wywrotki formacji
  Umysłów wielkich pełnej lecz buty i stagnacji
  Przestanie teraz Miller wszem złośliwości sączyć
  Pokazał jak mężczyzna swe dzieło życia kończy…

 • flat-ower1

  0

  ta łaziebna lala powinna zniknąć jak najszybciej. Gdzieś robotkę znależć w jakimś COCOMO czy innym klubiku. Mógłby Lesio ją odwiedzać

 • sarhenziel

  Oceniono 4 razy 0

  Pijaczyna Kwach zapomina,że to on z całym zapałem spychał SLD na dno.Z jego poręki ten tłusty( zawsze zapominam jak ie ma nazwisko)i wszystkie przydupasy.Kwach dój kasę w Kazachstanie( czy jakoś tak) i zostaw w spokoju SLD,ono da sobie radę.

 • Andrzej Lisiak

  Oceniono 28 razy -14

  Patrzcie ! Odezwało się zombie. Myślę, że jedną z przyczyn jej klęski jest to, iż kiedyś otarła się o Kwaśniewskiego. A moim zdaniem Kwaśniewski + kilkudziesięciu, których nie chce mi się wymieniać to wroga światowi pracy agentura.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX