Komorowski wygrywa we wszystkich regionach Polski

Bronisław Komorowski zdobył w partyjnych prawyborach więcej głosów niż Radosław Sikorski nie tylko we wszystkich grupach wiekowych, ale także we wszystkich regionach. Sikorski swój najlepszy wynik uzyskał w Kujawsko-Pomorskiem oraz wśród najmłodszych członków PO.
W grupie wiekowej 18- 24 lata, Komorowski zdobył 52 proc., a Sikorski 48 proc. głosów. W grupie wiekowej 25- 34 lata: układ głosów rozkładał się 60 do 40 proc. za Komorowskim; 35-44 lata: 66 - 34 za Komorowskim; 45- 59 lata: 74 - 26 za Komorowskim; a wśród osób powyżej 60 lat: 76- 24 za Komorowskim.

Marszałek Sejmu zdecydowanie wygrał z szefem MSZ także, jeśli chodzi o rozkład głosów ze względu na płeć. Na Komorowskiego zagłosowało 69 proc. kobiet i 68 proc. mężczyzn. Na Sikorskiego - 31 proc. kobiet i 32 proc. mężczyzn.

Najwięcej głosów w partyjnych prawyborach Komorowski zdobył na Mazowszu (78 proc.). Lubelszczyźnie (77 proc.), Warmii i Mazurach (74 proc.), Podlasiu (73 proc.), w Wielkopolsce (72 proc.) i na Opolszczyźnie (72 proc.). Z kolei Radosław Sikorski najlepszy wynik uzyskał w swoim rodzinnym regionie Kujawsko-Pomorskim (46 proc.) oraz w Małopolsce (39 proc.).

Komorowski znaczną ilością głosów wygrał także na Dolnym Śląsku (67 proc.), Śląsku (70 proc.), w Łódzkiem (66 proc.), na Podkarpaciu (68 proc.) i w Świętokrzyskiem (67 proc.).

Szczegółowe wyniki

Frekwencja

.liczba oddanych głosówliczba osób uprawnionych do głosowaniafrekwencja
Pomorskie1488232364%
Zachodniopomorskie1566264859%
Podlaskie832141659%
Warmińsko-mazurskie887159856%
Wielkopolskie1384276850%
Kujawsko-Pomorskie1080218150%
Dolnośląskie1575318150%
Mazowieckie2837576849%
Lubelskie1216268345%
Śląskie2165478445%
Małopolskie2080461145%
Opolskie528128041%
Łódzkie1359334041%
Lubuskie707181539%
Podkarpackie864242036%
Świętokrzyskie678194335%
KRAJ212464475947,47%
Wyniki z podziałem na regiony

.Bronisław KomorowskiRadosław Sikorski
Pomorski71%29%
Zachodniopomorski57%43%
Podlaski73%27%
Warmińsko-mazurski74%26%
Wielkopolski72%28%
Kujawsko-Pomorski54%46%
Dolnośląski67%33%
Mazowiecki78%22%
Lubelski77%23%
Śląski70%30%
Małopolski61%39%
Opolski72%28%
Łódzki66%34%
Lubuski64%36%
Podkarpacki68%32%
Świętokrzyski67%33%
Wyniki z podziałem na płeć głosujących

.Bronisław KomorowskiRadosław Sikorski
Kobiety69%31%
Mężczyźni68%32%
Wyniki z podziałem na wiek głosujących

.Bronisław KomorowskiRadosław Sikorski
od 18 do 24 lat52%48%
od 25 do 34 lat60%40%
od 35 do 44 lat66%34%
od 45 do 59 lat74%26%
60 lat i więcej76%24%
Źródło: www.platforma.org

Prawybory w PO: Bronisław Komorowski kandydatem | Szczegółowe wyniki głosowania | Relacja minuta po minucie | Sikorski: Bronku, jestem do Twojej dyspozycji | Tusk gratuluje | Reakcja prezydenta Kaczyńskiego | Show PO jak skecz Ani Mru Mru | Zdjęcia z gali

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny