Wybory 2010. Olechowski ujawnia swój majątek. Wart co najmniej 17 mln zł

Dwa domy, pięć mieszkań i dwa samochody. Do tego inwestycje w papierach wartościowych, funduszach inwestycyjnych oraz lokaty bankowe w sumie na ponad 10 milionów złotych. To majątek Andrzeja Olechowskiego.
Kandydat na prezydenta ujawnił swój majątek na swoich stronach internetowych. Nie miał takiego obowiązku, ale jak tłumaczy Olechowski postanowił to zrobić, bo "przejrzystość majątkowa jest podstawowym warunkiem przeciwdziałania zjawisku korupcji i bogacenia się na pełnionych urzędach oraz odpowiada uzasadnionym oczekiwaniom obywateli".

Co ujawnił Olechowski?

Andrzej Olechowski wylicza, że w Warszawie posiada jeden dom i pięć mieszkań. Ale poza samą stolicą jeszcze dom w gminie Kościelisko i jest współwłaścicielem połowy domu w gminie Buczkowice. Szacuje, że wszystkie nieruchomości warte są w sumie ok. 6,5 mln złotych. W jego garażu stoją dwa samochody - Volvo XC70 i Mercedes A150. Nie podał jednak ani, jaka jest ich wartość, ani jaki mają rok produkcji.

Do tego Olechowski zainwestował w papiery wartościowe oraz fundusze inwestycyjne. Tu ma zgromadzonych ok. 7, 5 mln zł. Z kolei na lokatach bankowych posiada niemal 2,7 mln zł.

Kandydat na prezydenta dodaje, że 10 maja zawiesił prowadzenie działalności gospodarczej.

Polecamy: Wybory 2010 dzień po dniu na Facebooku

DOSTĘP PREMIUM