Będzie komisarz w TVP? Platforma chce odzyskać Telewizję Polską

Jeszcze przed wakacjami minister skarbu Aleksander Grad może wprowadzić komisarza do TVP - twierdzi "Polska The Times".
Gazeta pisze, że plan przejęcia Telewizji Polskiej istnieje w PO już od jakiegoś czasu. Ale po rezygnacji Donalda Tuska z kandydowania na prezydenta pilną sprawą stało się uniemożliwienie PiS i SLD wykorzystywania telewizji do kampanii wyborczej.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się "Polska", jeszcze przed wakacjami minister skarbu jako właściciel spółki miałby wprowadzić do spółki bądź zarząd komisaryczny, bądź likwidatora. Obecne, poważne kłopoty finansowe telewizji - zaznacza gazeta - doskonale się w ten plan wpisują.

Dziennik wyjaśnia, że pod znakiem zapytania stoi kredyt w wysokości 100 milionów złotych, o jaki już od kilku miesięcy stara się TVP. Kredyt pozwoliłby spółce przetrwać tragiczne pod względem dochodów styczeń i luty i związać koniec z końcem.

Jak dowiedziała się "Polska", bank Pekao SA, który miał kredytu udzielić, domaga się zabezpieczenia w postaci ustanowienia hipoteki na siedzibę spółki przy Woronicza. Ale sprawa hipoteki nie została załatwiona i coraz bardziej się wydłuża. Więcej pisze "Polska The Times"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny