Siemoniak w TVP Info: Kto jest za Europą, powinien być z PO

- Dzisiaj główny podział zaczyna biec według tego, kto jest za Europą, a kto przeciw niej. Kto jest za, powinien być z PO - mówił na antenie TVP Info Tomasz Siemoniak. Szef MON zapewnił też, że po przegranych wyborach prezydenckich w ugrupowaniu ?nie ma atmosfery rozliczenia?.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Czy podczas kampanii wyborczej do parlamentu taktyką PO będzie straszenie PiS, bo wcześniej partia wygrywała dzięki takim posunięciom? - pytał Tomasza Siemoniaka prowadzący program "Dziś wieczorem" Krzysztof Ziemiec. - Ja tak tego nie odbieram, to nie jest front anty. Ja uważam, że dzisiaj główny podział zaczyna biec według tego, kto jest za Europą, a kto przeciw niej. Kto jest za, powinien być z PO - przekonywał w odpowiedzi Siemoniak.

Jak dodał, partia pracuje nad nową ofertą i chce wygrać wybory, a Komorowski jako człowiek, który "ideom wolności, integracji europejskiej i obecności Polski na Zachodzie poświęcił całe życie, będzie chciał się w to włączyć". - Stoi za nim ponad 8 milionów wyborców - przypomniał gość TVP Info.

Minister obrony narodowej zapewnił, że Komorowski po zakończeniu prezydentury chce być aktywny, ale na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądała jego przyszłość w PO. - On sam musi odpowiedzieć na to pytanie. Po tym, jak zakończy swoją prezydenturę, otwierają się przed nim nowe możliwości. Ja uważam, że jest potrzebny Polsce i PO, że mamy wspólnie dużo do zrobienia - mówił gość TVP Info.

"W PO nie ma atmosfery rozliczenia"

Siemoniak zaznaczył także, że w PO "nie ma atmosfery rozliczenia, ale jest mobilizacja wokół przewodniczącej Ewy Kopacz". - Te podpowiedzi, żeby teraz się rozliczać, żeby trwały jakieś połajanki, to jest bardzo niewłaściwe - mówił.

Wicepremier przyznał jednak, że w ugrupowaniu potrzeba nowych twarzy i młodych ludzi, którzy będą przekonujący dla rówieśników. - Trzeba się zwrócić do tego młodego pokolenia. Sądzę, że ci ludzie, którzy weszli w dorosłość już podczas obecności Polski w UE, bardzo doceniają fakt, że w niej jesteśmy. Trzeba wyraźnie wskazać, kto jest sceptyczny, a kto wyraźnie chce pogłębiania integracji w ramach wspólnoty - tłumaczył.

"Miłość wyborców na pstrym koniu jeździ"

Siemoniak był pytany także o najnowszy ranking zaufania wobec polityków. W sondażu CBOS pierwsze miejsce przez Andrzejem Dudą i Bronisławem Komorowskim zajął Paweł Kukiz, którego w badaniu uwzględniono po raz pierwszy.

- Jeszcze niedawno liderem takich rankingów był Bronisław Komorowski. To pokazuje, że miłość wyborców na pstrym koniu jeździ, a o ich zaufanie trzeba walczyć każdego dnia. W demokracji nie ma nic danego na zawsze - przekonywał szef MON.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (35)
Siemoniak w TVP Info: Kto jest za Europą, powinien być z PO
Zaloguj się
 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 36 razy 26

  Panie Siemioniak.
  PO to jedna z partii w Europie.
  Europa doskonale sobie radziła bez PO.
  Gdy wstępowaliśmy do UE nikt nie przypuszczał, że powstanie POPiS i trwający latami marazm w tej części Europy.
  Co trzeźwiejsi obywatele naszego kraju wyjechali w takie części Europy, gdzie nikt o PO nie słyszał.
  Jaką proeuropejską partią byście byli, gdyby nie było punktu odniesienia w postaci PiS?
  Gdzie wam klęczniki do zachodu?

 • passtorian

  Oceniono 34 razy 22

  Ze ten dyletant wojskowy jest jeszcze ministrem do spraw obrony narodowej zadziwia mnie.
  I nie tylko mnie.

 • much0m0r.sr0m0tnik0wy

  Oceniono 27 razy 21

  GŁUPOTA !!!!
  "Taki mądry, a nie wiedział,
  że na dupie nosi przedział"

  Sztaudynger

 • krzysztof-s-live

  Oceniono 24 razy 16

  Aha, to teraz będziemy szerzyć nową demokrację, siemoniakową demokrację, pan Siemoniak złapał monopol.

 • adersytsrsfgdbchdhd

  Oceniono 21 razy 15

  Prezydent Komorowski to patron p. Siemoniaka, dzięki niemu jest wicepremierem, realizuje politykę kosztownych zbrojeń wspierając gospodarki bogatszych krajów (a propos: Niemcy odrzucili system PATRIOT, za który my zapłacimy miliardy a dostaniemy toto za 10 lat!). A poza tym jako zwolennik naprężania muskułów w sprawie ukraińskiej może zaopatrzy się w AK-47 i sam uda na wschód Ukrainy?

 • zorro318

  Oceniono 17 razy 13

  Sieminiak, czas juz ujawnic swoje ukrainskie pochodzenie i uczestnictwo
  w ukrainskich zlotach i zjazdach.

 • adres_na_swinstwa

  Oceniono 13 razy 9

  Jestem za Europą ale jakoś nigdy na PO nie głosowałe i zagłosować pewnie nie zagłosuje. Wszystko przez to, że organicznie nie lubię konserwatystów, zaś konserwatystami parafialnymi z PO, po prostu się brzydzę...

 • egzekutywa8po8

  Oceniono 13 razy 5

  Taka ogólna rada kolego Tomaszu, zróbcie pewien manewr w PO: schowajcie działaczy z pierwszego szeregu (np. Szejnfeld, Halicki), a na pewno już nie wolno pokazywać kolegi Stefana i Andrzeja (Biernat), z daleka niech omijają radio, telewizję i prasę, zdejmijcie śmiesznych ministrów, min. Arłukowicza, Biernata i Sawickiego - cholernie wkur....ją ludzi. Wystawcie do gadania kumatych, ale mniej znanych. Może jeszcze coś uratujecie kolego Tomaszu jesienią.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX