PiS próbował nie dopuścić do kolejnej debaty? Duda: Warunki forsowane przez sztab Komorowskiego są trudne

Sztab Andrzeja Dudy chciał dziś zmienić warunki zaplanowanej na czwartek debaty prezydenckiej. Na spotkanie ze sztabem prezydenta i przedstawicielami TVN przybył Jacek Kurski i zaproponował, by dziennikarze w ogóle nie brali udziału w rozmowie, a kandydaci przez 70 minut zadawali pytania sobie nawzajem.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"PiS dyktuje warunki debaty prezydenckiej w TVN24. Szefowa sztabu Andrzeja Dudy ściąga na pomoc Jacka Kurskiego, który wywraca dotychczasowe ustalenia. Kolejne medialne starcie Duda - Komorowski stanęło pod znakiem zapytania" - pisały dziś dziennikarki Wyborczej.pl.

Początkowo na spotkaniu ustalono, że przedłużony zostanie czas na odpowiedzi. Szefowa sztabu Andrzeja Dudy Beata Szydło postanowiła jednak nie podpisywać protokołu z ustaleniami i przedyskutować je ze sztabem i kandydatem. Do TVN-u wróciła z Jackiem Kurskim, a ten - jak podaje "Wyborcza" - zaproponował, by dziennikarze tylko powitali kandydatów, a 70 minut przeznaczono na wzajemne zadawanie sobie pytań.Sztab Komorowskiego nie przystał na te warunki. "To byłaby kompletna nawalanka. Nie mogliśmy się na to zgodzić. Widać, że PiS szuka pretekstu, żeby zerwać debatę, bo boją się kolejnej przegranej" - mówi sztabowiec Komorowskiego.

Przez jakiś czas istniało prawdopodobieństwo, że do debaty w ogóle nie dojdzie. Andrzej Duda poinformował na Twitterze, że ostatnie starcie przed II turą wyborów odbędzie się planowo.Autorki tekstu o dzisiejszych ustaleniach w sprawie TVN-owskiej debaty, tak skomentowały wpis Dudy:Najnowsze sondaże, debaty, wieczór wyborczy na żywo. Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kampanii wyborczej. Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (27)
PiS próbował nie dopuścić do kolejnej debaty? Duda: Warunki forsowane przez sztab Komorowskiego są trudne
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 50 razy 48

  Prezes spanikował? A przecież sam mógł stanąć w szranki. Z takimi ambicjami, z takim wsparciem - dlaczegóż prezes wystawia innych? Teraz siedzi cicho, udaje, że go nie ma, że nie steruje Dudą. Antka też zneutralizował, wyciągnie po przegranych, "sfałszowanych" wyborach? Czekam na kompromitację Dudy w następnej debacie.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 50 razy 46

  Rozwiedziony Kurski znów stał się atrakcyjny dla Kaczyńskiego.
  I jak tu środowiska LGBT mają nie glosować na androgenicznego Dudę.

 • tomekarciszewski

  Oceniono 45 razy 43

  Jacek "dziadek z Wermachtu" wiec wszystko jasne........

 • rot.leszek

  Oceniono 45 razy 39

  "PiS dyktuje warunki debaty prezydenckiej w TVN24. Szefowa sztabu Andrzeja Dudy ściąga na pomoc Jacka Kurskiego.

  .. a jak kurski "nie da rady " - to jeszcze maja w "rekawie" licealistke Marysie..

  DNO i WODOROSTY !

 • g0straight0n

  Oceniono 37 razy 35

  Tak sobie myślę, że jak Duda da ciała i polegnie także w drugiej debacie, to Kurski podzieli los "K-141 Kursk" i zniknie na zawsze. I tego wszystkim życzę..

 • bihepi

  Oceniono 37 razy 35

  Debatę powinien poprowadzić Rydzyk (wcielenie kultury medialnej) i
  -dla równowagi- Pospieszalski (bo warto z nim rozmawiać)

 • tegepe

  Oceniono 31 razy 29

  Kurskie wraca do łask???

 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 21 razy 19

  w związku z nagłym atakiem sraczki w PiSie, proponuję kurduplowi i całemu sztabowi du*y rowerowe klamry na nogawki i obszerne gacie.
  alleluja. :))

 • ciemnyluddd

  Oceniono 18 razy 18

  Biedny Duda chwalił się kaczą "profesurą" i swoim "doktoratem" dla pognębienia MAGISTRA KOMOROWSKIEGO.... Widocznie Duda eszcze nie doczytał, co TRAFNIE POWIEDZIAŁ BISMARCK O PROFESORACH W POLITYCE

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX