Sondaż telefoniczny po debacie: Komorowski wygrał

PRZEGLĄD PRASY. 52 proc. respondentów uważa, że debatę telewizyjną pomiędzy Bronisławem Komorowskim a Jarosławem Kaczyńskim wygrał kandydat PO. Tylko 28 proc. pytanych za zwycięzcę uważa Jarosława Kaczyńskiego - ?Rzeczpospolita? publikuje najnowszy sondaż.
Runda I: polityka społeczna - pełny zapis Runda II: gospodarka - pełny zapis Runda III: polityka zagraniczna i sprawy bezpieczeństwa - pełny zapis

Sondaż dla "Rzeczpospolitej" przeprowadziło Gfk Polonia na telefonicznej próbie 1000 osób. Ponad połowa (52 proc.) wskazała, że wygrał w niej kandydat Platformy Obywatelskiej, 28 proc. pytanych odpowiedziało, że wygrał Kaczyński, a 15 proc. że wynikiem debaty był remis.

Eksperci pytani przez gazetę są podzieleni. - Wygrał Komorowski. Wypadł lepiej, niż się tego spodziewano. To on cały czas miał inicjatywę - uważa dr Anna Materska-Sosnowska z Uniwersytetu Warszawskiego. - Trudno jednoznacznie wskazać zwycięzcę. Kaczyński mówił głównie do swojego elektoratu. Starał się go zmobilizować przed II turą - podsumowuje dr Artur Wołek, politolog z Polskiej Akademii Nauk.

Więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolitej".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Sondaż telefoniczny po debacie: Komorowski wygrał
Zaloguj się
 • asaofetida

  Oceniono 2 razy 2

  Pan Komorowski to bardzo rozsadny i przyzwoity czlowiek. na pewno bedzie lepiej reprezentowac Polske niz zapyzialy i prowincjonalny Kaczynski.

 • andrzejmat

  Oceniono 2 razy 2

  Komorowski był merytorycznie i "wizerunkowo" o klasę lepszy. Wrażenie było takie: to był sympatyczny człowiek, wiedzący o czym mówi, siedzący obok osoby spietej i niechętnej wszystkim i wszystkiemu.

 • elazosia

  Oceniono 1 raz 1

  p.Kaczyński-Już się pan nie nadaje ani do polityki,ani do debat o moim Kraju.
  Jestem Polką i nie chcę takiego prezydenta jakim się pan przedstawia.Nie chcę pana słuchać i nie chcę na pana patrzeć.I niech pan wreszcie przestanie kłamać...bo pójdzie pan do PIEKŁA.Już panu dziękujemy!!!Nie zrobił pan NIC i nie zrobi!!!
  Ja katoliczka panu to mówię.

  Panie Bronisławie Komorowski-chylę czoła,gratuluję i czekam do niedzieli-aby mój katolicki i polski -bardzo ważny głos oddać na Pana.Dziękuje Panu za debatę,w której pokazał Pan swoja klasę,wiedzę i zaangażowanie.I najważniejsze,że Pan nie kłamie-
  jeszcze raz serdecznie gratuluję-trzymam kciuki i pozdrawiam.Babcia,katoliczka-POLKA.

 • fudalejw.1

  0

  W moim sondażu wyszło,że A.Michnik nigdy się nie jąkał.

 • fudalejw.1

  0

  W sondaże teraz wierzy tylko tok FM i "GW"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX