Debata. Duda próbuje uderzyć: "Chciał pan zabić milicjanta". A prezydent ostro: Byłem radykałem. Kiedy moim guru był Macierewicz. Ale się wyleczyłem

Andrzej Duda w debacie próbował mocno uderzyć w prezydenta - wyciągnął z jednej z rozmów z Bronisławem Komorowskim fragment, gdzie prezydent mówił, że chciał w czasach PRL zabić milicjanta. Prezydent jednak z tego wybrnął: "W czasach, kiedy była walka z komunizmem. Miałem bardzo niemądre pomysły, kiedy moim guru był pana kolega partyjny Antoni Macierewicz".
Debata wyborcza. Czas pytań kandydatów do przeciwników. Duda próbował mocno uderzyć w Komorowskiego. I zapytał: "W książce, bodaj w wywiadzie rzece z panem, mówił pan, że zamierzał pan zabić milicjanta, zwykłego szeregowego milicjanta. Dokonać zamachu. Czy to świadczy o stabilności?".

Takiej odpowiedzi urzędującego prezydenta jednak się nie spodziewał: - Panie pośle, ja byłem radykałem - przyznał Komorowski. - W czasach, kiedy była walka z komunizmem. Miałem bardzo niemądre pomysły, kiedy moim guru był pana kolega partyjny Antoni Macierewicz. Tylko ja się z radykalizmu wyspowiadałem i wyleczyłem. I panu też tego życzę - stwierdził prezydent.

I wytknął: - To pana środowisko hołubi radykałów politycznych. Oni są dzisiaj niebezpieczni.

O kulisach politycznych salonów przeczytasz w tych książkach >>Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (26)
Debata. Duda próbuje uderzyć: "Chciał pan zabić milicjanta". A prezydent ostro: Byłem radykałem. Kiedy moim guru był Macierewicz. Ale się wyleczyłem
Zaloguj się
 • tegepe

  Oceniono 29 razy 15

  Riposty Komorowskiego były bardzo celne. Zapędził Dudę w przysłowiowy kozi róg.

 • villk

  Oceniono 26 razy 12

  Tą debatę Komorowski wygrał, czy wystarczy to na wygranie wyborów nie wiem.
  Reakcja na pytanie o radykalizm doskonała - gratulacje dla spin doktora.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 27 razy 11

  Mnie zastanawia jakim cudem Duda ma tylko jedno dziecko przy tak zajemocnym stosunku do niezabijania plemników....

 • ciemnyluddd

  Oceniono 4 razy 2

  Komorowski debatował w istocie z Kaczyńskim...Przebranym za Dudę... A w tym ma dziesięcioletnią wprawę, więc debatę wygrał... Ale na pewno ani nie dla "kościółkowych patryjotów" ani dla dzieciaków które chcą "wywrócić wszystko"...rozbujanych przez Korwina, Palikota i Kukiza... Dlatego wynik wyborów będzie niewiele zależał od tych debat...Ale przynajmniej Komorowski nie robi już za dywanik do tuptania po nim w wyjątkowo demagogiczny sposób....

 • szpung

  Oceniono 4 razy 0

  Zwyczajowo nie ogladam i nie slucham wypowiedzi ludzi okraglaka gdyz powoduja u mnie niekontrolowane reakcje organizmu szczegolnie zoladka i jelita grubego. Jesli chodzi o debate to moze wreszczie siegneli po swoja bron glowna czyli koke, substancje ktora napedza caly ten zlew od gieldy biznes burdele po polityke.
  Majac jako kandydata czlowieka o umuslowosci wsiowego proboszcza koka moze byc ostateczna wunderwaffe.

 • glit64

  Oceniono 2 razy 0

  Z Komorowskiego wyszedł agresywny podstarzały urzędas. Nie Urzędnik, ale urzędas - czynownik. Na zasadzie: nie bedziesz mi tu podskakiwął smarku, ja cie naucze.
  Duda to zwykły Awatar Kaczyńskiego. Po przegranych wyborach zrobią z niego drugiego Glińskiego. I tak kolejny młodszy zostanie rzucony na arenę a jego krew wsiąknie w piach.
  I jedni i drudzy są skończeni. Zresztą, nigdy tak naprawdę się nie zaczęli.
  I najgorsze jest to, ze nie ma dokąd uciec...

 • rot.leszek

  Oceniono 17 razy -3

  Dwoch pajacow - z czego jeden " przebija" drugiego...
  Mojego g l o s u - nie dostanie zaden z nich...
  Chociaz z " dwojga zlego" - popieram wirtualnie "nieszkodliwego" ( poza kwestia Ukrainy) pajacyka Bronislawa, poniewaz widmo dojscia do wladzy "kato - talibow" o "stalin owskich inklinacjach " Neobolszewickiego PiSu mnie p r z e r a z a !

 • magda-warszawianka

  Oceniono 20 razy -8

  Komorowski zachowywał się agresywnie , przeszkadzał często Dudzie , właściwie nie odpowiadał na pytanie . I to fatalne zdanie ,że Dudę wygwizdały pielęgniarki - jak reagował nerwowo kiedy gwizdali na jego wiecach- Duda takie zachowania potępił .Duda jednak ma klasę , choć miał parę potknięć

 • zdzisek1949

  Oceniono 26 razy -10

  Bronisław Komorowski z radykalizmu był leczony lewatywą !!!
  ORMO czuwa czyli byli koledzy z WSI

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX