Wybory 2010. Lech Kaczyński rozpocznie kampanię 23 maja

Lech Kaczyński ogłosi, że wystartuje w wyborach prezydenckich, 23 maja w Łodzi - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Inauguracja kampanii wyborczej będzie miała formę wielkiej konwencji, na której może być nawet kilkanaście tysięcy osób.
Jak dowiedziała się gazeta, PiS ma wynająć nowoczesną halę sportowo-widowiskową Atlas Arena, w której odbędzie się konwencja PiS. Hala może pomieścić kilkanaście tysięcy osób. Organizatorzy, czołowi politycy PiS, którzy mają być również w sztabie wyborczym prezydenta, chcą, żeby na inauguracji kampanii byli obecni przedstawiciele organizacji zaprzyjaźnionymi z PiS, m.in. z Solidarności.

- Ostatni tydzień maja to najbardziej prawdopodobny termin, kiedy ruszy kampania Lecha. Niedziela 23 maja jest pierwszą datą po tym kiedy marszałek Sejmu ogłosi dzień wyborów. Na konwencji muszą być fajerwerki - mówi osoba przygotowująca konwencję. Wybory odbędą się najprawdopodobniej 19 września.

Jeszcze nie rozstrzygnięto, kto będzie szefem sztabu wyborczego Lecha Kaczyńskiego. Największe szanse ma ponoć były szef klubu parlamentarnego Marek Kuchciński, który odpowiadał za kampanię do Europarlamentu w 2009 i wybory uzupełniające do Senatu na Podkarpaciu w 2008.

Premier Donald Tusk przyznał, że spodziewał się, iż Lech Kaczyński będzie ponownie ubiegał się o urząd prezydenta. Premier powiedział, że życzy konkurencji, by "miała dobry rozmach".

DOSTĘP PREMIUM