Niech zapanuje święto Śiwy w Platformie Obywatelskiej

Z okazji święta Śiwy na blogu Janusza Palikota pojawił się obrazek hinduskich mędrców z głowami polityków PO. Symbolizuje on ostatnie zmiany w partii, m.in. wzmocnienie pozycji autora bloga i spadek znaczenia Grzegorza Schetyny.
Dziś na blogu Janusza Palikota o godzinie 8.00 zamiast tradycyjnego wpisu znalazł się obrazek przedstawiający autora bloga jako indyjskiego mędrca. Jego lustrzanym odbiciem jest inny mędrzec z twarzą... Grzegorza Schetyny. Obok, na tą lewitującą dwójkę, spogląda brodaty Donald Tusk. Post opatrzony jest tytułem - Święto Sziwy nad Gangesem.

Janusz Palikot tłumaczy, że ma to związek z jego jutrzejszym wyjazdem do Indii z okazji święta Śiwy. - Jest to taka wschodnia forma otwartości, nieagresji - mówi nam. Według niego, spokój i wyciszenie sporów jest potrzebne Platformie po "wewnętrznych perturbacjach w partii". - Trzeba to przełamać - mówi.

Obrazek ten można rozpatrywać również w kontekście ostatnich zmian w Platformie. Śiwa bowiem symbolizuje unicestwiający i odnawiający się aspekt boskości. Ostatnio w PO nastąpiła wymiana szeregów. Zbigniew Chlebowski, Mirosław Drzewiecki - stracili partyjne funkcje, Grzegorz Schetyna przestał być wicepremierem. Natomiast np. Janusz Palikot został wiceprzewodniczącym klubu parlamentarnego. - To się do tego również odnosi - twierdzi.

Palikot mówi, że taka zamian ról może być bardzo korzystna dla PO. Schetyna i Palikot na obrazku są przedstawieni w lustrzanym dobiciu. Może to bowiem prowadzić do "oświecenia".

Czy Janusz Palikot stanie się ważniejszy od Grzegorza Schetyny?

DOSTĘP PREMIUM